Hertha: Dárdai kapusát kórházban kezelték a koronavírus miatt

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2021.04.16. 22:09
null
Rune Jarsteint kórházban kezelték koronavírusos fertőzése miatt (Fotó: AFP)
Dárdai Pál első számú kapusát, a Hertha BSC labdarúgócsapatában védő Rune Jarsteint április elején kórházban kezelték koronavírus-fertőzés miatt – írja a Bild.

 

A 36 éves kapus nem sokkal azután adott először pozitív koronavírustesztet, hogy a márciusi válogatott szünet után visszatért Berlinbe a norvég válogatott összetartásáról.

„Április elsején Rune tesztje negatív volt. Másodikán és harmadikán éjszaka már megjelentek nála a tünetek, aztán harmadikán és negyedikén már pozitív lett a tesztje. A brit mutánst kapta el súlyos szimptómákkal – elevenítette fel Arne Friedrich sportigazgató a norvég kapussal történteket. – Runét alaposan leterítette a koronavírus. Kórházba is került.”

Jarstein azóta már jobban érzi magát, és otthonában lábadozik, de Friedrich szerint ebben az idényben valószínűleg már nem térhet vissza a pályára – pedig Dárdai Pál újbóli kinevezése óta ismét első számú kapusa a Herthának, január óta nyolc Bundesliga-meccsen állt a kapuban. Amióta nem bevethető, ismét a 28 éves Alexander Schwolow véd a berlinieknél.

Mint ismert, a Herthánál azóta többen is megfertőződtek a koronavírussal – köztük Dárdai Pál is –, így a csapat következő három bajnoki mérkőzését, a Mainz, a Freiburg és a Schalke elleni találkozókat elhalasztották.

Lapunk megkereste a berlini egyesülettől a közelmúltban menesztett Petry Zsoltot, aki kérdésünkre válaszolva elmondta: ő nem kapta el a koronavírust.


 

Legfrissebb hírek

A Chelsea költött legtöbbet a keretére, öt Premier League-klub jár 1 milliárd felett

Minden más foci
Tegnap, 13:29

Orbán elmondta, mit gondol arról, hogy már nem ő a lipcseiek csapatkapitánya

Német labdarúgás
Tegnap, 6:48

Újabb kirúgás a Bundesligában, az edző csak telefonon tudott elköszönni

Német labdarúgás
2025.09.15. 18:50

Willi Orbán bekerült a forduló válogatottjába a Kickernél

Német labdarúgás
2025.09.15. 11:42

Hátrányba került, mégis veretlen maradt a St. Pauli

Német labdarúgás
2025.09.14. 19:25

Kane duplázott, a Bayern alaposan elpáholta a Hamburgot

Német labdarúgás
2025.09.13. 20:31

Kasper Hjulmand a Frankfurt elleni győzelemmel debütált a Leverkusen kispadján

Német labdarúgás
2025.09.12. 22:30

Schäfer András hétvégén sem játszhat az Union Berlinben

Német labdarúgás
2025.09.12. 13:48
Ezek is érdekelhetik