Mancini gólja döntött, a Roma nyerte meg a városi derbit

D. Á.D. Á.
2024.04.06. 17:50
Gianluca Mancini öröme (Fotó: Getty Images)
A Roma 1–0-ra legyőzte a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Roma–Lazio 1–0 (1–0)
Róma, Stadio Olimpico. Vezette: Guida
Roma: Szvilar – Celik, G. Mancini, D. Llorrente, Angelino (Smalling, 79.) – Cristante, Paredes (Bove, 81.), Lorenzo Pellegrini – Dybala (T. Abraham, 79.), R. Lukaku, El Shaarawy (Spinazzola, 71.). Vezetőedző: Daniele De Rossi
Lazio: Mandasz – Gila, Romagnoli (Partic, a szünetben), Casale – Felipe Anderson, Guendouzi, Vecino (Luis Alberto, 70.), Marusics (Luca Pellegrini, 80.) – Kamada, Immobile (T. Castellanos, a szünetben), Isaksen (Pedro, a szünetben). Vezetőedző: Igor Tudor
Gólszerző: G. Mancini (42.)

Mindkét csapat támadó felfogásban lépett pályára, ez már az első percekben meglátszott: előbb Paredes veszélyeztette a Lazio kapuját messziről, majd néhány perccel később Immobile került ziccerbe – az olasz csatár kissé kisodródott helyzetből, hét méterről lőhetett, de csak az oldalhálót találta el. A félidő derekán Lorenzo Pellegrini is távolról tesztelte Mandasz kapust, aki kiejtette a labdát, de Romagnoli tisztázott.

Úgy nézett ki, hogy a helyzetek ellenére egyik csapat sem tud gólt szerezni a szünet előtt, ám a 42. percben jött Gianluca Mancini – Dybala szögletére érkezett jó ütemben a védő, s nagy erővel bólintott a kapuba. Mandasz még beleért, de védeni már nem tudott.

Igor Tudor nem volt megelégedve a Lazio támadójátékával, a félidőben hármat is cserélt, a sztárcsatár, Ciro Immobile sem kocogott ki a pályára a második játékrészre.

A cserék ellenére a Roma duplázhatta volna meg előnyét – gyors ellentámadás végén Lukaku ugratta ki El Shaarawyt, aki egy az egyben maradt, de ballal a jobb kapufát találta el.

A 63. percben a Lazio is betalált, Kamada üres kapus góljánál viszont még az ünneplés előtt felemelte a zászlót a partjelző. A maradék bő fél órában inkább a keménykedésé, mintsem a futballé volt a főszerep, a brusztolós meccsből pedig Lukakuék jöttek ki jobban – De Rossi csapata 1–0 nyert, s immár hét meccse veretlen a Serie A-ban.

KÉSŐBB
20.45: Empoli–Torino
KORÁBBAN
Milan–Lecce 3–0 (Pulisic 6., Giroud 20., Leao 57.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
20.45: Udinese–Internazionale (Tv: Sport1)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Sassuolo 2–2 (Candreva 52., Maggiore 90+1., ill. Laurienté 37., Bajrami 44.)