Szavazzon a XX. század góljára! – Csuhay József, 1985. április 24., Zseljeznicsar–Videoton 2–1

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2024.12.10. 18:53
A Videoton 1985-ben továbbjutást ünnepelt a Zseljeznicsar ellen az UEFA-kupa elődöntőjében (fotó: Fehérvár FC)
A Nemzeti Sportrádió november 25-től „A nemzet bombázói” címmel szavazást indított, amely a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján a XX. század, majd januártól  a XXI. század legszebb magyar góljáról van hivatva dönteni. A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40-től hangban, az nso.hu-n pedig – amennyire lehetséges – képben is megmutatjuk a jelölteket. Szavazni a húsz gól bemutatása után, december 15-től lehet.

16. CSUHAY József
1985. április 24., Zseljeznicsar–Videoton 2–1
(A mérkőzés magyar gólja)

Csuhay gólja döntőt ért a Videotonnak
Csuhay gólja döntőt ért a Videotonnak 
Fotó: imago/HJS

Az UEFA-kupa elődöntőjében a hazai 3–1 után 0–2-nél, pillanatokkal a lefújás előtt kiesésre állt a Videoton Szarajevóban, amikor eljött a védő Csuhay József nagy pillanata. A Népsport 1985. április 25-i száma így írt a kupadöntőt érő gólról: „A 88. percben góllá értek a fehérvári támadások: Disztl L. a hazai kaputól 20 méterre a balösszekötő helyéről a felfutó Csuhay elé játszott, s a védő 8 méterről, a jobbösszekötő posztjáról úgy lőtt a hálóba, hogy a labda Skrba kezéről vágódott a kapufa tövénél a bal sarokba. 2–1.”

A Népsportban így értékelt a Videoton akkor 26 éves játékosa: „Kijátszottuk a védőket, s amikor visszakerült hozzám a labda, felnéztem, s elrúgtam a bal sarokra. Minden dühöm, reményem benne volt a lövésben. Aztán már csak arra emlékeztem, rajtam csüng mindenki. A tanulság? Sohasem szabad feladni!…”

CSUHAY GÓLJA 4:13-TÓL

 

 

Legfrissebb hírek

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

Népsport: amikor a Ferencvárosnak jó volt az egy pont…

Népsport
2026.06.09. 10:33

„Ki kell mondanom: hamarabb kellett volna edzőt váltanom” – Cseh László a Nemzeti Sportrádióban

Úszás
2026.06.05. 11:07

Újabb játékossal hosszabbított szerződést az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.05.29. 15:34

Érdi Mária: A célunk, hogy a világ legjobbjai legyünk

Egyéb egyéni
2026.05.28. 14:00
Ezek is érdekelhetik