Kétgólos előnyt adott le a Haladás a Siófok ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.02.19. 13:50
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Szombathelyi Haladás már 2–0-ra is vezetett a BFC Siófok ellen, a vendégek azonban tíz perc alatt kiegyenlítettek és döntetlent harcoltak ki.

Több siófoki üldözte a Haladás játékosait (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 2–2(1–0)
Szombathely.
Haladás Sportkomplexum, 872 néző.Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SZOMBATHELYI HALADÁS: Verpecz– Nyíri (Doktorics, 80.), Csató, Németh M., Bosnjak– Derekas, Rácz B., Csilus Á. (Zvekanov, 80.), Horváth R. (Simut, 57.) – Molnár R., Csernik (Csonka, 88.).Vezetőedző: Michal Hipp
BFC SIÓFOK:
Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni, Major – Szakály A. – György (Hegedűs M., 54.), Varjas, Nyitrai (Dénes, 85.), Kerezsi (Horváth P., 54.) – Farkas B. (Volter, 65.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző:
Derekas (41.), Molnár R. (58.), ill. Debreceni (62.), Horváth P. (72.)
Kiállítva: Csató (87.)
Michal Hipp
: – Semmi extrát sem nyújtottunk. Csalódott vagyok, mert egyéni hibák miatt nem sikerült hazai környezetben győznünk.
Dragan Vukmir: – Meg kell becsülnünk a pontot. Nehéz mérkőzés volt, mind a két csapat küzdött.

Sok hibát és nagy csatát hozott a mérkőzés  (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)

Az első félidő könnyen felejthető játékot hozott. A Haladás kezdte jobban a mérkőzést, majd a játékrész derekán kiegyenlítődött a játék. Sőt, a vendégek fokozatosan átvették az irányítást a hazaiak éppen akkor szereztek gólt, amikor nem volt benne a játékukban. Szünet után már jóval aktívabban kezdtek a vasiak, több helyzetet is kialakítottak és Molnár Rajmund révén növelték előnyüket. Ám nem sokáig tartott az örömük, a Siófok egy szöglet után szépített (2–1). A Balaton-partiak vérszemet kaptak és rövidesen egy védelmi kihagyást újabb góllal büntettek. Megélénkült a meccs, nem csak a hazaiak, de a vendégek sem elégedtek meg az egy ponttal – mindkét gárda ment előre. Az utolsó percekre tíz főre fogyatkozott a Haladás – de az eredmény már nem változott. A Haladás kétgólos előnyt engedett ki a kezéből, de egyáltalán nem érdemtelen a bátran játszó Siófok pontszerzése.

20. Dorogi FC24561323–38–1521

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Csere a Haladásban, Csernik helyére Csonka érkezett.

87. perc: Csató rántotta le ellenfelét - sárga lap. Mivel már volt egy sárgája a védőnek, Kovács játékvezető kiállította.

85. perc: Németh Milán bal oldali beadását a jobb oldalon érkező Doktorics keresztbe elfejelte a kapu előtt

80. perc: Kettőt cserélt a Haladás, Csilus helyett Zvekanov, Nyíri helyett Doktorics érkezett

74. perc: Derekas cselezte be magát a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, Rácz elé passzolt, a középpályás jobbról a léc fölé lőtt.

72. perc: GÓL! Egy előreívelt labda Horváth Péter elé került, a csereként beállt játékos, félfordulattal, 14 méterről félmagasan a bal sarokba bombázott (2–2).

Molnár Rajmund szerezte a vasiak második találatát (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)

68. perc: Jobb oldali beadás után a hosszú oldalon érkező Polényi teljesen üresen maradt, de félfordulatból, kapásból, hét méterről leadott lövése elzúgott a jobb felső sarok mellett.

65. perc: Kettős csere a vendégeknél, Farkas helyett Volter és Nyitrai helyett Dénes állt be.

62. perc:GÓL itt a szépítés! Szakály végzett el szögletet a bal oldalról, a középen érkező Debreceni hét méterről a hosszú, bal sarokba fejelt (2–1).

Csernik Kornél sokat volt játékban  (Fotó: Vas Népe/Unger Tamás)

59. perc:GÓL! Rácz jobb oldali szögletét Derekas nyolc méterről kapura lőtte, a labda kivágódott egy védőről, Molnár Rajmund pedig hat méterről, kissé balról a bal sarokba helyezett (2–0).

57. perc: Csere a Haladásban is, Horváth Rajmund le, Simut be.

54. perc: Csere a vendégeknél, György helyett Hegedűs,Kerezsi helyett Horváth Péter állt be.

51. perc: Rácz tolta ki a labdát a bal oldalon Csernikhez, a támadó 14 méterről alig lőtt fölé.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek.

41. perc: GÓL! Rácz bal oldali szabadrúgását Derekas a kapunak háttal állva, fejjel, hét méterről a hosszú, jobb sarokba csúsztatta (1–0).

38. perc: Kerezsi ezúttal sokkal jobban célzott. A támadó középpályás egy vendégkontra után a bal oldalon kapott labdát, de 18 méteres lövését fogta Verpecz.

34. perc: Kerezsi végzett el szögletet a jobb oldalról, pontrúgása a hosszú, bal oldalon anélkül kiment, hogy valaki beleért volna...

Az utóbbi percekben viszont bátrabbá váltak a vendégek, beszorult a Haladás.

Egykapuzik a szombathelyi csapat, a somogyiak szervezetten védekeznek.

19.perc: Kerezsi iramodott meg a bal oldalon, 18 méteres, középre tartó lövését védte Verpecz

Negyedóra telt el a mérkőzésből, egyelőre nem sok minden történt a pályán, a drukkerek leginkább a szikrázó napsütést élvezik - a meccset egyelőre nem.

7. perc: Sárga lapokkal már jól állunk, a siófoki Major is kapott egyet.

5. perc: Bal oldali szabadrúgás után Debreceni 15 méteres lövése Németh Milánról vágódott Verpecz kezébe.

4. perc: Csató kapott sárga lapot

1. perc: A tiszta fehérben játszó siófokiak kezdték a játékot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a tavasszal egy siker mellett két vereséget szenvedő Haladás az előző körben az ETO ellen alulmaradó Siófok ellen.

Kiváló, tavaszi futballidő várja a pályára lépő csapatokat és a szurkolókat.