Bundesliga: először nyert Dárdai visszatérése óta a Hertha

V. J.V. J.
2021.03.06. 17:29
Fordított és nyert a Hertha BSC (Fotó: AFP)
A Frankfurt és a Stuttgart döntetlent játszott egymással, a Hoffenheim a Wolfsburgot, a Leverkusen a Mönchengladbachot, a Leipzig a Freiburgot, a Hertha az Augsburgot győzte le a német élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójában.

Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart 1–1

Gyors gólváltás után döntetlennel zárult a Frankfurt és a Stuttgart összecsapása. A vezetést a vendégek szerezték meg a második félidő közepén, amikor Kempf beadását követően Hinteregger Sasa Kalajdzicnak ajándékozta a labdát, aki közelről a hálóba lőtt. A svábok öröme ugyanakkor nem tartott sokáig, egy perccel később már jött is a válasz: Jovics lövési kisérlete elakadt Filip Koszticsban, aki a tizenhatosról a kapuba küldte a labdát.

Hoffenheim–Wolfsburg 2–1

Christoph Baumgartner gyönyörű közeli kapáslövésével szerezte meg a vezetést a Wolfsburg ellen a Hoffenheim a találkozó elején. Az első félidő közepéhez érve Wout Weghorst ziccerből egyenlített, a hazaiak viszont még a szünet előtt megszerezték az újabb – egyben győztes góljukat: Kaderábek beadását Andrej Kramaric váltotta gólra.

Mönchengladbach–Leverkusen 0–1

Sokáig úgy tűnt, nem lesz döntés a Mönchengladbach és a Leverkusen – a vendégek enyhe fölényét hozó – összecsapásán. A győztes gól aztán a hajrában megszületett: Amiri hozta helyzetbe Moussa Diabyt, lövését Sommer nagy bravúrral hárítani tudta, ám a kipattanó labdát Patrik Schick a kapuba vágta.

A Freiburg–RB Leipzig mérkőzés eseményeiről itt, a Hertha BSC–Augsburg találkozón történtekről ide kattinva olvashat bővebben!

Az esti Bayern München–Borussia Dortmund mérkőzés összefoglalóját itt olvashatja el!

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
(Kosztics 69., ill. Kalajdzic 68. )
Hoffenheim–Wolfsburg 2–1 (Baumgartner 8., Kramaric 41., ill. Weghorst 23.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 0–1 (Schick 76.)
Freiburg–RB Leipzig 0–3 (Nkunku 41., Sörloth 64., Forsberg 79.)
Hertha BSC–Augsburg 2–1 (Piatek 62., Lukebakio 87. – 11-esből, ill. Bénes 2.)
Bayern München–Borussia Dortmund 4–2 (Lewandowski 26., 44. – 11-esből, 90., Goretzka 88., ill. E. Haaland 2., 9.)