Az utolsó perc hozta meg a győzelmet Dárdainak a Herthával

R. Gy.R. Gy.
2021.03.06. 15:17
Dodi Lukebakio belőtte tizenegyesből a Hertha győztes gólját (fotó: AFP)
A német Bundesliga 24. fordulójában a berlini Hertha csapata az Augsburgot fogadta, és bár a vendégek gyorsan előnybe kerültek, a fölényben játszó hazaiak megfordították a találkozót, és fontos három pontot szereztek a kiesés elleni harcban.
NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ

Hertha BSC–Augsburg 2–1 (0–1)
Berlin, Olimpiai Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Florian Badstübner
HERTHA: Jarstein – Klünter, Stark, Dárdai M. – Zeefuik (Lukebakio, 65.), Tousart (Alderete, 90+1.), Ascacíbar (Gouendouzi, a szünetben), Mittelstädt (Netz, a szünetben) – Darida (Löwen, 86.) – Piatek, Córdoba. Vezetőedző: Dárdai Pál
AUGSBURG: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Strobl, R. Khedira (Vargas, 89.) – Caligiuri, Bénes (Richter, 74.), Hahn (Bazee, 90.) – Niederlechner (Gregoritsch, 84.). Vezetőedző: Heiko Herrlich
Gólszerző: Piatek (62.), Lukebakio (89. – 11-esből), ill.Bénes (2.)

Nehéz sorozatban volt a Hertha Berlin, miután Dárdai Pál átvette a csapat irányítását, és a 24. fordulóban találkozott először olyan ellenféllel, amelyik ellen a győzelem megszerzése egyáltalán nem tűnt megoldhatatlan feladatnak. Az Augsburg ugyanis szintén a tabella alsó fertályán, a 13. helyen állt a forduló előtt, még viszonylag biztonságos távolságban a kieső helyektől.

Dárdai Pál a 157. meccsén irányította a Herthát a Bundesligában, ezzel utolérte a klub örökranglistájának második helyén Jürgen Röbert, aki 1996 és 2002 között dolgozott a berlini alakulat vezetőedzőjeként. A klubrekordot Helmut „Fiffi” Kronsbein (1966–1974, 1979–1980) tartja 212 mérkőzéssel.

Ezt a szép teljesítményt azonban nem sokáig ünnepelhették a hazaiak, mert már a 2. percben hátrányba kerültek. Szép augsburgi támadás végén Bénes László lőtt kapásból a bal alsóba. 0–1

A gól után egyértelműen átvette az irányítást a Hertha, de hiába a sok lövés, a jó helyzetek, nem sikerült betalálni. Az Augsburg fegyelmezetten védekezett, és a kapusa is jól koncentrált.

A második félidőben cserékkel igyekezett frissíteni a Hertha, ugyanakkor növelte a nyomást Dárdai csapata a vendégeken. Jöttek is a helyzetek egymás után, majd a 62. percben megszületett az egyenlítés is. Piatekről feledkeztek el a vendégvédők, s ő remekül fejelt a bal alsóba. 1–1

Az egyenlítés után is támadásban maradt a Hertha, és ha nem is beszélhettünk arról, hogy beszorította volna az ellenfelét, küzdött becsülettel. A helyzetekből nem lett gól, a futball istenei azonban megjutalmazták a hazaiakat, méghozzá azzal, hogy Pedersen nagyon bután megrúgta Tousart az augsburgi tizenhatoson belül, s a bíró befújta a tizenegyest.

