Bayern-rekord a Wolfsburg elsöprésével

2014.03.08. 17:35
Hiába kezdte góllal a meccset a Wolfsburg, a Bayern hatszor verte ezt le a „farkasokon” (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 24. fordulójában a Bayern München hátrányba került Wolfsburgban, de ezt követően lehengerelte a „farkasokat", a 6–1-es győzelemmel megdöntve saját ligarekordját. Ez volt a Bayern zsinórban tizenhatodik győzelme és negyvenkilencedik veretlen bajnokija... Szalai Ádám a mesterhármast szerző Klaas-Jan Huntelaar cseréjeként tíz percet kapott a Hoffenheimet 4–0-ra kiütő Schalkéban, Huszti Szabolcs kezdő volt, és kihagyott egy tizenegyest a Leverkusennel ikszelő Hannoverben.

WOLFSBURG–BAYERN

A bajnokságot kilométeres előnnyel vezető Bayern München sorozatban tizenhatodik bajnoki győzelmére és ezzel új Bundesliga-rekord felállítására készült annak a Wolfsburgnak az otthonában, amely a szezon korábbi szakaszában a Dortmundot, a Schalkét és a Leverkusent is legyőzte saját közönsége előtt.

Ezt a mérkőzést is jól, de leginkább harapósan kezdték a „farkasok", ellentétben a hét közben 16 válogatott játékost is nélkülöző müncheniekkel, akik kissé nehezen lendültek bele a játékba.

Dieter Hecking vezetőedző jól megszervezte a VfL egész pályás letámadását, igaz, a vezetést (a 17. percben) egy pontrúgást követően szerezte meg a Wolfsburg. A Chelsea-től kölcsönben érkező belga De Bruyne beadásánál Naldo megelőzte Alabát, és közelről Neuer kapujába talált.

A gól felpörgette a Bayernt és kissé megnyugtatta a Wolfsburgot, amit a 26. percben egy ritkán látható góllal Shaqiri használt ki. Dante fejesénél és Alaba ismétlésénél Ochs mentett a gólvonalról, Shaqiri triplázását Benaglio ököllel a lécre ütötte, de korábban már bent volt a labda.

A második félidőt (akárcsak az elsőt) jobban kezdte a Wolfsburg, de kimaradtak a hazai helyzetek, amit csúnyán (nagyon csúnyán) megbüntetett a Bayern.

A 63. és a 80. perc között, azaz 17 perc alatt öt gólt rámolt be Benaglio kapujába a cserékkel felfrissített Bayern. Müller és Mandzukic kettő-kettő, Ribéry egy gólt vállalt magára a „kivégzés" percei alatt.

Jól kezdett, vezetett, és 55 percig méltó ellenfélnek bizonyult a Wolfsburg a Bayern München ellen, de ezt követően ritkán látható szétesést produkált Dieter Hecking együttese, amely az elmúlt két fordulóban 12 kapott gólt számlál, többet, mint amennyit a Bayern az egész bajnoki szezonban (11).

Sikerült hát a bajorok küldetése, a müncheniek sorozatban 16. bajnoki mérkőzésüket is megnyerték, ez korábban soha egyetlen csapatnak sem sikerült a Bundesliga történetében. És hány megdöntésre váró rekord áll még a Guardiola-csapat előtt... Ez volt a rekordbajnok sorozatban 49. veretlenül megvívott bajnokija. Még egy Bayern-csúcs (nem az utolsó): 24 forduló után 72 gólnál jár Pep Guardiola csapata, ilyet még Bundesliga-klub sosem tudott felmutatni.

A TÖBBI PÁLYÁN

Szalai Ádám a tavasszal szokott helyén, a kispadon foglalt helyet, Klaas-Jan Huntelaar meg egy félidő alatt végzett a Hoffenheimmel: Huntelaar már a 6. percben megszerezte a vezetést a Schalkénak, a 29.-ben egy remek kontra után betalált még egyszer, és még az is belefért, hogy a 32.-ben Casteels megfogja a holland center tizenegyesét. A szünet után Chinedu Obasi növelte a Schalke-előnyt, Huntelaar megszerezte a harmadik gólját, majd a 80. percben Szalai váltotta a mezőny legjobbjának bizonyuló hollandot. Ez volt a magyar csatár 100. fellépése a Bundesligában.

