Szavazzon a XX. század legszebb magyar góljára! – Puskás Ferenc, 1953. november 25., Anglia–Magyarország 3:6

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2024.11.26. 18:00
Puskás Ferenc (10) ikonikus gólja: a Wembley-ben az angol válogatott kapuját vette be (FOTÓ: GETTY IMAGE)
A Nemzeti Sportrádió november 25-től „A nemzet bombázói” címmel szavazást indított, amely a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján a XX. század, majd januártól a XXI. század legszebb magyar góljáról hivatott dönteni.

A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40-től hangban, az nso.hu-n pedig – amennyire lehetséges – képben is megmutatjuk a jelölteket. Szavazni a húsz gól bemutatása után, december 15-től lehet.

2. PUSKÁS FERENC
1953. november 25., Anglia–Magyarország 3:6
(A mérkőzés 3. magyar gólja)
A Népsport 1953. november 26-i számából: „A 25. percben Budai II szöktetésével a mozgékony Czibor a jobb szélen fut el lendületesen, jobblábas beadása Puskás elé kerül. A balösszekötő a hatos sarkán leveszi a labdát, aztán bal lábbal óriási erővel fejmagasságban a bal sarokba bombáz. 3:1.”

„All right, Mr. Wright!” – kiáltotta boldogan Szepesi György az éterbe, amikor a magyar Aranycsapat kapitánya az Évszázad mérkőzésén pimasz, a grundok világát idéző visszahúzós csellel leültette a legjobb angol védőt, Billy Wrightot, és a gyönyörű magyar támadás végén belőtte a harmadik gólunkat.

A Népsportban Puskás Ferenc szűkszavúan, visszafogottan értékelt: „Végtelenül boldog vagyok. Mindent beleadtunk és így le tudtuk győzni az otthonában eddig veretlen angol csapatot.”

A további jelölteket ide kattintva nézheti meg!

 

Legfrissebb hírek

„Egy görög tragédiát látunk” – dr. Kovács Emőke a sportban elkövetett kommunista bűnökről

Egyéb egyéni
2 órája

Pavlova Maria: Múlt héten volt pár szabadnapunk Milánóban, de most folytatni kell a felkészülést

Téli olimpia 2026
7 órája

Szerelmével külföldre akart szökni, kivégezték – Szűcs Sándorra is emlékeztek a Nemzeti Sportrádióban

Magyar válogatott
11 órája

Első salzburgi góljáról és a beilleszkedésről is beszélt Redzic Damir

Légiósok
Tegnap, 20:54

Sofron István: Álomdöntővel zárult a téli olimpia

Jégkorong
2026.02.23. 19:50

Magyarország a téli sportágakban ennyit tud – Fábián László, a MOB főtitkára

Téli olimpia 2026
2026.02.22. 09:30

Varga Emília: Sok mindenben fejlődtünk az Európa-ligának köszönhetően

Kézilabda
2026.02.22. 08:59

Scheidler Géza: Molnár Attila környezetet, infrastruktúrát és lehetőséget is váltott

Atlétika
2026.02.18. 22:40
Ezek is érdekelhetik