R. P. 2021.03.06 15:20 Frissítve: 2021.03.07 08:24

Simán nyert hárommal a Leipzig, és az élre állt

A német labdarúgó Bundesliga 24. fordulójában a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig simán legyőzte 3–0-ra Freiburgot, és az esti Bayern München–Borussia Dortmund rangadóig átvette a vezetést a tabellán.

Nkunku kezdte a gólgyártást (Fotó: AFP)

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Freiburg–RB Leipzig 0–3 (0–1)

Freiburg, Schwarzwald-Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: Guido Winkmann
FREIBURG: F. Müller – Kübler (Schlotterbeck, 81.), Lienhart, Heintz, Günter – Santamaria (Sallai R., 65.), Höfler – Schmid, Höler (Petersen, 69.), Grifo (Dzsong Vu Jong, 81.) – Demirovic (Til, 69.). Vezetőedző: Christian Streich
LEIPZIG: Gulácsi – T. Adams (Henrichs, 84.), Mukiele, Upamecano, Klostermann (Konaté, 84.) – Haidara, Kampl – Poulsen (Hvang Hi Csan, 62.), Dani Olmo (Forsberg, 62.), Nkunku (Samardzic, 85.) – Sörloth. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Nkunku (41.), Sörloth (64.), Forsberg (79.)

18. Schalke 24 1 7 16 16–61 –45 10

Nem indult túl eseménydúsan első félidő. Küzdelmes meccset játszott a Freiburg és a Leipzig, és bár a labda jóval többet volt a vendégeknél, komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani. Dani Olmo vagy Alexander Sörloth előtt adódott ígéretesebb lehetőség, de Florian Müller magabiztosan védett a kapuban.

Aztán a 41. percben éppen Müller hibájából megszületett a Leipzig vezető gólja. Egy hazagurítás után a kapus nagyon rosszul játszotta meg a labdát, amely Kampltől Poulsenhez került a hazai tizenhatoson belül. Poulsen Christopher Nkunkuhoz passzolt, aki az üres kapu közepébe lőtt 10 méterről. 0–1

A második félidő 64. percében újabb gólt szerzett a Leipzig. Ismét Florian Müller volt a ludas, miután eladta a labdát. Megint Kampl csapott le rá, aki előretörve jól játszott Nkunkuhoz. A francia, mivel Müller kijött rá, Alexander Sörlothhoz passzolt, a norvég pedig az üres kapuba helyezett. 0–2

Ha a hazaiak reménykedtek is még a fordításban, a 79. percben vége lett mindennek, mert a Leipzig megszerezte a harmadik gólt is. Szép akció végén Sörloth kapott labdát, majd Emil Forsberghez passzolt, aki 18 méterről gyönyörűen lőtt Müller mellett a kapuba. 0–3

Több gól már nem esett, ezzel a győzelemmel a Leipzig átvette a vezetést a bajnokságban, az esti Bayern–Dortmund rangadóig biztosan.

Vége a mérkőzésnek!

85. perc: Nkunku helyére Samardzic jött be.

84. perc: Henrichs és Konaté jött be, Adams és Klostermann jött le.

84. perc: Mukiele szép lövést eresztett meg 25 méterről, Müller remekül vetődve védett.

82. perc: Sallai próbálkozott távoli lövéssel, Gulácsinak nem okozott gondot.

81. perc: Schlotterbeck és Dzsong Vu Jong jött be, Kübler és Grifo ment le.

79. perc: 0–3, Emil Forsberg a gólszerző. Szép vendégakció végén Sörloth kapott labdát, majd Forsberghez passzolt, aki 18 méterről gyönyörűen lőtt Müller mellett a kapuba. 0–3

75. perc: Hvang kapott sárgát, Küblerrel szemben szabálytalankodott.

72. perc: Hvang könnyen 0–3-ra alakíthatta volna az állást, de elszórakozta a ziccert,

69. perc: újabb kettős csere: Höler helyére Petersen, Demirovic helyére Til jött be.

65. perc: Sallai Roland érkezik Santamaria helyére. Ez az 50. meccse a Bundesligában!

64. perc: Sörloth góljával 0–2! Megint Kampl szerzett labdát, előretörve jól játszott Nkunkuhoz. A francia, mivel Müller kijött rá, Sörlothhoz passzolt, aki az üres kapuba helyezett.

62. perc: kettő cserél a Leipzig: Poulsen és Dani Olmo jön le,  Hvang Hi Csan és Emil Forsberg jön be.

62. perc: ígéretes lipcsei akció a jobb oldalon, de a beívelt labda mindenkinek túl magas volt.

56. perc: ígéretes hazai szabadrúgás, de Grifo beívelése után a lipcsei védők sikerrel felszabadítottak.

