Vb 2026: kilenc gólt rúgott a két Korea, gálázott Japán

M. B.M. B.
2023.11.21. 17:52
Szon Hung Mint (jobbra) a kínaiak sem tudták megállítani (Fotó: Getty Images)
Folytadódott a meccsdömping a 2026-os labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőiben. Mindkét Korea megszórta magát: Észak-Korea hat góllal terhelte meg Mianmar hálóját, míg Dél-Korea könnyed 3–0-val vitte el a pontokat Kínából. Szíriában gáláztak a japánok, míg Ausztrália a vártnál szorosabb mérkőzésen gyűrte le Palesztinát.

Szon Hung Min enyhe túlzással egymaga elintézte a kínai válogatottat: a Tottenham sztárja a Sencsenben megrendezett találkozó 11. percében értékesített egy tizenegyest (VIDEÓ ITT), majd a szünet előtt jól helyezett fejessel megduplázta Dél-Korea előnyét (VIDEÓ ITT). A meccs hajrájában Szon remek mozdulattal kanyarított be egy szabadrúgást Csong Szung Hjon homlokára, aki beállította a végeredményt (VIDEÓ ITT). 0–3

Alaposan bekezdett Észak-Korea azok után, hogy a 2019 utáni első tétmeccsén kikapott Szíriától – 38 perc játék után már 3–0-ra vezettek Szin Dzsongnam tanítványai, s a 70. percben már hat gól volt az észak-koreaiak előnye. A mianmariak becsületgólját Win Naing Tun szerezte. 1–6

Harminckét percig tartotta magát Szíria a japánok ellen – Morijaszu Hadzsime tanítványai Kubo Takefusza távoli bombájával szerezték meg a vezetést (VIDEÓ ITT), majd Ueda Ajasze mindössze három perc alatt kétszer is eredményes volt (VIDEÓ ITTés ITT). A szünet után két perccel Szugavara Jukinari lőtt bődületes szabadrúgásgólt (VIDEÓ ITT), a hajrában pedigHoszoja Mao beállította az 5–0-s végeredményt (VIDEÓ ITT). 0–5