Serie A: négygólos meccsen ikszelt a Juventus; a Roma a 95. percben mentett pontot Firenzében

K. Zs.K. Zs.
2024.03.10. 20:07
Weston McKennie (balra) két gólpasszt adott, Teun Koopmeiners két gólt lőtt (Fotó: Getty Images)
Négy gólt hozott és 2–2-es döntetlenre végződött a Juventus és vendége, az Atalanta mérkőzése az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján. Késő este ugyancsak 2–2-vel zárult a Fiorentina–Roma meccs, a vendégek a 95. percben egyenlítettek.

JUVENTUS–ATALANTA 2–2

Teun Koopmeiners feladta a leckét a Juventusnak is: az utóbbi hetekben rendkívül gólerős holland az első és a második félidőben is lőtt egy gólt – az elsővel, amelyet egy ravasz szabadrúgás-kombinációból szerzett, sokáig vezetett, a másodikkal pedig pontot mentett az Atalanta Torinóban. Koopmeiners 10 gólt szerzett eddig ebben a bajnoki idényben, ezek közül hetet január óta.

A Juvénak is volt egy duplázója: Weston McKennie – nagyszerű passzal ő készítette elő Andrea Cambiaso egyenlítő gólját, és az ő mellel visszatett labdájából talált be Arkadiusz Milik is. Az amerikai légiós az előző bajnoki meccsén, a Frosinone ellen is két gólpasszt adott.

A döntetlen egyik csapatnak sem ideális eredmény: a Juve az elmúlt hét fordulóban csupán egyszer tudott győzni, a BL-indulásért kapaszkodó Atalanta immár négy forduló óta nyeretlen.

FIORENTINA–ROMA 2–2

A késő esti mérkőzésen megszakadt a Roma győzelmi sorozata – de az utolsó pillanatokban egy pontot azért kiharcoltak maguknak a „farkasok”. A Fiorentina kétszer is vezetett: Luca Ranieri első félidei fejes gólját Husszem Auar a szünet után megválaszolta, és miután Rolando Mandragora újra előnyhöz juttatta a „violákat”, Cristiano Biraghi büntetőt rúghatott.

Ha belövi, jó eséllyel eldönti a meccset, azonban Mile Svilar kivédte a védő nem túl jól helyezett tizenegyesét, ezzel megőrizte a reményt az egyenlítésre, és Diego Llorente végül be is bombázta a második római gólt: a spanyol légiós Evan Dicka lefejelt labdáját lőtte közelről a léc alá.

SERIE A
28. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Juventus–Atalanta 2–2 (Cambiaso 66., Milik 70., ill. Koopmeiners 35., 75.)
Fiorentina–Roma 2–2 (Ranieri 18., Mandragora 69., ill. Auar 58., Diego Llorente 90+5.)
Korábban
Milan–Empoli 1–0 (Pulisic 40.)
Lecce–Hellas Verona 0–1 (Folorunsho 17.)

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSE
Péntek
Napoli–Torino 1–1 (Kvarachelia 61., ill. Sanabria 64.)
Szombat
Cagliari–Salernitana 4–2 (Lapadula 12., Gaetano 40., Shomurodov 51., 76., ill. Kasztanosz 56., Maggiore 58.)
Sassuolo–Frosinone 1–0 (Thorstvedt 58.)
Bologna–Internazionale 0–1 (Bisseck 37.)
Genoa–Monza 2–3 (Gudmundsson 52., Vitinha 68., ill. Pessina 8., Dany Mota 18., D. Maldini 79.)