Serie A: az Inter a 95. percben szerzett góllal győzte le az Udinesét

T. Z.T. Z.
2024.04.08. 22:48
Udinese Calcio v FC Internazionale - Serie A TIM
Hakan Calhanoglu tizenegyesből volt eredményes az Udinese ellen (Fotó: Getty Images)
Az első helyezett Internazionale a 95. percben szerzett gólnak köszönhetően 2–1-re legyőzte az Udinesét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának hétfői találkozóján.

Ahogyan az várható is volt, erőteljes Inter-rohamokkal indult a találkozó, de az első félidőben rendre kimaradtak a venedégcsapat nagyobbnál-nagyobb lehetőségei. Főleg a milánóiak sztárja, Hakan Calhanoglu játszott veszélyesen, és járt közel kétszer is a gólhoz, de az Udinese ekkor még megúszta.

És ahogy az sokszor megtörtént már a futballban, az addig semmit nem mutató Udinese az első félidő végén talált egy gólt, és megszerezte a vezetést Lazar Szamardzsics furcsa találatával.

A második félidőben aztán megint bekezdett az Inter, amely előbb egy les miatt érvénytelenített találatig jutott, míg az 55. percben már érvényes gólt is szerzett: Calhanoglu tizenegyesből alakította 1–1-re a találkozó állását.

A hajrában is egymást érték az Inter-támadások, és a 95. percben megtörte az Udinese ellenállását Simone Inzaghi csapata: Lautaro Martínez lövése még kivágódott a kapufáról, de a labda pont Davide Frattesihez került, aki az üres kapuba passzolt. 1–2

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Udinese–Internazionale 1–2 (Szamardzsics 40., ill. Calhanoglu 55. – 11-esből, Frattesi 90+5.)
VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Juventus–Fiorentina 1–0 (Gatti 21.)
Frosinone–Bologna 0–0
Monza–Napoli 2–4 (Djuric 9., Colpani 62., ill. Osimhen 55., Politano 57., Zielinski 61., Raspadori 68.)
Cagliari–Atalanta 2–1 (Augello 42., Viola 88., ill. Scamacca 13.)
Hellas Verona–Genoa 1–2 (Bonazzoli 8., ill. Ekuban 45., A. Gudmundsson 58.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Lecce 3–0 (Pulisic 6., Giroud 20., Rafael Leao 57.)
Kiállítva: Krsztovics (45., Lecce)
Roma–Lazio 1–0 (G. Mancini 42.)
Empoli–Torino 3–2 (Cambiaghi 6., Cancellieri 74., Niang 90+4., ill. D. Zapata 60., 90+1.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Sassuolo 2–2 (Candreva 52., Maggiore 90+1., ill. Laurienté 37., Bajrami 44.)