U21-es Eb: bombagól és balhé – Horvátország kiejtette Angliát

M. D.M. D.
2021.03.31. 21:07
Curtis Jonest a játékostársaknak és a szakmai stábnak kellett lefognia, hogy ne menjen neki Bradaricnak (Fotó: Getty Images)
Befejeződtek a csoportküzdelmek a magyar–szlovén közös rendezésű U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon: a C-csoportból Dánia és Franciaország, a D-ből Portugália és Horvátország jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.

D-CSOPORT

Anglia a liverpooli Curtis Jones góljának is köszönhetően legyőzte Horvátországot, mégsem jutott be a legjobb nyolc közé. Mégpedig azért, mert Domagoj Bradaric 91. percben lőtt bombagólja után csak 2–1-re nyert… Így ugyanis a kilenc ponttal csoportelső Portugália mögött az egyaránt három ponttal záró három csapat (Anglia, Horvátország és Svájc) összevetéséből a horvátok jöttek ki jól. Utóbbi három együttes „körbeverte” egymást, tehát az egymás elleni gólkülönbség döntött, amely mindhárom nemzet esetében azonos (nulla). Következő szempontként a több szerzett gól rangsorolt, és abban Horvátország teljesített a legjobban (4–4-es gólkülönbség a minitabellán) Svájccal (3–3) és Angliával (2–2) szemben. Egy találaton múlt tehát az angol válogatott továbbjutása, amely 2–0-s győzelem esetén plusz egyes gólkülönbséggel csoportmásodik lett volna…

BRADARIC TOVÁBBJUTÁST ÉRŐ BOMBAGÓLJA

A lefújás után kis híján óriási balhé alakult ki a pályán: Bradaric és Jones szólalkozott össze egymással, s a társaknak kellett közbeugraniuk, hogy a verbális csata ne fajuljon tettlegességig. Az angol futballistának az öltözőbe vonulás közben a német játékvezető felmutatta a piros lapot.

C-CSOPORT

Dánia a vártnál sokkal simábban, 3–0-ra legyőzte Oroszországot Szombathelyen, így hibátlanul nyerte meg a kvartettet, mögötte az Izlandot 2–0-ra legyőző Franciaország végzett a második helyen.

A negyeddöntő két slágerpárosítása a Hollandia–Franciaország és a Portugália–Olaszország mérkőzés, míg a németek a dánokkal, a spanyolok a horvátokkal csapnak majd össze.

Az egyenes kieséses szakasz küzdelmeit május 31. és június 6. között bonyolítják le.