Nkunku remek fejessel mentett pontot a Leipzignek

R. P.R. P.
2022.10.08. 15:20
Nkunku remek fejesel egyenlített (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában az RB Leipzig 1–1-et játszott otthon a Mainzcal.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Mainz–RB Leipzig 1–1 (1–0)
Mainz, Mewa Aréna. V:
Brych
Mainz:
Zentner – Widmer (Danny da Costa, a szünetben), Hack, Caci – E. Fernandes (Bell, 82.), Kohr, Li Dzse Szung (Barreiro, 65.), Aaron – Stach (Fulgini, 86.), Ingvartsen (Burgzorg, 65.) – Onisiwo. Vezetőedző: Bo Svensson
Leipzig: Blaswich – Henrichs, Orbán, A. Diallo, Halstenberg – Haidara, Schlager (Kampl, 73.) – Forsberg (Poulsen, 79.), Szoboszlai (A. Silva, 73.) – Nkunku, Werner. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző:
Ingvartsen (45.), ill. Nkunku (80.)

Nem túl látványos meccset játszott egymással a Mainz és a Leipzig. A felek nagyon ügyeltek a biztonságos védekezésre, így – főleg az első félidőben – hosszú percek teltek el érdemi lehetőség nélkül.

Az első félidő végén mégis megszerezte a vezetést a Mainz: Anton Stach és Marcus Ingvartsen remek összjátéka végén utóbbi nagyszerű lövéssel talált a vendégek kapujába.

A második félidőben a lipcseiek próbáltak többet és jobban támadni, és ennek a 80. percben meglett az eredménye. Marcel Halstenberg beadásából Christopher Nkunku – ki más? – szépen a kapu jobb oldalába fejelt.

1–1 állt az eredményjelzőn a lefújáskor is, a döntetlennel egyik csapat sem lehet elégedett.

18. Bochum91178–23–154

90+4. perc: vége a mérkőzésnek!

Négy perc a hosszabbítás.

89. perc: Mainzi szabadrúgás, Hack lesen kapja labdát középen.

86. perc: Stachot Fulgini váltja.

83. perc: Werner felé száll a keresztlabda, de nem jól találja el, a labda elkerüli a kaput.

82. perc: Fernandes helyére Bell érkezik.

80. perc: egyenlít a Lipcse! Halstenberg beadását Christopher Nkunku gyönyörűen fejeli be a kapu jobb oldalába.

79. perc: Forsberg is lemegy, Poulsen a helyén.

77. perc: Hack kap sárgát.

73. perc: Szoboszlai és Schlager is befejezi mára, André Silva és Kampl jön be.

71. perc: erősödnek a lipcsei támadások, most Forsberg lő mellé, de amúgy is les volt.

70. perc: Szoboszlai szögletét Zentner lehúzza.

69. perc: Haidara veszi célba a kaput, szöglet lesz belőle.

65. perc: Ingvartsen és Li Dzse Szung lejön, Burgzorg és Barreiro folytatja.

63. perc: Forsberg kap sárgát az Onisiwo elleni szabálytalanságáért.

62. perc: Zentner újabb bravúrja, most Werner lövését védi.

61. perc: Nkunku nagy helyzetben erősen lő, de Zentner szépen vetődve véd.

58. perc: Fernandes szöglete mindenki felett elszáll.

54. perc: Halstenberg remekül passzol Diallóhoz, aki a kapuba lő. Azonban a VAR alapján lest ítélnek, tehát nincs egyenlítés.

51. perc: Henrichs passzol Szoboszlaihoz, aki középre továbbít Nkunkuhoz. A támadó rosszul kezeli a labdát, így oda a helyzet.

47. perc: Szoboszlai jól lépközbe Fernandes próbálkozásánál.

A szünetben egy csere volt: Widmer helyére Danny da Costa érkezett.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első félidőnek!

45. perc: vezet a Mainz! Anton Stach remekül vezeti a labdát az oldalról középre, majd szépen ível Marcus Ingvartsenhez, aki gyönyörűen kilövi a jobb alsó sarkot. 1–0

41. perc: Nkunku húz befelé a bal oldalról, majd szépen indítja Forsberget, aki viszont kevéssel lemarad a labdáról, Zentner megszerzi azt.

37. perc: Kohr durván szabálytalankodik Haidarával szemben, de nincs lap.

Az elmúlt tíz percben a mezőnyben megy a játék, nem igazán forognak veszélyben a kapuk.

34. perc: Aaron beadását Orbán lekapcsolja.

32. perc: Szoboszlai készülődött lövéshez középről 18 méterről, de az utolsó pillanatban lelopták a labdát a lábáról.

24. perc: Onisiwo ível a jó helyzetben lévő Ingvartsenhez,de utóbbi lesen áll.

23. perc: Onisiwo veszélyes lövését Blaswich szögletre üti.

18. perc: Haidara óriási helyzetben a jobb kapufára fejeli a labdát nyolc méterről. Közvetlenül ezután Forsberg lövése után a labda a léc fölé megy.

15. perc: Forsberg, Werner, Nkunku a labda útja, Caci szerel, mielőtt komolyabb helyzet alakulna ki.

13. perc: Werner harcol a mainzi tizenhatoson belül, de nem tudja eljuttatni a labdát Nkunkuhoz középen, Hack szereli.

10. perc: veszélyes mainzi akció, de Li Dzse Szung beadása után Blaswich megszerzi a labdát.

7. perc: Haidara lő kapura, de Stach blokkolja.

7. perc: Szoboszlai ível középre, de nincs belőle helyzet.

5. perc: Henrichs lövésébe Ingvartsen beleér, így nem veszélyes.

Fegyelmezetten védekezik mindkét csapat.

3. perc: mainzi szöglet, Blaswich magabiztosan lehúzza a beívelt labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 15.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

„Térj vissza erősebben!" – üzentek a lipcsei játékosok a mezükön Gulácsi Péternek a pályára lépéskor.

Gulácsi Péter súlyos sérülést szenvedett a Celtic elleni BL-meccsen, és hosszú ideig nem állhat a Leipzig kapujába. Így Janis Blaswich véd.

Mind a két együttes 11 pontot gyűjtött eddig, ezzel a középmezőny tagja.