A Mainz csodakapusa sem segíthetett, a végén megint a Bayern nevetett

2014.03.22. 15:26
Bastian Schweinsteiger szerezte a Bayern első gólját – így ünnepelte meg (Fotó: Reuters)
A Bayern München idegenben két hajrágóllal 2–0-ra legyőzte a Mainz legénységét, ám a Dortmund – szintén vendégként – 3–0-ra felülmúlta Huszti Szabolcs csapatát, a Hannovert a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójának szombati játéknapján, így elmaradt a tabellát tetemes előnnyel vezető bajorok korai bajnokavatása. Szalai Ádám góllal tette biztossá a Schalke győzelmét.

MAINZ–BAYERN MÜNCHEN

A Bayern München 23 pontos előnnyel vezetett a forduló előtt a Bundesligában a második Dortmund előtt, így a bajorok ma csak akkor ünnepelhettek volna bajnoki címet, ha a BVB és a Schalke is botlik, Pep Guardioláék pedig nyernek Mainzban.

A müncheniek nem vették félvállról ezt a bajnokit, és a kezdőrúgás után azonnal átvették az irányítást, ráadásul Robben löketével az 5. percben már előnybe is kerülhettek volna, de a holland az utolsó pillanatban megbotlott, és így végül méterekkel Karius kapuja fölé bombázott.

Ahogy teltek a percek, úgy kezdett el egyre jobban futballozni a Mainz. Az Okazaki-vezette hazaiak remekül védekeztek, és a kontráikkal bizony többször is zavarba hozták Nueréket.

A fordulás után két hatalmas helyzetet is láthattunk azonnal, előbb Chuopo-Moting cselezte át magát Lahmon, majd találta telibe a kapufát, aztán a másik oldalon Mandzukic lőtt hajszállal Karius kapuja mellé.

A 60. percben a hazaiak mestere, Thomas Tuchel úgy döntött, lehozza Chuopo-Motingot, ez pedig láthatóan rossz hatással volt a Mainzra, és újra átengedte a meccs irányítását a münchenieknek. Bár a Bayern ezt követően futószalagon dolgozta ki a helyzeteket, Kariuson egyszerűen nem tudtak kifogni Ribéryék.

A 83. percben aztán már a hazaik kapusa sem menthette meg a Mainzt, Shaqiri tekerte középre a labdát a jobb szélről, Schweinsteiger pedig középen megelőzte emberét, és 7 méterről a kapu jobb oldalába bólintott. 0–1

A kegyelemdöfést a végén Götze adta meg a Mainznak, a német középpályásnak Ribéry ügyes passza után már csak az üres kapuba kellett bombáznia 7 méterről. 0–2

A végeredmény is ez maradt, így bár ma nem lett bajnok a Bayern, a bajoroknak így sem kell szomorkodniuk, hiszen már 51 mérkőzés óta nem találtak legyőzőre a Bundesligában.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Hamburg 10
(Maxim 69.)
Schalke 04–Braunschweig 31 (Goretzka 17., Huntelaar 66., Szalai Á. 93., ill. Kessel 81.)
Wolfsburg–Augsburg 11 (Olic 81., ill. To. Werner 43.)
Hannover–Borussia Dortmund 03 (Hummels 43., Lewandowski 52., Reus 91.)
Mainz–Bayern München 02 (Schweinsteiger 83., Götze 86.)
18.30: Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC (Tv: Eurosport2)

18. Braunschweig26461621–48–2718

91. perc: Vége, nagyot küzdött a Mainz, de a végén így is könnyedén, 2–0-ra nyert a Bayern München.

90. perc: Egy perc a ráadás.

86. perc: KETTŐVEL MEGY A BAYERN! Ribérypöccintette el Karius mellett a labdát, így Götzének már csak annyi dolga volt, hogy 7 méterről az üresen tátongó kapu közepébe bombázzon. 0–2

85. perc: És rögtön egy csere is, Moritz le, Malli be.

84. perc: Egy sárga, Moritz lépett be túl keményen.

83. perc: VEZET A BAYERN! Shaqiri tekerte középre a labdát a jobb szélről, Schweinsteiger pedig középen megelőzte emberét, és 7 méterről a kapu jobb oldalába bólintott. 0–1

81. perc: Cserél Guardiola, Mandzukic helyén Pizarro.

79. perc:
Schweinsteiger gurította le egy szöglet után Alabának a labdát, a védő bombázott is, de a kaput nem találta el, a labdája a jobb oldali kapufa mellett pattogott el.

77 .perc:
Kijelenthetjük, most sokkal jobb a Bayern, Thomas Tuchel taktikája azonban továbbra is működik, nem találják a rést a vendégek.

73. perc: Robben mehet pihenni, a helyére Shaqiri érkezett.

72. perc: Alaba lökött középen Lahm beadása után, helyzet helyett szabadrúgás kifelé.

71. perc: Újra átvette a meccs irányítását a Bayern, kevesebb mint 20 perce maradt a bajoroknak.

69. perc:
Karuis mit védett megint.... Ribéry húzott el a bal szélen, majd fűzött át két védőt, a hazaiak kapusa spárgázott, és lábbal mentett.

67. perc: Javi Martínez maradt a földön Okazaki mellett, a támadó valahogy megüthette a spanyolt, ugyanis lent maradt a földön.

65. perc: Müller fölé lő, majd elhagyja a pályát, a helyén Götze folytatja.

63. perc:
Robben el is eshetett volna, de inkább továbbvitte a labdát a 16-oson belül és lőtt, nagyot mentett megint a hazaiak kapusa.

61. perc: Érdekes döntés, a ma remekül futballozóChuopo-Moting lejön, a helyén Bungert.

