Serie A: a Lazio a 93. percben mentett pontot az Empoli ellen

R. P.R. P.
2022.01.06. 16:45
Milinkovics-Szavics a 93. percben mentett pontot (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában az Empoli hiába vezetett kétszer is a Lazio ellen, Szergej Milinkovics-Szavics a 93. percben szerzett második góljával pontot mentett a hazaiaknak.

Az Empoli villámrajtot vett a Lazio ellen. Az első nyolc percben két gólt is szerzett, amire még nem volt példa a csapat részéről az olasz élvonalban. Bár a Lazio nagy nehezen egyenlített, Federico Di Francesco újra vezetéshez juttatta az Empolit. Már-már úgy tűnt, hogy a vendégek megszerzik a három pontot – a hazaiak közben kihagytak egy büntetőt –, a 93. percben jött Szergej Milinkovics-Szavics, és a második góljával pontot mentett a hazaiaknak.

A Cagliari először nyert bajnokit ebben az évadban hátrányból. Manolo Gabbiadini első félidőben lőtt közeli bombája után – a 30 éves támadó a legutóbbi hat bajnokiján mindig szerzett gólt – a második játékrészben Alessandro Deiola és Leonardo Pavoletti találatával fordított Walter Mazzarri együttese.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ
Sampdoria–Cagliari 1–2
(Gabbiadini 18., ill. Deiola 55., Pavoletti 71.)
Lazio–Empoli 3–3 (Immobile 14., Milinkovics–Szavics 66., 90+3., ill. Bajrami 6. – 11-esből, Zurkowski 8., Di Francesco 75.)
Spezia–Verona 1–2 (Erlic 85., ill. Caprari 59., 70.)
Sassuolo–Genoa 1–1 (Berardi 55., ill. Destro 7.)