Serie A: sokáig nem találta a játékát, de nyert a Sassuolo otthonában a Monza

S. B.S. B.
2023.10.02. 20:33
Idegenben aratott győzelmet a Monza (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának hétfő kora esti összecsapásain a Monza 1–0-s győzelmet aratott a Sassuolo otthonában, míg a Torino és a Verona 0–0-s döntetlent játszott egymással.

A Sassuolo a meccs kezdetétől fogva fölényben játszott, több bravúrra is volt szükség a Monza kapusától, Michele Di Gregoriótól, hogy ne kerüljenek előnybe a hazaiak az első félidőben.

A fordulás után a játék képe megváltozott, sokkal agresszívabban kezdtek játszani a vendégek, és ennek a 66. percben meglett az eredménye: Lorenzo Colombo szép szólója végén előnyhöz juttatta a Monzát. A folytatásban ugyan les miatt még egy gólt is elvettek a vendégektől, de a meccset sikerült megnyerniük.

A Torino és a Verona egy rendkívül eseménytelen 0–0-t játszott egymással. A hazaiaknak ugyan voltak lehetőségeik a mérkőzés folyamán, de egyáltalán nem tudták kihasználni azokat, így maradt a gól nélküli döntetlen.

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Internazionale 0–4 (Lautaro Martínez 62., 77., 85., 89. – a harmadikat 11-esből)
Lecce–Napoli 0–4 (Östigard 16., Osimhen 51., Gaetano 88., Politano 90+5. – 11-esből)
Milan–Lazio 2–0 (Pulisic 60., Okafor 88.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Roma–Frosinone 2–0
(Lukaku 21., Pellegrini 70.)
Atalanta–Juventus 0–0
Bologna–Empoli 3–0 (Orsolini 21., 66., 90+2.)
Udinese–Genoa 2–2 (Lucca 23., Matturro 90+1. – öngól, ill. A. Gudmundsson 14., 41.)