Légiósok: Ádám, Bolla, Gazdag és Szoboszlai is villantott

P. K.P. K.
2022.10.10. 11:25
Ádám Martin kettő, Gazdag Dániel három, Bolla Bendegúz egy gólt szerzett a múlt héten – balról jobbra (Fotó: facebook.com/NSO-montázs)
A külföldön, élvonalban vagy másodosztályban légióskodó magyar futballisták hetek óta folyamatosan „szállítják” a gólokat, gólpasszokat a „világ minden tájáról”, Európától Ázsián át Amerikáig – az előző hét sem volt kivétel.

A hét közben, a nemzetközi kupameccseken gólpasszokkal indítottak a magyar válogatott légiósok: Szoboszlai Dominik a BL-ben a Celtic ellen készített elő, Kerkez Milos az Ekl-ben a ciprusi Apollon ellen. Igaz, Szoboszlai egy nagy gólt is szerzett, kár, hogy érvénytelenítették a csapattárs lesállása miatt.

SZOBOSZLAI ÉRVÉNYTELEN GÓLJA

A gólgyártást szombaton Ádám Martin kezdte meg az Ulszan Hyundaiban: a 75. percben csereként állt be, és az ő két góljával (az elsőt tizenegyesből szerezte) nyert 2–1-re csapata, a nyáron szerződtetett válogatott csatár már nyolc gólnál jár Dél-Koreában.

ÁDÁM MARTIN DUPLÁJA

Svájcban Bolla Bendegúz (Grasshoppers) egy héten belül már a második szépségdíjas gólját szerezte. Belgiumban pedig Németh András csereként beállva tizenegyest harcolt ki, amit csapata értékesített is – így nyert a Genk 2–1-re.

BOLLA BENDEGÚZ TÁVOLI LÖVÉSE

A vasárnap az U-válogatott Szánthó Regő (DAC) első szlovákiai duplájával indult, majd jött Kleinheisler László (NK Osijek) idénybeli ötödik bajnoki gólja Horvátországból (egy héten belül, Bollához hasonlóan neki is a második volt).

SZÁNTHÓ-DUPLA – SZÁNTHÓ REGŐ CSAPATA 4. ÉS 5. GÓLJÁT SZEREZTE

KLEINHEISLER-GÓL

Aztán még a vasárnap esti, amerikai Gazdag Dániel-show előtt Törökországból Szalai Attila (Fenerbahce) és Varga Kevin (Hatayspor) egy-egy gólpasszal (mindkettejüknek ez volt az első gólpassza ebben az idényben) javította a magyar futballistákért szorító szurkolók kedvét. Majd érkezett a Philadelphia Union légiósa, aki ebben az idényben a második triplájával (egyet lőtt büntetőből) és egy gólpasszal zárta le parádés alapszakaszbeli teljesítményét, 34 meccsen klubrekordot jelentő 22 góllal, hat gólpasszal – a Toronto elleni 4–0-s győzelem alkalmával. Az MLS góllövőlistáján holtversenyben 2. lett, és a magyarok közül ő az MLS történetének második legeredményesebb játékosa egy idényen belül – 2017-ben Nikolics Nemanja (Chicago Fire) 24 góllal lett gólkirály. Gazdag a parádés idényét az MVP-címmel (jelölték az alapszakasz legértékesebb játékosa címre) és a rájátszásban egy bajnoki aranyéremmel koronázhatja meg – mindkettőre reális esélye van a Keleti főcsoportot az alapszakaszban élen záró Philadelphiában. A Union a rájátszásban, Keleti konferencia elődöntőjében, október 20-án fogadja majd a New York Red Bulls–FC Cincinnati meccs győztesét.

PHILADELPHIA UNION–TORONTO 4–0 – GAZDAG SZEREZTE AZ ELSŐ, A HARMADIK ÉS A NEGYEDIK GÓLT, A MÁSODIK ELŐTT GÓLPASSZT ADOTT

PROFI, ÉLVONALBELI VAGY MÁSODOSZTÁLYÚ BAJNOKSÁGBAN SZEREPLŐ MAGYAR LÉGIÓSOK, VOLT VAGY JELENLEGI FELNŐTT-, ILL. U-VÁLOGATOTT JÁTÉKOSOK HETI PROGRAMJA

OKTÓBER 5., SZERDA

BAJNOKOK LIGÁJA
RB Leipzig (német)–Celtic (skót) 3–1
Leipzig: Gulácsi Pétert a 13. percben sérülés miatt lecserélték, Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai Dominik a 82. percbeli lecseréléséig volt a pályán, adott egy gólpasszt.

ANGLIA
Championship (II. osztály)
Rotherham United–Millwall 1–1
Millwall: Callum Styles a 85. percben lépett pályára csereként.

DÉL-KOREA
FA-kupa
Ulszan Hyundai–Csonbuk Motors 1–2

Ulszan: Ádám Martin kezdett, a 71. percben lecserélték.

Fenerbahce (török)–AEK Larnaca (ciprusi) 2–0
Fenerbahce: Szalai Attila végigjátszotta a mérkőzést, jól futballozott.

Austria Wien II–Grazer AK 1–1
Austria Wien II: Mester Csaba kezdett, a 25. percben sérülés miatt lecserélték.

