CS. M. 2021.03.10 13:57 Frissítve: 2021.06.06 23:11

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG 2021 – ADATBANK

Március 24-től rendezik az U21-es labdarúgó Európa-bajnokságot Magyarországon és Szlovéniában. A társházigazda magyar válogatott Németországgal, Romániával és Hollandiával került egy csoportba, és végül nem jutott tovább. A mérkőzések zárt kapusak.

A MOL Aréna Sóstó lesz az Európa-bajnokság egyik helyszíne (Fotó: Nemzeti Sport)

 

 
Ha U21-es Eb, akkor Dárdai Pál! No meg a 60 milliós francia „csodagyerek”

A tornán – bár a hivatalos elnevezése U21-es Eb – az 1998 január 1. után született, tehát a 23. életévüket idén betöltő, illetve 23 évesnél fiatalabb játékosok szerepelhetnek.

A csoportkört március 24. és 31. között rendezik, a kieséses szakaszra pedig május 31. és június 6. között kerül sor. A négy csoportból az első két helyezett jut be a negyeddöntőbe. Magyarországon Gyirmót, Székesfehérvár, Szombathely és a kispesti Bozsik Aréna lesz a helyszín, míg Szlovéniában Celje, Koper, Maribor és Ljubljana, a finálét a szlovén fővárosban játsszák. A mérkőzéseket zárt kapuk mögött rendezik meg.

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Hollandia3
1
2
8–3
+5
5
2. Németország 3
12
4–1
+3
5
3. Románia3
12
3–2
1
5
4. Magyarország
3

3
2–11–9
0
AZ A-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (március 24.)
Magyarország–Németország (Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó) 0–3
Románia–Hollandia (Budapest, Bozsik Aréna)1–1
2. FORDULÓ (március 27.)
Magyarország–Románia (Budapest, Bozsik Aréna) 1–2
Németország–Hollandia (Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó) 1–1
3. FORDULÓ (március 30.)
Hollandia–Magyarország (Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó) 6–1
Németország–Románia (Budapest, Bozsik Aréna)0–0
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Spanyolország 3
2
1 5–0 5
7
2. Olaszország
3
1
2 5–1 4
5
3. Csehország 3
2 1
2–4 –2 2
4. Szlovénia
3
 – 12
1–4 –3
 1
A B-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (március 24.)
Szlovénia–Spanyolország (Maribor, Ljudski vrt Stadion) 0–3
Csehország–Olaszország (Celje, Arena Petrol) 1–1
2. FORDULÓ (március 27.)
Szlovénia–Csehország (Celje, Arena Petrol) 1–1
Spanyolország–Olaszország (Maribor, Ljudski vrt Stadion) 0–0
3. FORDULÓ (március 30.)
Olaszország–Szlovénia (Maribor, Ljudski vrt Stadion) 4–0
Spanyolország–Csehország (Celje, Arena Petrol) 2–0
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dánia 3
3
6–0
+6 9
2. Franciaország
3
2

1
4–1
+36
3. Oroszország3
1

2
4–6–2
3
4. Izland
3

3
1–8 –7 0
A C-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (március 25.)
Oroszország–Izland (Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion) 4–1
Franciaország–Dánia (Szombathely, Haladás Stadion)0–1
2. FORDULÓ (március 28.)
Izland–Dánia (Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion) 0–2
Oroszország–Franciaország (Szombathely, Haladás Stadion) 0–2
3. FORDULÓ (március 31.)
Dánia–Oroszország (Szombathely, Haladás Stadion) 3–0
Izland–Franciaország (Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion) 0–2
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Portugália 3
3

6–0
+6 9
2. Horvátország3
1

2
4–5–1
3
3. Svájc 3
1

2
3–6 –3
3
4. Anglia
3
1

2
2–4 –2 3
A D-CSOPORT MENETRENDJE
1. FORDULÓ (március 25.)
Anglia–Svájc (Koper, Bonifika Stadion) 0–1
Portugália–Horvátország (Koper, Bonifika Stadion) 1–0
2. FORDULÓ (március 28.)
Horvátország–Svájc (Koper, Bonifika Stadion) 3–2
Portugália–Anglia (Ljubljana, Stozice Stadion)2–0
3. FORDULÓ (március 31.)
Svájc–Portugália (Ljubljana, Stozice Stadion) 0–3
Horvátország–Anglia (Koper, Bonifika Stadion) 1–2
A KIESÉSES SZAKASZ
NEGYEDDÖNTŐ (május 31.) 
Portugália–Olaszország (Ljubljana)
5–3 – h. u.
Spanyolország–Horvátország (Maribor)
2–1 – h. u.
Dánia–Németország (Székesfehérvár)
2–2 – 11-esekkel: 5–6
Hollandia–Franciaország (Budapest, Bozsik Aréna) 2–1
ELŐDÖNTŐ (június 3.)
Hollandia–Németország 1–2
Spanyolország–Portugália 0–1
DÖNTŐ (június 6.)
Németország–Portugália 1–0