A tizenegyest Lukebakio biztosan belőtte (2–1), így az utolsó percben csak sikerült megszereznie a győzelmet a Herthának, amely sokat is tett ezért, így megérdemelte. Ezzel megszületett Dárdai Pállal a kispadján az első győzelem ebben az idényben, de továbbra is rezeg a léc, nagyon nagy harc várható a kiesés elkerüléséért.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, nyert a Hertha. 2–1
90+1. perc: Hertha-csere: Tousart helyett Alderete az utolsó percekre.
90. perc: Cserélt az Augsburg, Hahn helyett Bazee érkezett.
90. perc: Négy perc a hosszabbítás.
90. perc:
Sokat tett a Hertha a győzelemért, most aztán felcsillant az esély...
89. perc: GÓL! A tizenegyest Lukebakio végezte el, és ballal a kapu bal oldalába lőtt. 2–1
87. perc: TIZENEGYES! Tousart
esett el az augsburgi tizenhatoson belül, Pedersen megrúgta, tizenegyes.
86. perc: Újabb Hertha-csere: Darida helyett Löwen a pályán.
84. perc: Augsburgi csere: Niederlechner helyett Gregoritsch a pályán.
83. perc: Újabb nagy hazai helyzet maradt ki! Gouendouzi adta ki jobbra a labdát, Klünter játszott középre, Lukebakio pedig 5 méterről, nagy helyzetből vagy egy méterrel melléfejelt.
80. perc: Gouweleeuw kapott sárga lapot, miután felrúgta Córdobát.
78. perc: Niederlechner került helyzetbe, kellemetlen lövéssel megkínálta Jarsteint, akiről előre jött ki a labda, szerencséjére azonban Dárdai eltakarította az útból a labdát.
74. perc: A vendégek gólszerzője, Bénes László lejött a pályáról, Richter állt be helyette.
74. perc: A szabadrúgásból beadás lett, amelyet elért Strobl, és 4 méterről elhibázta a nagy helyzetet.
73. perc: Szabadrúgáshoz jutott az Augsburg a berlini tizenhatos jobb sarka közeléből.
72. perc: Lukebakio kapott sárga lapot, mert rátartott Niederlechner lábára.
68. perc: Előbb Gouendouzi lőtt, majd a lepattanót Darida szúrta rá, de Gikiewicz biztosan védett.
65. perc: Cserélt a Hertha, Zeefuik helyett Lukebakio állt be.
62. perc: GÓL! egyenlített a Hertha! Darida ment el a jobb oldalon, remekül emelt középre, a magára hagyott Piatek pedig 7 méterről pontosan fejelt a bal alsóba. 1–1
59. perc:
Egymás után rúghatta a szögleteket a Hertha, végül Piatek kezére pattant a labda, jöhetett az Augsburg.
50. perc: Mindenesetre szabadrúgással jöhetett a Hertha jobbról, 15 méterre az alapvonaltól. Dárdai beadását középen megcsúsztatták, Piatek pedig néhány lépésről fölélőtt...
49. perc: Pedersen kapott sárga lapot lökés miatt, pedig úgy tűnt, hogy nem volt vétkes...
48. perc: Hahn esett el a tizenhatoson belül Zeefuik mellett, de a bíró nem adott tizenegyest.
46. perc: Córdoba lábában megint ott maradt az egyenlítés. Ezúttal 14 méterről lőtt a jobb alsó felé, Gikiewicz azonban remek vetődéssel hárított.
46. perc: A szünetben cserélt a Hertha, Ascacíbar helyett Gouendouzi,Mittelstädt helyett Netz érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, vezet az Augsburg. 0–1

45+1. perc: Stark kapott sárga lapot, mert ellökte Niederlechnert.
44. perc: Caligiuri ívelt a berlini tizenhatoson belülre egy szabadrúgást, de a Hertha védői könnyen felszabadítottak.
38. perc: KAPUFA! Régen járt az Augsburg a Hertha kapuja előtt, most mindjárt egy kapufával jelentkezett! Jobb oldali beadás után Niederlechner 10 méterről remekül fejelt a kapu jobb oldala felé, de pechjére a kapufa mentett.
36. perc: Córdoba emelgetett az augsburgi tizenhatoson belül, lövéshez nem jutott, ezért visszagurított Tousart-nak, aki az égbe lőtt.
34. perc: Leült a meccs, a Hertha-rohamok egy időre – úgy tűnik – abbamaradtak.
26. perc: Hahn kapott sárga lapot, mert csúnyán odalépett Zeefuik lábára.
23. perc: A lehetőségeket nézve már régen egyenlíthetett volna a Hertha...
22. perc: Te jó ég! Ascacíbar elé pattant a labda, az argentin tiszta helyzetből lőhetett, mégsem sikerült valami jól a lövés, Gikiewicz lábbal mentett nagyot.
19. perc: Mittelstädt remek bal oldali beadását Córdoba fejelte el 8 méterről, de a gyengén helyezett labdát Gikiewicz biztosan fogta.
16. perc: Ascacíbar került lövőhelyzetbe 17 méterről, de a labda jócskán elkerülte az augsburgi kaput.
14. perc: Éledezik a Hertha, most éppen Córdoba alakított ki magának lövőhelyzetet, de egy védőbe bikázta a labdát.
12. perc: Córdoba elég éles szögből próbálkozott egy lövéssel, Gikiewiczről messze kipattant a labda.
Dárdai szombaton a 157. meccsén irányítja a Herthát a Bundesligában, ezzel utoléri a klub örökranglistájának második helyén Jürgen Röbert, aki 1996 és 2002 között dolgozott a berlini alakulat vezetőedzőjeként. A klubrekordot Helmut „Fiffi” Kronsbein (1966–1974, 1979–1980) tartja 212 mérkőzéssel. Dárdai eddigi mérlege 54 győzelem, 41 döntetlen és 61 vereség a bajnoki meccseket tekintve a Hertha trénereként.
7. perc: Piantekkel
szemben szabálytalankodtak a vendégek, de a gyorsan elvégzett szabadrúgás haszontalan volt.
A gól után Dárdai Pál arcáról jól le lehetett olvasni, hogy nem erre számított.
2. perc: GÓL! VEZET AZ AUGSBURG! Jobb oldali badást röviden szabadítottak fel a védők, Hahn fejelte oda Bénesnek, aki ballal, 7 méterről, kissé jobbról, kapásból lőtt a bal alsóba. 0–1
1. perc: Elkezdődött a meccs, a Hertha kék-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban, az Augsburg tiszta zöldben játszik.