Serie A: Jovics volt a csodacsere, a hajrában fordított a Milan

T. Z.T. Z.
2024.02.03. 20:17
Frosinone Calcio v AC Milan - Serie A TIM
Luka Jovics volt a Milan megmentője (Fotó: Getty Images)
Fordulatos meccsen a Milan 3–2-re legyőzte a Frosinonét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati összecsapásán. Az esti meccsen a Bologna gólgazdag meccsen győzte le a Sassuolót.

A vártnál jobban megizzadt a bajnokságan harmadik helyen álló Milan a kiesés elől menekülő Frosinone otthonában. Olivier Giroud ugyan a 17. percben vezetést szerzett a milánói együttesnek, ezt követően azonban nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt a vendégek eltervezték. Megtáltosodott ugyanis a Frosinone, amely a 24. percben előbb Matías Soulé révén büntetőből egyenlített, majd a második félidőben Soulé a gólja után egy gólpasszt is kiosztott, ezúttal Luca Mazzitelli volt eredményes, így a semmiből átvette a vezetést a hazai csapat.

A bajba került Milan a legjobbkor, a hajrában talált magára. A 72. percben Matteo Gabbia egyenlített, majd Stefano Pioli beküldte Luka Jovicsot, aki csodacserének bizonyult. A sokat bírált szerb támadó a 80. percben állt be Christian Pulisic helyére, és egy perccel később be is talált – ennek köszönhetően a Milan hozta a kötelezőt és stabilan őrzi a 3. helyet a tabellán.

Bologna–Sassuolo 4–2

Az esti meccsen az idén remeklő Bologna a Sassuolót látta vendégül. Az FC Barcelonával is szóba hozott Thiago Motta csapata kitett magáért, négy gólt is szerzett – míg a vendégek csak kétszer voltak eredményesek. A második félidőben indult be igazán a bolognai henger, amikor 13 perc leforgása alatt három gólt szerzett a hazai csapat, amely újabb győzelmének köszönhetően pontszámban beérte a 4. helyezett Atalantát a tabellán

OLASZ SERIE A
23. FORDULÓ
Bologna–Sassuolo 4–2 (Viti 24. – öngól, Fabbian 73., Ferguson 83., Saelemaekers 86., ill. Thorstvedt 14., Volpato 34.)
Frosinone–Milan 2–3 (Soulé 24. – 11-esből, Mazzitelli 65., ill. Giroud 17., Gabbia 72., Jovics 81.)