Serie A: Dybala vezérletével őrizte meg veretlenségét De Rossi Romája

T. Z.T. Z.
2024.02.05. 22:43
Paulo Dybala duplázott az Olimpicóban (Fotó: Getty Images)
A Roma hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Cagliarit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának hétfő esti találkozóján.

A José Mourinhót váltó klublegenda, Daniele De Rossi új alapokra helyezte a Roma játékát, és ez nemcsak az eredményeken, hanem a mutatott játékon is meglátszik, ennek hétfőn a Cagliari látta kárát. Alig telt el egy perc a találkozóból, máris a rómaiaknál volt az előny, egy szöglet után Lorenzo Pellegrini közvetlen közelről kotorta a labdát a kapuba.

A továbbiakban is lendületben maradt a Roma, amely húsz perc után ugyan valamelyest visszavett a tempóból, de így is irányította a játékot – és lőtte a gólokat egymás után, az Olimpico közönségének legnagyobb örömére. A 23. percben formás akció végén voltak ismét eredményesek a hazaiak, ezúttal a meccs talán legjobbja, Paulo Dybala talált be a kapuba.

A félidő vége előtt pár perccel javíthatott volna helyzetén a Cagliari, a játékvezető elsőre büntetőt ítélt az addig semmit sem mutató vendégek javára, ám VAR-vizsgálat után végül visszavonta az ítéletét, így a szünetben kétgólos különbség volt a felek között. A második félidőben is remekelt a Roma, amely az 51. percben ismét eredményes volt. Ezúttal a Cagliari kapuja előtt alakult ki vitatott jelenet, a játékvezető kezezés miatt itt is büntetőt ítélt, ezt azonban nem vonta vissza – az argentin világbajnok Dybala pedig nem hibázott a büntetőpontról, megszerezve saját maga második, csapata harmadik gólját. Nem kellett sokat várni a „farkasok” negyedik góljára sem, az alig pár perce beállított Dean Donny Huijsen iratkozott fel a góllövők közé.

A Roma harmadik meccsét is megnyerte De Rossi irányítása alatt, és immáron tízmeccsesre nyújtotta hazai veretlenségi sorozatát, ezzel egy pontra megközelítette a negyedik helyezett Atalantát a tabellán. 4–0

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Roma–Cagliari 4–0 (Pellegrini 2., Dybala 23., 51. – a másodikat 11-esből, Huijsen 59.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Internazionale–Juventus 1–0 (F. Gatti 37. – öngól)
Torino–Salernitana 0–0
Napoli–Verona 2–1 (Ngonge 80., Kvarachelija 87., ill. Coppola 74.)
Atalanta–Lazio 3–1 (Pasalic 16., De Ketelaere 43., 78. – az elsőt 11-esből, ill. Immobile 84.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bologna–Sassuolo 4–2 (Viti 24. – öngól, Fabbian 73., Ferguson 83., Saelemaekers 86., ill. Thorstvedt 14., Volpato 34.)
Frosinone–Milan 2–3 (Soulé 24. – 11-esből, Mazzitelli 65., ill. Giroud 17., Gabbia 72., Jovics 81.)
Empoli–Genoa 0–0
Udinese–Monza  0–0
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lecce–Fiorentina 3–2 (Oudin 17., Piccoli 90., Dorgu 90+2., ill. Mandragora 50., Beltrán 67.)