Német Kupa: ráadásban szerzett góllal jutott be az elődöntőbe a harmadosztályú csapat

S. B.S. B.
2024.03.12. 22:26
Legyűrte az élvonalbeli gárdát a Saarbrücken (Fotó: Getty Images)
A német harmadosztályban játszó Saarbrücken 2–1-re verte az élvonalbeli Borussia Mönchengladbachot a Német Kupa negyeddöntőinek utolsó találkozóján.

A mérkőzést eredetileg februárban rendezték volna, ám akkor a brutális időjárási körülmények miatt erre nem volt lehetőség, így a találkozót egészen most keddig halasztották.

A vendégek nagyon hamar, már a 8. percben előnyhöz jutottak, mikor egy gyönyörű kontra végén Robin Hackhez került a labda, amit szépen be is gurított a szinte üres kapuba. Sokáig nem örülhetett a Mönchengladbach, hiszen mindössze három percre rá érkezett is az egyenlítő találat. Amine Naifi egy szép támadás végén a tizenhatoson kívülről eresztett el hatalmas lövést, s a labda a hálóban landolt. A folytatásban ugyan továbbra sem lassultak a csapatok, de a fordulásig már nem tudtak több helyzetet gólra váltani.

A második félidőben már visszavettek a csapatok. Amikor már azt hihettük, hosszabbításba torkollik a találkozó, a 93. percben Kai Brünker szépen gurította be a labdát a jobb alsó sarokba, amivel megnyerte a meccset és csodával határos módon bejuttatta csapatát az elődöntőbe.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Saarbrücken (III.)–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Naifi 11., Brünker 90+3., ill. Hack 8.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Január 30.
St. Pauli (II.)–Fortuna Düsseldorf (II.) 2–2 (Hartel 60. – 11-esből, Boukhalfa 120+1., ill. Vermeij 38. – 11-esből, Tanaka 99.) – 11-esekkel 3–4
Január 31.
Hertha BSC (II.)–Kaiserslautern (II.) 1–3 (Reese 90+1., ill. J. Elvedi 5., Tachie 38., Kaloc 69.)
Február 6.
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 3–2 (Andrich 50., Adli 66., Tah 90., ill. Anton 11., Führich 58.)

Az elődöntő április 2-án és 3-án lesz, a döntőt május 25-én játsszák Berlinben.