53. perc: Olmo tette be a labdát a hazai tizenhatoson belülre, Upamecano fejese Müller kezében landolt.

52. perc: a meccs első sárgája, Nicolas Höfler kapta, mert megakasztotta a lipcsei támadást.

Kemény küzdelem a mezőnyben, helyzetek sehol.

50. perc: hosszú indítás lipcsei részről, de csak Müllernek volt jó.

Nem volt csere a szünetben.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

41. perc: vezet a Leipzig, a gólszerző Christopher Nkunku! Müller nagyon rosszul játszotta meg a labdát, amely Kampltől Poulsenhez került a hazai tizenhatoson belül. Poulsen Nkunkuhoz passzolt, aki az üres kapu közepébe lőtt 10 méterről. 0–1

40. perc: Dani Olmo a védők szorításában játszotta meg a labdát, de gyengén ívelt kísérletét Müller simán megfogta.

39. perc: Nkunku vette célba a kaput 18 méterről, de a lövés hárítása nem okozott gondot Müllernek.

35. perc: 28 méterről szabadrúgás a Freiburgnak, de a labda a sorfalban kötött ki.

Nagy a harc a mezőnyben, de a helyzetek nem nagyon jönnek.

A Freiburg már nem húzódik annyira vissza, bátrabban lépnek fel a vendégekre. A labdát azért a Leipzig birtokolja többet (65%).

25. perc: lendületes freiburgi kontra, Grifo szépen ment el Adams mellett, de a tizenhatoson belül már esélyük sem volt a hazaiaknak, Upamecano tisztázott.

22. perc: Sörloth lőhetett a bal oldalról 22 méterről, de a lapos lövés középre ment, Florian Müller simán védte.

21. perc: ígéretes helyzetben Nkunku kapott hosszú labdát, túlságosan is hosszút…

Aktívabb a Leipzig, beszorítják a Freiburgot, de egyelőre jól zár a hazai védelem.

15. perc: némi kavarodás után Dani Olmo viszonylag tisztán lőhetett kapura 20 méterről, de a labda kapu fölé szállt.

11. perc: Mukiele bizonytalankodott hátul, de Upamecano kisegítette, mielőtt Demirovic bajt okozhatott volna.

9. perc: Nkunku bedása most sem volt jobb, a középen érkező Sörloth nem tudta kapura tenni.

Az első félidőben hátrányt jelent a Leipzignek, hogy a lemenő nap éppen Gulácsi kapuja felé világít.

5. perc: Nkunku a baloldali felfutás végén beadott, de a labda elszállt mindenki feje felett.

3. perc: baloldali Freiburg-akció, Grifo beadása mély, Gulácsi magabiztosan magához ölelte a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Freiburgban játszó Jonathan Schmidnek ez lesz a 273. fellépése, ezzel beállítja a legtöbb Bundesliga-meccset játszó francia labdarúgó rekordját, amit eddig Franck Ribéry tartott egyedül.

Gulácsi Péter természetesen kezd a Leipzigben, Sallai Roland a kispadon kapott helyet.

„A Leipzig az idén megelőzheti a Bayern Münchent, a minőségi játékoskerete megvan ehhez – mondta Christian Streich a Freiburg szakvezetője a Bildnek. – Viszont mi azon leszünk, hogy megakadályozzuk őket ebben.”

A hazaiaknál az ötvenedik német bajnokijára készülő Sallai Roland játszhat, míg Julian Nagelsmann számíthat Gulácsi Péterre a kapuban, de Willi Orbán és Szoboszlai Dominik játékára sérülés miatt nem.

A forduló előtt a Leipzig a 2., a Freiburg a 8. helyen állt a bajnokságban.

2021.11.30 00:06:33

Német labdarúgás DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Elképzelhető, hogy Dárdai Pál örök berliniből „rendes edző” lesz.

2021.11.28 16:25:28

Német labdarúgás R. P.

Gulácsi és Orbán nem játszhatott a koronavírus miatt, a Bayer megérdemelten győzött.

2021.11.27 09:20:17

Német labdarúgás BACSKAI JÁNOS

A 94. percben szöglet helyett Jovetics és Selke variálni, majd balhézni kezdett, az Augsburg élt a lehetőséggel.

2021.11.20 14:52:15

Német labdarúgás RÁCZ PÉTER, VÉGH JÁNOS

Gulácsi nagy hibájából született az első gól, de a lipcsei védelem amúgy sem működött jól. A vége 2–0.

2021.11.07 14:03:42

Német labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

Sztevan Jovetics góljával sokáig vezetett Dárdai Pál csapata, végül azonban nem tudott nyerni.