Szavazzon a XX. század legszebb magyar góljára! – Bozsik József, 1953. november 25., Anglia–Magyarország 3:6

   Munkatársunktól Munkatársunktól
Vágólapra másolva!
2024.11.27. 18:00
null
A Nemzeti Sportrádió november 25-től „A nemzet bombázói” címmel szavazást indított, amely a hallgatók/olvasók és a szakértő zsűri voksai alapján a XX. század, majd januártól a XXI. század legszebb magyar góljáról hivatott dönteni.


A Nemzeti Sportban szóban, a Nemzeti Sportrádióban mindennap 17.40-től hangban, az nso.hu-n pedig – amennyire lehetséges – képben is megmutatjuk a jelölteket. Szavazni a húsz gól bemutatása után, december 15-től lehet.

3. BOZSIK JÓZSEF
1953. november 25., Anglia–Magyarország 3:6
(A mérkőzés 5. magyar gólja)

A Népsport 1953. november 26-i számából: „Az 5. percben nagyon szép magyar támadás után Kocsis fejese a bal kapufát találja el. A visszapattanó labdát mentik az angolok, de Puskás elcsípi a felszabadító rúgást és hátrajátszik Bozsikhoz. Bozsik ráfut a labdára, és 15 méterről nagyszerűen eltalált erős lövéssel a kapu jobb oldalán a léc alá rakta. 5:2 .”

A sokáig 100, majd egy utólag jóváírt, Libanon elleni fellépéssel 101 válogatottsággal magyar rekorder Bozsik József mindössze 11-szer talált be nemzeti színekben, a legemlékezetesebb gólja bizonyára a Wembley-ben született – ezzel alakult 5:2-re az Évszázad mérkőzésének állása.

Bozsik József nem volt a szavak embere, a Népsportban így értékelte a mérkőzést: „Nemcsak szívvel-lélekkel küzdöttünk, hanem ötletességben és szellemességben is felülmúltuk az angolokat.”

Képben és Szepesi György hangjával:

 

 

Legfrissebb hírek

Ezt mondta Détári Lajos arról, hogy újra vb-döntőbe juthatunk-e

Magyar válogatott
Tegnap, 19:35

Győri-Lukács Viktória elárulta, már a négyes döntő alatt várandós volt

Kézilabda
Tegnap, 19:01

Sulyán Alexa elérzékenyült, ahogy visszanézte 200 méteres országos csúcsát

Atlétika
Tegnap, 10:05

„Nagyon sokat léptünk előre” – Varga Zsolt a világbajnoki szereplésről

Vizes vb 2025
2025.07.29. 22:32

Jövő héten kezdődik a jegyértékesítés a magyar válogatott dublini vb-selejtezőmérkőzésére

Magyar válogatott
2025.07.29. 17:00

„A játékos közös érték” – vallja a magyar labdarúgó-válogatott erőnléti edzője

Magyar válogatott
2025.07.29. 09:23

„Az elejétől a végéig fantasztikus utazás volt” – Keszthelyi Rita a világbajnokságról

Vizes vb 2025
2025.07.28. 21:07

Tusványos 2025: Mindenki az első hívó szóra jön a rádióba – Ballai Attila, a Nemzeti Sportrádió főszerkesztője

Egyéb egyéni
2025.07.25. 18:16
Ezek is érdekelhetik