Nagy formában kezdte az idei bajnokságot a Bayern München

2007.08.18. 17:51
Második bajnoki mérkőzésén is magabiztosan diadalmaskodott a Bayern München, amely ezúttal a tavaly a bajnoki címért is sokáig versenyben lévő Werder Bremen otthonában győzött 4-0-ra. Újra vesztett a Dortmund, igaz, a Schalke otthonában nem számítottak esélyesnek. Dárdai Pál végigjátszotta a Hertha Stuttgart elleni mérkőzését.
Ilyen rajtot képzeltek el a Bayern Münchennél
Reuters
Reuters

A szombati játéknap legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapása mindenképpen a Bayern München brémai vendégjátéka volt. A bajoroknál pályára lépett Miroslav Klose is, aki éppen a Werdertől igazolt hozzájuk.

Ottmar Hitzfeld legénysége a 31. percben szerezte meg a vezetést: Pasanen szabálytalankodott Tonival szemben, Merk játékvezető büntetőt ítélt. Az ítéletvégrehajtó Ribéry volt, aki hanyagul alányúlva a kapu közepébe helyezte a labdát.

Az 51. percben a büntetőt kiharcoló Toni volt eredményes, az olasz támadó egy gyors kontra után értékesítette a Klosét szünet után váltó Altintop passzát.

A hajrá már igazi müncheni örömfutballt hozott, előbb Toni adta vissza Altintopnak a gólpasszt, a török pedig a bal sarokba lőtt. A 87. percben pedig az öt perccel korábban beállt Ottl ragasztott hatalmas bombagólt a bal felső sarokba, ezzel a Bayern második meccsét is magabiztosan nyerte.

Gelsenkirchenben Ruhr-vidéki rangadóra került sor, a Schalke vendége a Dortmund volt. Jól kezdett a hazai csapat, Pander a 11. percben középre ívelt szabadrúgásból, Bordon pedig az elalvó Klimowiczot megelőzve a hálóba fejelt.

A válogatott keretbe is meghívott Pander a 31. percben újra szabadrúgást végzett el, ezúttal azonban nem középre adott, hanem kapura szúrta a labdát. Jól tette, ugyanis a játékszer a hálóban kötött ki.

Az 59. percben Asamoah hat méterről már a harmadik hazai gólt is megszerezte, és bár Valdes szépített, Kuranyi a 78. percben beállította a végeredményt.

Dárdai Pál ezúttal is kezdőként szerepelt a Herthában, a berliniek a bajnok Stuttgartot fogadták. A svábok 15 perc után kerültek előnybe, Hitzlsperger 20 méteres lövése megoldhatatlan feladatot jelentett Drobnynak.

A második félidőben hamar sikerült az egyenlítés: Pardo szabálytalankodott Lucióval szemben, Chaded pedig biztos lábú ítéletvégrehajtónak bizonyult. Sőt, a 67. percben már a fővárosiak vezettek, Fathi fejelte be Lucio szögletét.

Sőt, a 87. percben eldöntötte a hazai csapat a meccset, Drobny kirúgását megcsúsztatta Piszczek, Okoronkwo pedig a hálóba lőtt.

A Nürnberg a Rostock otthonában feledtette a múlt heti kisiklást, a múlt héten Dortmundban diadalmaskodó Duisburg viszont hazai pályán botlott. A Bielefeld otthon játszott döntetlent a Frankfurttal, pedig a 86. percben még 2-0-ra vezettek a hazaiak.

BUNDESLIGA

2. FORDULÓ
Schalke – Dortmund 4-1 (Bordon 11., Pander 31., Asamoah 59., Kuranyi 78. ill. Valdes 66.)
Werder Bremen – Bayern München 0-4 (Ribéry 31.-11-es, Toni 51., Altintop 79., Ottl 87.)
Hertha – Stuttgart 3-1 (Chaded 51.-11-es, Fathi 67., Okoronkwo 81. ill. Hitzlsperger 15.)
Rostock – Nürnberg 1-2 (Orestes 63. ill. Galasek 16., Kluge 25.)
Duisburg – Wolfsburg 1-3 (Lavric 88. ill. Marcelinho 41., Madlung 52., Radu 72.)
Bielefeld – Frankfurt 2-2 (Kucera 68., Wichniarek 80. ill. A. Meier 87., Russ 89.)