Tizenegyest hibázott, mégis nyert a Haladás

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2022.10.05. 17:50
Németh Milán (balra) és a Hali bezsebelte a három pontot (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 10. fordulójában a mérkőzést végigtámadó Szombathelyi Haladás 1–0-ra legyőzte a Kazincbarcikát.

LABDARÚGÓ NB II
10. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–KAZINCBARCIKA SC 1–0 (1–0)
Szombathely
,Haladás Sportkomplexum, 934 néző.Vezette: Móri Tamás (Horváth Zoltán, Bede Tamás)
HALADÁS: Verpecz–Simut, Csató, Németh M., Bosnjak (Tóth M., 72.)–Csilus, Derekas, Rácz B., Doktorics–Csernik, Borvető (Lencse, 90+3.). Vezetőedző: Michal Hipp
KAZINCBARCIKA: Megyeri–Szemere (Kovács D., 66.), Ur, Lippai, Süttő–Heil, Nagy J. (Csatári, a szünetben), Székely D. (Ádám F., a szünetben), Kállai Z. –Benkő (Szabó B., 66.), Laczkó.Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Csilus (36.)

Nagy lendülettel kezdtek a szombathelyiek, látszott, mihamarabb szeretnék megszerezni a vezetést. A vasi rohamok idővel alábbhagytak, a vendégek vezettek is néhány – veszélytelen – ellentámadást. Aztán ismét rátett egy lapáttal a Haladás, egykapuzott. Eredményesen: a félidő hajrájában megszerezte a vezetést a Csilus Tamás közeli góljával (1–0).

A szünet után is a vasiak játszottak jobban, a vendégek nem tudtak kibontakozni. Ám a szombathelyi helyzetek sokáig kimaradtak, a ráadásban Borvető büntetőt is hibázott. A Haladás azonban így is megnyerte a mérkőzést – győzelme teljesen megérdemelt.

Bosnjak Predrag (jobbra) közel járt a gólhoz, de végül nem az ő lövése döntött (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

20. Dorogi FC101368–20–126

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük szurkolóink megtisztelő figyelmét.

90+3. perc: Szombathelyi csere, Borvető helyett Lencse állt be.

90+1. perc: Csernik tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, amikor buktatták. A tizenegyest Borvető a jobb sarok felé lőtte, de Megyeri védett!

89. perc:Mi maradt ki! Csernik indult meg balról befelé, három csel után 11 méterről tüzelt, a jobb sarokba tartó labdát Megyeri óriási bravúrral tolta ki.

83. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Hursán állt be.

78. perc: Csernik 18 méterről, balról lőtt, a labda alig zúgott el a jobb felső sarok mellett.

77. perc: Rácz bal oldali szögletét Németh Milán fejjel továbbcsúsztatta, a jobb oldalon érkező Derekas éles szögből, hat méterről tüzelt, Megyeri védte a rövid, bal sarokra tartó lövést.

76. perc: Csere a vendégeknél, Laczkó le, Puska be.

72. perc: Csere a Haladásban, a sérült Bosnjak helyett Tóth Máté érkezett.

Csendben csordogálnak a percek, továbbra is a szombathelyiek futballoznak fölényben, a vendégek csak ritkán jutnak el a hazai kapuig.

Derekas küzdött, hajtott (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

66. perc: Kettős csere a vendégcsapatban, Benkő helyett Szabó B., Szemere helyett Kovács D. lépett pályára.

62.perc:Doktorics tört be a tizenhatoson belülre, majd hét méterről a rövid, jobb sarok mellé lőtt.

55. perc:Heil kapott sárga lapot.

46. perc: Megkezdődött a második félidő, a szünetben a vendégek kettőt cseréltek. Nagy helyett Csatári, Székely helyett Ádám állt be.

45. perc: Vége az első félidőnek, a Haladás 1–0-ra vezet.

Csilus gólját ünneplik a hazaiak (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

36. perc: GÓÓÓL! Jobb oldali szöglet után Bosnjakhoz került a labda, a védő balról, 14 méterről lőtt, Megyeri védett, a kipattanót Csilus hat méterről a kapu közepébe vágta! 1–0

A lelátón foglal helyet Király Gábor és a korábbi újpesti kedvenc, Kovács Zoltán is. Előbbi, a 108-szoros válogatott kapus természetesen a Hali sikeréért szorít, utóbbi pedig – minden bizonnyal – a Kazincbarcikának, hiszen fia, Kovács Dominik a vendégeknél futballozik – a játékos a cserepadon kezdte a meccset.

31. perc:Nagy J. 25 méteres szabadrúgása sorfalon irányt változtatva a bal sarok felé vágódott, Verpecz nagy vetődéssel mentett.

25. perc: Rácz emelt remekül Doktoricshoz, a támadó kilenc méterről, nagy helyzetből, kapásból Megyeribe lőtt.

22. perc: Itt az első hazai sárga, Simut kapta.

17. perc: Nagy János kapott sárga lapot.

A vasi rohamok kissé alábbhagytak, ettől függetlenül a hazaiak kezdeményeznek jóval többet.

11. perc:Borvető került helyzetbe középen, de végül gyanús körülmények között eltűnt a tizenhatoson belül – a játékvezető jelezte: tovább-tovább.

Tíz perc telt el a mérkőzésből, a Haladás játszik fölényben.

1. perc: A tiszta zöldben játszó Haladás kezdte a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző hat bajnokiján nyeretlen Haladás az eddig remeklő újonc ellen. A Haladás kispadjára múlt vasárnap pécsi vereséggel tért vissza Michal Hipp. A szlovák tréner ezúttal hazai pályán, a Haladás Sportkomplexumban irányíthatja a zöld-fehéreket.

Az október 4-i állatok világnapja alkalmából a szombathelyi klub és a Hali-játékosok adományokkal (kutyatápok, kutya- és macskakonzervek, higiéniai termékek stb.) segítettek egy szombathelyi és egy devecseri menhelyet is. Előbbibe a zöld-fehérek több futballistája személyesen vitte el az adományokat. A bajnoki meccs előtt pedig a látogatás videóját és képeit láthattuk a kivetítőn – emellett a hazaiak több játékosa is egy-egy menhelyi kutyával volt lefényképezve. Az összeállítások ismertetésénél a hagyományos portrék helyett ezek a fotók jelentek meg az eredményjelzőn.