FIFA: felfüggesztik Blattert elnöki tisztségéből – sajtóhír

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.10.07. 18:52
null
Sepp Blatter szerint jogtalanul kérik a felfüggesztését (Fotó: Reuters)
A FIFA etikai bizottsága javaslatot tett arra, hogy 90 napra felfüggesszék elnöki tisztségéből Sepp Blattert, a szervezet elnökét – közölte a Sky Sports. A hírek szerint a svájci elöljárót az ellene folyó korrupciós vizsgálat miatt fosztanák meg átmenetileg a tisztségétől.

 

 

A FIFA etikai bizottsága hétfő óta ülésezik Zürichben. A tagoknak van mit megbeszélniük, ugyanis Sepp Blatter ellen szeptember végén vizsgálatot indított a svájci ügyészség korrupció gyanújával, ezt követően pedig a szervezet szponzorai lemondásra szólították fel az 1998 óta hivatalban lévő elnököt.

Blatter június 2-án lemondott posztjáról, ám jelezte, hogy rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezi, és az új vezető február 26-án esedékes megválasztásáig ő látja el az elnöki teendőket. Az etikai bizottság mindenesetre a távozását szorgalmazó szponzorokkal ért egyet, ezért most azt javasolta, hogy Blattert függesszék fel 90 napra.

A döntést csütörtökön Hans-Joachim Eckhart, az etikai bizottság bírája hozza meg.

A 79 éves sportvezető természetesen nem ért egyet a javaslattal. Blatter a Bunte nevű német lapnak azt nyilatkozta, a nélkül ítélték el, hogy bármelyik ellene felhozott vádat is bizonyítékkal alátámasztották volna.

Legfrissebb hírek

Hosszabbíthat, de két évre el is tilthatják Vinícius Júniort

Spanyol labdarúgás
2025.04.23. 14:51

Gianni Infantino is elbúcsúzott Ferenc pápától

Minden más foci
2025.04.21. 20:23

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

NB III: az MLSZ után a FIFA-hoz fordult az FC Dabas Tamás Kornél átigazolása miatt

Labdarúgó NB II
2025.04.14. 22:35

Kovács István bekerült a nyári klubvilágbajnokság játékvezetői keretébe

Minden más foci
2025.04.14. 20:27

Nem szólhat a bírókról a klub-vb – szemináriumokat tartott a FIFA a játékvezetőknek

Minden más foci
2025.04.08. 20:42

Ceferin: Az oroszok elleni szankciók fennmaradnak, amíg a fegyveres konfliktus nem zárul le

Minden más foci
2025.04.04. 12:48

Az Egyesült Királyság rendezi a 2035-ös női világbajnokságot

Minden más foci
2025.04.03. 15:30
Ezek is érdekelhetik