Szavazzon a XX. század góljára! – Vincze Ottó, 1995. szeptember 13., Grasshoppers–Ferencváros 0–3

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2024.12.13. 18:08
Vincze Ottó fantasztikus gólokat szerzett a Grasshoppers elleni történelmi BL-mérkőzésen, mégis a csapatot dicsérte
A Nemzeti Sportrádió november 25-től „A nemzet bombázói” címmel szavazást indított, amely a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján a XX. század, majd januártól a XXI. század legszebb magyar góljáról van hivatva dönteni. A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40-től hangban, az nso.hu-n pedig – amennyire lehetséges – képben is megmutatjuk a jelölteket. Szavazni a húsz gól bemutatása után, december 15-től lehet.

19. Vincze Ottó
1995. szeptember 13.
Grasshoppers–Ferencváros 0–3
(A mérkőzés 3. ferencvárosi gólja)

A magyar futball történetének első BL-csoportkörös mérkőzésén Lisztes Krisztián és Vincze Ottó góljával már 2–0-ra vezetett az FTC, amikor Vincze újabb csodás lövése eldöntötte a mérkőzést. A Nemzeti Sport 1995. szeptember 14-i száma így írt a harmadik zürichi találatról: „Nyilas indult meg a saját térfeléről, majd a balösszekötő helyén előretörő Vinczéhez adott. A középpályás megismételte azt, amit az előző gólnál tett, igaz, most a 16-os vonalán kívül vette vissza a labdát Geiger mellett a jobb lábára, majd 16 méterről pazarul a bal fölső sarokba emelt. 0–3.”

A Nemzeti Sportban így értékelt a Fradi középpályása: „Magamról? Két gól és más semmi! A csapat viszont óriási volt. Köszönet Szeiler Józsinak, mindkét gólomat neki ajánlom, mert a beilleszkedés nehéz heteiben mindig ő tartotta bennem a lelket, folyvást bátorítva, biztatva: tehetséges vagy, emeld fel a fejed!”

 

Legfrissebb hírek

Orosz Pál elárulta, a Ferencváros megtérítteti a vétkes szurkolókkal az okozott kárt

Európa-liga
1 órája

Megvan, mikor játsszák a Mol Magyar Kupa elődöntőit

Labdarúgó NB I
3 órája

Csányi Sándor: Kijutunk a vb-re! Eddig ezt nem mondtam, de most vállalom ezért a felelősséget

Magyar válogatott
3 órája

Ott lép pályára vasárnap az FTC, ahol még sosem vesztett NB I-es mérkőzést

Labdarúgó NB I
4 órája

Megvan, mikor játszik az FTC az ETO és a Puskás Akadémia ellen a labdarúgó NB I-ben

Labdarúgó NB I
5 órája

Visszavonul Németh Krisztián 37-szeres válogatott labdarúgó

Labdarúgó NB I
5 órája

„Voltak indokolatlan szigorításaink, amelyek feleslegesek voltak” – Csányi Sándor az MLSZ közgyűlésén

Magyar válogatott
6 órája

Orbán Viktor Brüsszelből üzent az MLSZ-közgyűlés résztvevőinek

Magyar válogatott
7 órája
Ezek is érdekelhetik