Messi vezérletével argentin győzelem az angolai függetlenségi évfordulóra rendezett gálameccsen

2025.11.14. 20:03
null
Lionel Messi gólt is lőtt, gólpasszt is adott (Fotó: Imago Images)
Pénteken a világbajnoki címvédő argentin labdarúgó-válogatott 2–0-ra nyert Angola vendégeként az ország függetlenségének 50. évfordulójára rendezett gálamérkőzésen.

A dél-amerikai csapatban a nyolcszoros aranylabdás Lionel Messinek a 196. válogatott mérkőzésén egy-egy gólja és gólpassza volt, azaz megszerezte a 115. találatát a nemzeti együttesben. Az argentinoktól még Lautaro Martínez köszönt be, aki szintén gólpasszt jegyzett.

Sajtóhírek szerint a vb-címvédő válogatott 13 millió dollárt (4.3 milliárd forintot) kapott a luandai fellépésért, a 48 ezer néző pedig egy dollárért vásárolhatta meg belépőjét.

Az afrikai kontinens déli részének nyugati oldalán fekvő Angola 1975. november 11-én kiáltotta ki függetlenségét Portugáliától.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Angola–Argentína 0–2 (Lautaro Martínez 43., Messi 82.)

 

Legfrissebb hírek

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
9 órája

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
9 órája

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
16 órája

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
17 órája

Győzelemmel vette vissza régi nevét a Honvéd a Kisvárda ellen

Labdarúgó NB I
21 órája

Messi nem lesz kezdő Jordánia ellen

Foci vb 2026
Tegnap, 13:43

Felkészülés: hátrányban volt, de végül három góllal győzött a Paks

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:12

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 21:50
Ezek is érdekelhetik