60. perc:
Neuer nem pihenhet, előbb Okazaki elől kellett mentenie ököllel a német kapusnak, majd Chuopo-Moting bombája után kellett imádkoznia.

58. perc: Jött az előző akció klónja is, most 10 méterre Karius kapujától hagyta el a labdát Ribéry.

57. perc: Ribérynek ma nem megy, most épp 7 méterről nem találta el a kaput a francia szélső.

55. perc: HATALMAS VÉDÉS! Mandzukic fejelt 5 méterről Robben beadása után, Kariusnak kellett nagyot repülniem, hogy kiszedje a labdát a bal felsőből.

53. perc: Ribéry várt túl sokat a beadással, le is lopták a lábáról a labdát.

52. perc: Egy kicsit fellélegezhet most mindkét együttes, hátul passzolgat a Mainz.

50. perc: A túloldalon pedig már Mandzukic lőtt egy bal oldali szöglet után, ez sem sokon múlt, a hálót tartó vasat találta telibe a horvát csatár,

47. perc:
Egy gyors Mainz-kontrával indult

a második 45 perc, Chuopo-Moting húzta el a labdát Lahm mellett, majd bombázott, a lökete a kapufán csattant.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, Saller érkezettKu Dzs. Cs. helyére.

45. perc:Megkezdődött a második félidő.

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZNEK! Egyelőre igazságos döntetlenre áll a meccs, jól játszik a Mainz, nem lesz könnyű dolga a Bayernnek, ha ma itt nyerni akar. Maradjanak velünk, hamarosan folytatjuk!

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: BAYERN-HELYZET! Kroos tette át a bal lábára a labdát, majd csavart kapura 22 méterről, nem volt veszélyes, Kariusnak mozdulnia sem kellett.

43. perc: Most épp Müller forgolódott tehetetlenül, le is csaptak rá a Mainz-védők.

42. perc:
Ritkán látni mostanában ilyet, kicsit tanácstalannak tűnik a Bayern a mainzi védelemmel szemben.

40. perc:
Szokásos Okazaki-kiugrás, most az asszisztens helyett Neuer állította meg az akciót és feküdt a labdára.

38. perc:
Okazaki emelt a kapufára, Neuer pulzusa mégsem emelkedett, ugyanis jól működött a lestaktika, intett is a partjelző.

37. perc:
Amásik oldalon pedig már Robben próbálkozott, Karius eszén most sem sikerült túljárnia.

36. perc:
Okazaki egyelőre a hazaiak legjobbja, a Mainz támadója most három Bayern-védőn is átcselezte magát, a lövésig azonban most sem jutott el.

34. perc: Kroos indította Robbent a jobb oldalon, a holland szélső azonban a beadásával megint csak egy jól záró mainz védőt találta fejbe.

32. perc: Javí Martínez pöccinetette sarokkal a labdát tovább, szép passz volt, csak épp embert nem talált.

30. perc: Ribéry is átküzdötte magát a védőjén, de a francia is csak egy lapos beadásig jutott, középen a Mainz-védők voltak túlerőben.

28. perc: Geis emelte középre a labdát egy kontra után, bent azonban lemaradtak a támadók, a helyzet most elmaradt.

26. perc: Robben fordult volna kapura jó 22 méterre a kaputól, de Okazaki remek ütemben érkezett, és szerelni is tudott a lövés előtt.

24. perc:
Sokkal többet is birtokolja a labdát a vendég együttes, de a mainzi védők láthatóan felkészültek, nem engedik át Robbenéket a tizenhatos volnalán.

22. perc: Lassan átvette az irányítást a Bayern, de igazán nagy lehetőségük még így sem volt a münchenieknek.

15. perc: Müller fűzte át magát Alabán, majd lőtt ballal, jó 7 méterről, Neuer jól zárta a szöget, fogta is a labdát.

12. perc: Alaba unta meg a passzolgatást és bombázott, Kariusnak kellett nagyot repülnie, és védenie.

10. perc: És megint egy apróbb sérülés, Schweinsteiger maradt lent a középpályán, valószínűleg ő is folytatni tudja majd egy rövid pihenő után.

9. perc: Egy gyors kontra, Okazaki lépett el a balon, majd tekert középre, lőni is lehetett volna, de a támadó nem tette meg, így az akció végül elhalt, mivel bent senki sem várta a passzt.

7. perc: Egy újabb kemény ütközés, most Okazaki járt rosszul, és maradt lent pár percre.

5. perc: MÁRIS EGY NAGY HELYZET! Robben közeli bombáját kell térddel hárítania a hazaiak kapusának.

4. perc: Természetesen a Bayern kezd lelkesebben, a Mainz térfelén pattog a labda.

3. perc: Ennyit erről, a csodavíz megint segített, Mandzukic már jelzi is, jönne vissza a pályára.

2. perc: Rögtön egy sérülés, Mandzukic maradt lent egy kemény belépő után. Nem néz ki jól a csatár lába...

1. perc: Megkezdődött a találkozó, a Mainz indította útjára a labdát!

Az őrületes szezont futó Bayern tizennyolc játékossal vágott neki a mainzi útnak, a keretben nincs benne a combizomhúzódást szenvedő Thiago és a még csak lábadozó Holger Badstuber sem. Pep Guardiola gondolataiban pedig nem szerepel a bajnokság korai megnyerése – nem ez jár a fejében.

„Csak a magunk dolgával szabad törődnünk. Teljesen mindegy, hogy mikor nyerjük meg a bajnokságot. Holnap vagy holnapután, nem szoktunk erről beszélni. Ez egyelőre nem csak rajtunk múlik” – zárta rövidre a témát Guardiola.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MAINZ–BAYERN MÜNCHEN NÉMET BAJNOKI MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!