Az izgalmak és a gólok is elmaradtak a Schalke–Mainz meccsen

H. D.H. D.
2021.03.05. 20:20
Nagy volt a küzdelem a pályán, a gólok azonban elmaradtak (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójának pénteki játéknapján a sereghajtó Schalke hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a szintén a kiesés elől menekülő Mainzcal.

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
SCHALKE–MAINZ 0–0
Gelsenkirchen,
Veltins Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Brych
Schalke: Rönnow – Becker, Mustafi, Thiaw, K. Calhanoglu – Serdar, Kolasinac (Mascarell, 78.), Bozdogan (Stambouli, a szünetben) – William, Hoppe (Schuler, 61.), Raman (Oczipka, 90+3.). Vezetőedző: Dmitriosz Grammozisz
Mainz: Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté – D. da Costa (Brosinski, 80.), Kohr, Barreiro (Stöger, 89.), Latza (Boëtius, a szünetben), Mwene – Szalai Á. (Glatzel, 74.), Burkardt (Quaison, 89.). Vezetőedző: Bo Svensson

A sereghajtó Schalke immár idénybeli ötödik (!) vezetőedzője, a kedden kinevezett Dmitriosz Grammozisz vezetésével készült a szintén a kiesés elől menekülő, a forduló előtt a tabella utolsó előtti, 17. helyén álló Mainz elleni hazai mérkőzésre. A vendégcsapat kezdőjében ezúttal is helyet kapott Szalai Ádám, aki korábban a Schalke játékosa is volt.

Ahogy az várható volt, a csapatok nem estek egymásnak, az első félidőben csak elvétve jegyezhettünk fel helyzeteket. Gólszerzési lehetőség azért így is akadt mind a két oldalon: Robin Zentner Shkodran Mustafi közeli fejese után védett nagyot lábbal, míg a másik oldalon Frederik Rönnow csupán szemmel verte, ahogy Leandro Barreiro próbálkozása után a labda éppen csak elsuhan a jobb oldali kapufa mellett.

A fordulás után kisebb mezőnyfölényben játszott a Mainz, többet birtokolta a labdát, többször próbálkozott, de a kaput ennek ellenére sokáig egyszer sem sikerült eltalálnia. A hajrában mindkét oldalon feljegyezhettünk egy-egy védést, ám gólt nem láthattunk, így 0–0-s döntetlennel zárult a mérkőzés.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Március 6., szombat
15.30:Frankfurt–VfB Stuttgart
15.30:Freiburg–RB Leipzig (Tv:Sport2)– élőben az NSO-n!
15.30:Hertha BSC–Augsburg – élőben az NSO-n!
15.30:Hoffenheim–Wolfsburg
15.30:Mönchengladbach–Leverkusen
18.30:Bayern München–Borussia Dortmund (Tv:Sport2)– élőben az NSO-n!
Március 7., vasárnap
15.30:Köln–Werder Bremen
18.00:Bielefeld–Union Berlin (Tv:Sport2)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, a végeredmény: Schalke–Mainz 0–0.

90+3. perc: Jönnek is a hazai cserék, de egyelőre meglehetősen nagy a kavarodás a Schalkénál. Mindenesetre, Raman helyére Oczipka állt be.

90+2. perc: Két Schalke-játékos is a földön, Raman és Calhanoglu.

90. perc: Öt perc a ráadás.

89. perc: Kettős csere a Mainznál, Quaison és Stöger be, Barreiro és Burkardt le.

84. perc: Mascarell talpalta le az ellenfelét, kapott érte egy sárga lapot.

83. perc: Hihetetlen, úgy tűnik, Mustafi is megsérült. Ápolni kellett, de már jobban van, minden bizonnyal folytatni tudja a játékot.

82. perc: Védés a másik oldalon is! Burkardt fordult kapura, majd ballal lőtt, de Rönhow nagyot mentett a bal alsó saroknál.

81. perc: Védés! Serdar a tizenhatos előteréből a bal alsó sarkot vette célba, de Zentner szögletre nyomta a labdát.