A Hannover Huszti Szabolccsal a kezdőcsapatban a Leverkusent fogadta, amely hosszú vereségsorozata (zsinórban öt tétmérkőzés) megszakítására tett kísérletet. Az ötödik percben Huszti tizenegyeshez állhatott oda, ám szokásával ellentétben hibázott, Bernd Leno kinyomta büntetőjét. A büntetés: Gonzalo Castro lövésével a Leverkusen szerzett vezetést, hogy aztán öt perccel később Artjoms Rudnevs bombájával egyenlítsen a Hannover. A félidő végén a Hannover nyomott, ám Leno és a kapufa együttes erővel megőrizte a Bayer hálóját a góltól. A második játékrészben is megúszta a Leverkusen, így a vereségsorozatot megszakította, ellenben a nyeretlensége tovább folytatódott.

Hamburgban a közönség elég meggyötörten figyelte, hogy a Frankfurt Alexander Madlung elvetődéses góljával megszerzi a vezetést, majd meg is tartja azt a félidőig a remek góltól eltekintve gyenge mérkőzésen. A hamburgiak a 72. percig hiába próbálkoztak, ekkor azonban a Zambrano szabálytalanságáért megítélt tizenegyest Hakan Calhanoglu értékesítette.

A sereghajtó Braunschweig a 24. percben Jan Hochscheidt lövésével vezetést szerzett Stuttgartban, a VfB ezt olyannyira zokon vette, hogy Alexandru Maxim és Martin Harnik révén tizenegy perc alatt megfordította az állást. A Braunschweig azonban nem adta fel – tabellautolsóként ezt nem is engedheti meg magának –, a 82. percben Ermin Bicakcic góljával pontot csent. A Stuttgart sorozatban nyolc Bundesliga-vereség után szerzett pontot, de ennek nem sokan örülhetnek a sváboknál...

Mönchengladbachban sosem könnyű a vendégcsapatoknak, akkor meg pláne, ha a hazaiak már az 5. percben megszerzik a vezetést – Raffael pont ezt tette az Augsburg ellen. Fél órával később Halil Altintop kiegyenlített, a hajrában pedig Tobias Werner megszerezte az augsburgiak győztes gólját. A szezont otthon félelmetesen kezdő Gladbach sorozatban ötödik hazai meccsén maradt nyeretlen.

Az esti Nürnberg–Werder Bremen találkozó tétje az volt, hogy melyik csapat távolodik el jobban a veszélyes zónától. A brémaiak a 40. percben Franco di Santo kipattanóból szerzett góljával megszerezték a vezetést, majd a 68. percben Philipp Bargfrede góljával el is döntötték a mérkőzést. A Werder a Dortmund elleni hatalmas pofon (1–5) óta veretlen a bajnokságban.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Hamburg–Eintracht Frankfurt 1–1 (Calhanoglu 72. – 11-esből, ill. Madlung 29.)
Hannover–Bayer Leverkusen 1–1 (Rudnevs 34., ill. Castro 28.)
Mönchengladbach–Augsburg 1–2 (Raffael 5., ill. Halil Altintop 35., To. Werner 81.)
Schalke–Hoffenheim 4–0 (Huntelaar 6., 28., 79., Obasi 55.)

Stuttgart–Braunschweig 2–2 (Maxim 30., Harnik 35., ill. Hochscheidt 24., Bicakcic 82.)
Wolfsburg–Bayern München 1–6 (Naldo 17., ill. Shaqiri 27., Th. Müller 63., 78., Mandzukic 66., 80., Ribéry 71.)
Nürnberg–Werder Bremen 0–2 (Di Santo 40., Bargfrede 68.)

1. Bayern München 24 22 2 72–11 +61 68
2. Borussia Dortmund 23 14 3 6 54–27 +27 45
3. Bayer Leverkusen 24 14 2 8 40–27 +13 44
4. Schalke 24 13 5 6 46–35 +11 44
5. Wolfsburg 24 12 3 9 41–38 +3 39
6. Augsburg 24 11 5 8 37–34 +3 38
7. Mainz 23 11 4 8 32–35 –3 37