SZLOVÉNIA
2. SNL
Nafta–NK Bistrica 0–2
Nafta: Kiss Ágoston őrizte a kaput, Dávid Zoltán és Papp László végigjátszotta a mérkőzést, Dinnyés Olivért és Fehér Barnabást a szünetben lecserélték, a szintén kezdő Szabó Bencét a 80. percben ugyancsak, Burai Eriket nem nevezték.

OKTÓBER 8., SZOMBAT

ANGLIA
Millwall–Middlesbrough 2–0
Millwall: Callum Styles az 57. percben állt be csereként.

AUSZTRIA
Bundesliga
LASK–Hartberg 0–3
LASK: Kecskés Ákos kispados volt, nem cserélték be.
Klagenfurt–Lustenau 2–1
Lustenau: Tiefenbach Dániel sérült.
Rheindorf Altach–Salzburg 2–3
Rheindorf Altach: Bukta Csaba a 69. percben állt be csereként.

2. Liga (II. o.)
Liefering–Floridsdorf 1–2
Liefering: Tóth Balázs kispados volt, nem cserélték be, Berki Marcellt nem nevezték.

BELGIUM
Pro League

Genk–Kortrijk 2–1
Genk: Németh András a 76. percben állt be csereként, tizenegyest harcolt ki.

1B Pro League (II. osztály)
Lommel–Deinze 3–0
Lommel: Vancsa Zalán nem volt a meccskeretben.

DÉL-KOREA
K League

Ulszan Hyundai–Csonbuk Motors 2–1
Ulszan: Ádám Martin a 75. percben állt be, duplázott.

HORVÁTORSZÁG
Prva HNL
Hajduk Split–Varazdin 2–1
Hajduk Split: Lovrencsics Gergő a 75. percben lépett pályára csereként.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Mainz–RB Leipzig 1–1
Leipzig: Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai Dominik a 73. percbeli lecseréléséig volt a pályán, Gulácsi Péter sérült.

OLASZORSZÁG
Serie B
Pisa–Parma 0–0
Pisa: Nagy Ádám végigjátszotta a mérkőzést. Parma: Balogh Botond a kispadon ült.

ROMÁNIA
Liga 2
CSM Slatina–FK Csíkszereda 2–0
Csíkszereda: Jelena Richárd a kispadon ült, Kelemen Dávid és Tajti Balázs nem volt a keretben.

SVÁJC
Super League
Grasshoppers–Sion 4–4
Grasshoppers: Bolla Bendegúz végigjátszotta a mérkőzést, ő lőtte a harmadik gólt.

OKTÓBER 9., VASÁRNAP

AUSZTRIA
2. Liga

Sturm Graz II–First Vienna 0–1
Sturm II: Tóth Milán kezdőként végigjátszotta a meccset, a 81. percben sárga lapot kapott.

CIPRUS
Olympiakosz Nicosia–Akritasz 1–0
Akritasz: Onódi Ákos a kispadon ült, nem állt be.
Arisz Limassol–AEK Larnaca 1–2
Larnaca: Gyurcsó Ádámot nem nevezték.

EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS
Philadelphia Union–Toronto 4–0
Philadelphia Union: Gazdag Dániel végigjátszotta a meccset, három gólt szerzett (a másodikat 11-esből) és egy gólpasszt is adott.

23.00:
Dallas–Sporting Kansas City
Sporting KC: Sallói Dániel

GÖRÖGORSZÁG
Szuperliga
Levadiakosz–PAOK 1–1
Levadiakosz: Vinícius Paulo kezdett és végig is játszotta a meccset.

HOLLANDIA
Eredivisie
Utrecht–AZ Alkmaar 1–2
AZ: Kerkez Milos kezdő volt, a 87. percben lecserélték.

Prva HNL
Slaven Koprivnica–NK Osijek 0–4
NK Osijek: Kleinheisler László kezdett, a 35. percben gólt szerzett, a 74. percben lecserélték.

NÉMETORSZÁG
Bundesliga
Hertha BSC–Freiburg (német) 2–2
Freiburg: Sallai Roland sérült, nem nevezték.

OROSZORSZÁG
Premjer-Liga
Torpedo Moszkva–Nyizsnyij Novgorod 0–0
Torpedo: Koszta Márk a 62. percben állt be.

ROMÁNIA
Liga 1
Sepsi OSK–Farul Constanta 0–1
Sepsi: Tamás Márkot nem nevezték, Varga Roland kezdőként végig a pályán volt.

SVÁJC
Lugano–Basel 1–0
Basel: Szalai Ádámot nem nevezték.

SZLOVÁKIA
Fortuna Liga
Dunaszerdahely–Zilina 5–2
DAC: Balogh Norbert és Kalmár Zsolt a 81. percben álltak be csereként, Szánthó Regő kezdett, két gólt szerzett, a 81. percben lecserélték, Veszelinov Dániel a kispadon ült.

Trencín–Slovan Bratislava 4–0
Slovan:
Holman Dávid sérült, nem nevezték.

TÖRÖKORSZÁG
Süper Lig
Hatayspor–Alanyaspor 1–0
Hatayspor: Varga Kevin a 69. percben állt be csereként, a 72. percben gólpasszt adott.
Fenerbahce–Karagümrük 5–4
Fenerbahce: Szalai Attila kezdőként végig a pályán volt, a 95. percben gólpasszt adott.