80. perc: Újabb csere, Da Costa le, Brosinski be.

78. perc: Kolasinac ült le a földre, minden bizonnyal megsérült. Le is kell cserélni, Mascarell váltotta.

74. perc: Cserélt a Mainz, Szalai helyére Glatzel állt be.

68. perc: Burkardt kissé balról ballal a jobb oldali kapufa mellé lőtte a labdát.

62. perc: Da Costa nagyon távolról próbálkozott, nem is találta el a kaput.

61. perc: Cseréltek a hazaiak, Hoppe le, Schuler be.

58. perc: Veszélytelen volt a sarokrúgás, de Szalai egy kis szóló után kiharcolt még egyet. Helyzet ebből sem alakult ki.

57. perc: Burkardt visszakészítése után Mwene lőtt 16 méterről, de egy hazai játékosról szögletre pattant a labda.

50. perc: Szalai a felezővonalnál letalpalta Kolasinacot, Brychnél ez is megért egy sárga lapot.

47. perc: Bell lökte fel Serdart, sárga lapot kapott érte.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidő.

Mind a két oldalon volt csere a szünetben, a hazaiaknál Stambouli állt be Bozdogan helyére, míg a vendégeknél Latzát Boëtius váltotta.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő, a szünetben gól nélkülidöntetlen az állás.

45. perc: Niakhaté bal oldali beadása után Szalai fejjel, Burkardt pedig előrevetődve lábbal szerezhetett volna gólt, de mind a ketten milliméterekkel lemaradtak a labdáról.

42. perc: Szalai egymás után kétszer próbálkozott 15-16 méterről, de előbb a blokkba lőtt, majd a kapu mellé küldte a labdát.

37. perc: Majdnem! Da Costa jobb oldali beadása után Barreiro előrevetődve stukkolt bele a labdát, amely végül elsuhant a jobb oldali kapufa mellett.

35. perc: Letámadta ellenfelét a Mainz, de labdát szerezni nem sikerült.

25. perc: Rönnow lépett ki a kapujából, és a tizenhatoson kívül lábbal tisztázott Szalai elől.

22. perc: Kohr távoli lövése veszélytelen volt a Schalke kapujára.

18. perc: Óriási védés! Bozdogan bal oldali szöglete után a berobbanó Mustafi fejelt közelről, de Zentner lábában még a gólvonal előtt elakadt a labda.

15. perc: A másik oldalon Zentner repült ki a kapujából, majd megszerezte a labdát.

14. perc: Latza bal oldali szabadrúgása után Rönnow húzta le a labdát.

11. perc: Latza jobb oldali szöglete után Bell fejelt, a labda pedig Kolasinac kezét is érintette, de Brych nem ítélt büntetőt.

9. perc: Kolasinac újabb szabálytalansága után most már a sárga lap is villant.

6. perc: Egyelőre mind a két oldalon sok a szabálytalanság, ezúttal Kolasinac rúgta fel a kezdőkörben Barreirót.

A hazaiak kék, a vendégek piros mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A hazaiaknál a bemelegítés alatt is történt egy sérülés, az eredetileg a kezdőbe jelölt Amine Harit helyére Can Bozdogan került be.

A vendégcsapat kezdőjében ezúttal is helyet kapott Szalai Ádám.

A mérkőzés játékvezetője Felix Brych lesz.

Dmitriosz Grammoziszt három nappal ezelőtt, kedden nevezték ki a Schalke vezetőedzői posztjára. A görög-német kettős állampolgárságú 42 éves szakember már a Schalke idénybeli ötödik vezetőedzője.

Mind a két csapat a kiesés elől menekül: a sereghajtó Schalke szinte reménytelen helyzetben van, 23 mérkőzésen mindössze kilenc pontot szerzett (1 győzelem, 6 döntetlen, 16 vereség). A Mainz az utolsó előtti helyen áll 17 ponttal (4 győzelem, 5 döntetlen, 14 vereség).

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Schalke–Mainz mérkőzés a Bundesliga 24. fordulójában. Tartsanak velünk!