Válogatott: malőr a jegyértékesítésben, dolgoznak a megoldáson

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.02.05. 14:50
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) csütörtökön sorsolta ki, a jegyértékesítés 2. szakaszában a magyar válogatott mérkőzéseire belépőt igénylők közül kik jártak szerencsével. A „kiválasztottak” levelet kaptak az UEFA-tól, amelyben a nemzetközi szövetség jelezte, hogy sikeres volt a „pályázat”, a regisztrációkor megadott bankszámlaszámról levonták az összeget, így készülhet az utazásra.

Sokan a sikertelen igénylésről kaptak magyar nyelvű értesítést az UEFA-tól, ám a szerencsések közül sem veheti mindenki biztosra, hogy a helyszínen nézheti meg válogatottunk Eb-mérkőzéseit.

Akadtak ugyanis olyanok is, akik sikerrel jártak a sorsoláskor, de sikertelen banki tranzakcióra hivatkozva az UEFA közölte velük, hogy törölte a jegyigénylésüket. Tudomásunkra jutott, hogy egyes bankfiókokban arról tájékoztatták a számlájukon megfelelő fedezettel rendelkezőket, hogy rendszerhiba történt.

Az MLSZ-t és az OTP-t is megkerestük az ügyben, s amíg a szövetség nem adott tájékoztatást, az OTP-től a következő választ kaptuk:

„Az elmúlt napokban zajlott le a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokságra kisorsolt jegyek értékesítése. Az UEFA az előre megadott bankkártyaadatokat használta a tranzakcióhoz.

Az OTP Bank ügyfelei esetében a tranzakciók túlnyomó része rendben lezajlott, azonban a kisorsolt igénylések hat százalékában, összesen egy-két száz esetben az UEFA technikai okból nem tudta végrehajtani a terhelést.

A sorsoláson kiválasztott ügyfelek további 30 százalékánál más jellegű akadály miatt hiúsult meg a tranzakció, például nem volt fedezet a számlán, alacsony vásárlási limit volt beállítva, illetve bizonyos esetekben lejárt kártyaadatokat adtak meg az ügyfelek.

Az OTP Bank a kellemetlenségért elnézést kér, és mindent elkövet annak érdekében, hogy az UEFA-val együttműködve, partnere, az MLSZ segítségével megoldja a technikai okból fakadó, egy-két száz ügyfelet érintő problémát."

 

Legfrissebb hírek

Áprilistól újra lehet jegyet venni a labdarúgó-világbajnokságra

Foci vb 2026
2026.03.26. 10:38

Stieber: A pályafutásom többről szólt, mint az osztrákok elleni gólról, de abszolút az volt a fénypont

Magyar válogatott
2026.03.19. 20:06

Válogatott: jövő hétfőn kezdődik a jegyértékesítés a Szlovénia elleni felkészülési meccsre

Magyar válogatott
2026.02.27. 18:28

Már ötmillióan jelentkeztek Los Angeles-i olimpiai jegyért

Egyéb egyéni
2026.02.25. 14:01

Elindult a jegyértékesítés az FTC Ludogorec elleni El-mérkőzésére

Európa-liga
2026.02.04. 11:53

Los Angeles 2028: január 14-től lehet jegyet igényelni

Egyéb egyéni
2025.12.15. 18:49

Vb 2026: közel kétmillió jegy talált gazdára az első két körben

Foci vb 2026
2025.11.26. 21:56

Milánó 2026: eddig a jegyek több mint fele kelt el

Téli sportok
2025.11.06. 11:57
Ezek is érdekelhetik