KERETEK AZ A-CSOPORTBÓL

MAGYARORSZÁG

AZ U21-ES VÁLOGATOTT KERETE

MAGYARORSZÁG
Kapusok:
Auerbach Martin (Puskás Akadémia), Bese Balázs (Budafok), Kovács Péter (Budaörs)
Védők: Bolla Bendegúz
(Mol Fehérvár FC), Huszti András (Budafoki MTE), Balogh Botond (Parma), Varju Benedek (MTK Budapest), Mocsi Attila (Haladás), Tamás Olivér (Paksi FC), Deutsch László (Puskás Akadémia)
Középpályások:
Csonka András (Budafoki MTE), Kata Mihály (MTK Budapest), Szendrei Norbert (Budapest Honvéd), Hinora Kristóf (Vasas), Mezei Szabolcs (MTK Budapest), Palincsár Martin (MTK Budapest)
Támadók:
Bárány Donát (DVSC), Bíró Bence (MTK), Bukta Csaba (Altach),  Kiss Tamás (Puskás Akadémia), Kovácsréti Márk (Kisvárda), Skribek Alen (Budafok), Szőke Adrián (Heracles),
Szövetségi edző: Gera Zoltán

ROMÁNIA

Kapusok: Andrei Vlad (FCSB), Marian Aioani (Chindia Targoviste), Mihai Esanu (Dinamo);
Hátvédek: Stefan Vladoiu (Universitatea Craiova), Denis Harut (FCSB), Alexandru Pascanu (Ponferradina), Andrei Chindris (FC Botosani), Denis Ciobotariu (CFR), Radu Dragusin (Juventus), Raul Oprut (Hermannstadt), Radu Boboc (Viitorul);
Középpályások: Marius Marin (Pisa), Marco Dulca (Chindia), Razvan Oaida (FCSB), Catalin Itu (CFR), Darius Olaru (FCSB), Andrei Ciobanu (Viitorul), Olimpiu Morutan (FCSB), Octavian Popescu (FCSB), Alexandru Cimpanu (Craiova), Alexandru Matan (Columbus Crew);
Támadók: George Ganea (Viitorul), Valentin Costache (CFR)
Szövetségi edző: Adrian Mutu

NÉMETORSZÁG
Kapusok:
Markus Schubert (Eintracht Frankfurt), Finn Dahmen (Mainz), Lennart Grill (Bayer Leverkusen)
Védők: Josha Vagnoman (Hamburg), David Raum (Greuther Fürth), Nico Schlotterbeck (Union Berlin), Amos Pieper (Arminia Bielefeld), Stephan Ambrosius (Hamburg), Ismail Jakobs (1. FC Köln), Malick Thiaw (Schalke 04), Maxim Leitsch (VfL Bochum), Ridle Baku (VfL Wolfsburg)
Középpályások és támadók: Niklas Dorsch (Gent), Youssoufa Moukoko (Borussia Dortmund), Arne Maier (Hertha BSC), Jonathan Burkardt (Mainz), Lukas Nmecha (Anderlecht), Mërgim Berisha (Salzburg), Salih Özcan (1. FC Köln), Anton Stach (Greuther Fürth), Florian Krüger (Erzgebirge Aue), Vitaly Janelt (VfL Bochum), Mateo Klimowicz (VfB Stuttgart)
Szövetségi edző: Stefan Kuntz

HOLLANDIA
Kapusok: Justoin Bijlow (Feyenoord), Maarten Paes (Utrecht), Kjell Scherpen (Ajax)
Védők: Mitchel Bakker (PSG), Sven Botman (Lille), Danilho Doekhi (Vitesse), Tyrell Malacia (Feyenoord), Perr Schuurs (Ajax), Jordan Teze (PSV), Jurriën Timber (Ajax), Deyovaisio Zeefuik (Hertha BSC)
Középpályások: Jurgen Ekkelenkamp (Ajax), Abdou Harroui (Sparta Rotterdam), Teun Koopmeiners (AZ Alkmaar), Ludovit Reis (VfL Osnabrück), Dani de Wit (AZ Alkmaar)
Támadók: Myron Boadu (AZ Alkmaar), Brian Brobbey (Ajax), Javairi Dilrosun (Hertha BSC), Cody Gakpo (PSV), Ferdi Kadioglu (Fenerbahce), Justin Kluivert (RB Leipzig), Noa Lang (FC Bruges)
Szövetségi edző: Erwin van de Looi

Az angol, az olasz és a spanyol keretet itt tekintheti meg!

A francia és a portugál keret itt olvasható!

2021.11.27 14:03:07

Minden más foci DUDUCZ TIBOR

A dunaszerdahelyi csapat a győzelmével közelebb kapaszkodott a dobogóhoz.

2021.11.26 18:20:04

Minden más foci SZELI MÁTYÁS

1998-ban hazai közönség előtt vezette világbajnoki címig a francia labdarúgó-válogatottat.

2021.11.26 23:00:02

Minden más foci VINCZE ANDRÁS

ALAPVONAL. A korábbi válogatott csatár profi karrierje során egy-egy mérkőzésen a védők darálójában teljesített kocogva, sprintelve, felugorva, megindulva körülbelül hét kilométert (feltéve, hogy végig a pályán volt), s ha ezt az adatot vesszük alapul, akkor az Athén–Spárta–Athén futása során zsinórban hetven egykori meccspenzumát tudta le 95 óra leforgása alatt.

2021.11.26 20:36:05

Minden más foci CS. B.

Dróth Zoltán a kispadon kezdett, de a 29. percben azért vállalt egy gólt.

2021.11.26 14:51:20

Minden más foci CS. M.

Kleinheisler László kezdett, csapata a 88. percben fordított, majd a hosszabbításban is betalált.