Tovább szenved a Lazio, az Udinese is nyert Rómában

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.11. 22:46
Az első udinei gól pillanata: Ivan Provedel tehetlen Lorenzo Lucca ellen (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának utolsó mérkőzésén az Udinese 2–1-re nyert a Lazio vendégeként.

A gól nélküli első féldiőt követően felpörögtek az események a második játékrész elején. Előbb a 47. percben Lorenzo Lucca tette bele a lábát Hassane Kamara beadásába. Két percre rá jött a Lazio válasza, Lautaro Giannetti szerencsétlenül a saját kapujába juttatta a labdát.

Itt azonban még nem volt vége, újabb két perc után ismét az Udinesénél volt az előny. Florian Thauvin gurította le a labdát az érkező Oier Zarraga elé, aki kapásból a bal alsó sarokba talált. 1–2

A Lazio hiába próbálkozott ezután és játszott veszélyesebben a vendégeknél, a gólszerzés nem jött össze. Az Udinese mindent megtett a vezetés megtartásáért, csak a második félidőben hat sárga lapot kaptak labdarúgói, Nehuén Pérezt pedig ki is állította a játékvezető a ráadásban. A Lazio a legutóbbi hat tétmérkőzéséből ötöt elvesztett.

SERIE A
28. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
 Lazio–Udinese 1–2 (Giannetti 49. – öngól, ill. Lucca 47., Oier Zarraga 51.)
Kiállítva: N. Pérez (90+5., Udinese)

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSE
Péntek
Napoli–Torino 1–1 (Kvarachelia 61., ill. Sanabria 64.)
Szombat
Cagliari–Salernitana 4–2 (Lapadula 12., Gaetano 40., Shomurodov 51., 76., ill. Kasztanosz 56., Maggiore 58.)
Sassuolo–Frosinone 1–0 (Thorstvedt 58.)
Bologna–Internazionale 0–1 (Bisseck 37.)
Genoa–Monza 2–3 (Gudmundsson 52., Vitinha 68., ill. Pessina 8., Dany Mota 18., D. Maldini 79.)
Vasárnap
Milan–Empoli 1–0 (Pulisic 40.)
Lecce–Hellas Verona 0–1 (Folorunsho 17.)
Juventus–Atalanta 2–2 (Cambiaso 66., Milik 70., ill. Koopmeiners 35., 75.)
Fiorentina–Roma 2–2 (Ranieri 18., Mandragora 69., ill. Auar 58., Diego Llorente 90+5.)