Bayern: július végéig pihenhetnek a klub vb-résztvevői

MTI MTIMTI MTI
2018.07.02. 15:03
null
Niko Kovac edző abban bízik, hogy Lewandowski és Jérome Boateng is a klubnál marad 8Fotó: AFP)
Niko Kovac, a német bajnok Bayern München labdarúgócsapatának új vezetőedzője július végéig pihenőt adott az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon szerepelt, illetve szereplő játékosainak.

 

 

A horvát szakember hétfőn jelezte, hogy az érintett futballistáknak július 25-én lesz az első edzésük Németországban, s nem kell elutazniuk az együttes július 23. és 30. közötti amerikai túrájára.

Kovac, aki az Eintracht Frankfurttól érkezett a bajorokhoz, arról is beszélt, hogy szerinte a címvédő német válogatott csoportkörös búcsúja nem lesz hatással a nemzeti együttesben szerepelt nyolc játékosának teljesítményére.

„Majd a vakációjuk alatt elfelejtik a problémákat, és biztos vagyok benne, hogy olyan motiváltan térnek vissza az első tréningre, ahogy elvárom” – jelentette ki a tréner.

A horvát edzőnek elképzelhető, hogy némileg megváltozott kerettel kell nekivágnia az új szezonnak, igaz, ő hétfőn úgy nyilatkozott, hogy szerinte a lehetséges távozók közül Robert Lewandowski és Jérome Boateng is marad a klubnál.

„Beszéltem már telefonon Lewával, és elmondtam neki az elképzeléseimet. Ő világklasszis csatár, aki rengeteget tett már a klubért, és a jövőben is sokat fog” – nyilatkozott Kovac, aki várja a közös munkát Boatenggel is.

Legfrissebb hírek

Manuel Neuer további egy évig a Bayern München játékosa lesz – hivatalos

Német labdarúgás
11 órája

Neuer szerződést hosszabbít, vb-szereplése sem zárható ki – sajtóhír

Német labdarúgás
2026.05.13. 13:10

Harry Kane kihagyott tizenegyese is belefért, a Bayern nyert Wolfsburgban

Német labdarúgás
2026.05.09. 20:30

BL: a Bayernt sújtó bírói hibák miatt keseregnek Németországban

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 11:29

Dembélé beelőzte Mbappét; a PSG a Barcelona gólrekordját ostromolhatja a budapesti BL-döntőben

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 11:03

Bayern–PSG: ezért nem volt szabálytalan Joao Neves kezezése

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 09:40

Luis Enrique ismét szent földdé tette Münchent a PSG számára – nemzetközi lapszemle

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 09:25

Kimmich: Ez az idény erősebb volt, mint amelyikben tripláztunk

Bajnokok Ligája
2026.05.07. 07:25
Ezek is érdekelhetik