U21-es Eb: a címvédő legyőzte a társházigazdát a nyitányon

B. A.B. A.
2021.03.24. 20:05
A spanyolok a második félidőben megtörték a szlovénok ellenállását (Fotó: Twitter)
Spanyolország 3–0-ra legyőzte a társházigazda Szlovéniát az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság nyitó játéknapján.

A gól nélküli első félidő után beleerősítettek a spanyolok, akik két perc alatt szerzett két góllal megtörték az addig jól teljesítő szlovénokat. A címvédő a hajrában bebiztosította a győzelmét a Barcelona bal oldali védője – jelenleg a Real Betis kölcsönjátékosa –, Juan Miranda révén (0–3).

Szlovénia–Spanyolország 0–3

Az olaszok az első félidőben megszerezték a vezetést a csehek ellen, ám a második játékrészben nem volt szerencséjük: előbb Giulio Maggiore öngóljával egyenlített a cseh válogatott, majd a hajrában kettős emberhátrányba került Olaszország – a Milanban futballozó Sandro Tonali megtaposta az ellenfelét, míg az utolsó percben Riccardo Marchizza megkapta a második sárga lapját (1–1).

Csehország–Olaszország 1–1