Nem bírt egymással a Szolnok és a Csákvár a Tiszaligetben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.02.27. 13:50
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Szolnoki MÁV a Csákvárt fogadta a Tiszaligeti Stadionban. Az első félidőben a hazaiak álltak közelebb a gólhoz, a szünet után viszont a vendégek nyerhették volna meg a végül 0–0-val zárult találkozót.

Aktív volt a Szolnok (kékben) jobb oldala, így aztán sok párharc is alakult ki itt (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–0
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 300 néző. Vezette: Sipos Tamás (Belicza Bence Péter, Szabó Dániel)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szekszárdi (Tömösvári, 66.), Szabó A., Kovács O., Papp Sz.,Lakatos Cs. – Hleba, Földi M. (Tisza K., 57.) – Kurdics (Csörgő, 78.), Irmes (Busa, 57.), Tóth L. (Sipos Z., 66.).Vezetőedző: Romanek János
CSÁKVÁR: Auerbach –Hosszú, Vaskó, Karacs, Major G. – Mészáros D. (Derekas, 76.), Ominger – Komáromi (Baracskai, 90+2.), Molnár R., Tamás N. (Torvund, 57.) – Kártik (Makrai, 57.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Romanek János: – Azt mondják, minden megszerzett pontnak van jelentősége – meglátjuk, a végelszámolásnál nekünk ez mennyit ér majd. Az első játékrészben nem álltunk messze a góltól, a második félidőben viszont hiába mentünk előre, a támadójátékunkban ekkor már nem volt átütő erő, így be kell érnünk a döntetlennel.
Mónos Tamás: – Idegenben az egy pont mindig értékes. Az első félidőben inkább a Szolnoknak voltak helyzetei, a szünet után viszont nekünk adódtak lehetőségeink. Többször is odakerültünk a hazai kapu elé, lövésekig is eljutottunk, de betalálni nem tudtunk. Összességében igazságos eredmény született.

Egy fokkal jobban kezdte a Csákvár a mérkőzést, ám hamar átvette az irányítást a Szolnoki MÁV, amely az első félidőben jóval veszélyesebb volt ellenfelénél. Azonban sem Hleba Tamás lövései, sem Lakatos Csaba kísérlete nem találtak utat a vendéghálóba. A szünet után Mónos Tamás csapatának teljesítménye feljavult, ám Torvund Alexander kihagyta a ziccerét, Molnár Rajmund pedig hiába próbálkozott többször is. A Tisza-partiak még az utolsó tíz percben megindították a hajrát, de nem tudtak komoly veszélyt okozni a csákváriak kapuja előtt. 0–0

A döntetlennek a vendégek örülhettek, a hazaiak aligha, hiszen az egy szerzett pont ellenére is lecsúsztak a tabella utolsó helyére.

Vaskó Tamás (balra, sárgában) biztos pontja volt a csákvári védelemnek (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

20. Szolnoki MÁV FC25581224–38–1423

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, gól nélküli döntetlennel zárul a találkozó! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Még egy csere, Baracskai váltja Komáromit.

90. perc: Két perc a hosszabbítás.

83. perc: Újabb Molnár Rajmund-lövés, aki 10 méterről vágta kábé egy méterrel fölé!

78. perc: Kurdics Levente hagyta el a pályát, érkezett a MÁV-ban most debütáló Csörgő Raul.

77. perc: Molnár Rajmund lőtt 20 méterről, a középre tartó labdát biztosan fogta Hegedűs.

76. perc: Változtat a Csákvár, lejött Mészáros Dávid, bejött Derekas Zoltán.

Busa Bence (kékben) és Vaskó Tamás küzdelme (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

72. perc: Molnár Rajmund elé került oda a labda, aki 10 méterről lőtt, de egy védőről mellé pattant a labda! A bal oldali szögletből Vaskó fejelhetett 6 méterről, s a labda nem sokkal ment el a jobb kapufa mellett!

70. perc: Hleba rúgta fel Komáromit, így megkapta jogos sárga lapját.

66. perc: Ismét kettőt cserél a MÁV. Tömösvári és Sipos váltja Szekszárdit és Tóthot.

63. perc: Hleba végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, középről, a lapos lövése nem sokkal kerülte a bal kapufát!

61. perc: Nagy csákvári helyzet! Torvund kapott remek labdát, lefutotta Szekszárdit, majd 16 méterről megpróbálta elrúgni a kimozduló Hegedűs mellett, aki viszont bravúrral védett!

Szekszárdi Tamás (balra) és Tamás Nándor sokszor csatázott, amíg utóbbi pályán volt (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

57. perc:Kettős csere a Csákvárnál és a Szolnoknál is. A hazaiaknál lejött Irmes és Földi, beállt Busa és Tisza, míg a vendégeknél Kártik és Tamás hagyta el a pályát, érkezett Makrai és Torvund.

54. perc: Szabó Alex kapott sárgát visszahúzásért.

47. perc: Szekszárdi adta el a felezőnél a labdát, Molnár Rajmund pedig gyorsan indította Komáromit, aki viszont belebonyolódott a cselekbe, így odalett a lehetőség.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Nem volt csere a szünetben.

Auerbach Martinnak (labdával) akadt dolga az első félidőben (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Az első félidő elején egy kicsit a Csákvár volt aktívabb, de szép lassan átvette az irányítást a Szolnok. A hazaiak amellett, hogy uralják a játékot, több helyzetet is kidolgoztak, azaz közelebb álltak a vezetés megszerzéséhez, míg a vendégeknek nem volt kaput eltaláló lövése az első 45 percben.

45. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Komáromi talpalta le Lakatos Csabát, így neki is járt a sárga.

41. perc: Vaskó ütközte le Tóth Lászlót, amiért sárgát kapott.

Komáromi György (sárgában) néha megforgatta Lakatos Csabát (is), de kevés veszélyt okozott (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

34. perc: Ismét Hleba próbálkozott távolról, a 25 méterről eleresztett lövése ezúttal a jobb alsó mellett haladt el egy méterrel.

31. perc: Lakatos Csaba lőhetett 10 méterről, de eltörte a labdát, így a csákvári kapus megfogta a jobb alsóba tartó lövést!

28. perc: Az első nagy lehetőség! Hleba tűzte rá 23 méterről ballal, Auerbachnak a jobb felsőből kellett kitornásznia a labdát!

23. perc: Kurdics életerős lövését blokkolta Karacs. A védő szögletre mentett, melyből nem alakult ki helyzet.

17. perc: Komáromi jobb oldali szabadrúgása után Vaskó fejelte a labdát méterekkel mellé.

Nagyjából 300 néző tekinti meg a mérkőzést, melyen egyelőre helyzetet még nem jegyezhettünk fel.

A Szolnok tiszta kékben, míg a Csákvár sárga szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Az első pályára lépés pillanata (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Az átigazolási időszak utolsó perceiben még igazolt a Szolnok, kölcsönvették a Nyíregyháza 19 éves támadóját,Csörgő Rault, aki bár Diósgyőrben már ott ült a padon, de most debütálhat a kék-fehérek színeiben – egyelőre a Tiszaligeti Stadionban is a kispadon kezd.

A két csapat októberben mérte össze erejét legutóbb, akkor 2–2-t játszottak. A Csákvár kétgólos előnybe került a 13. percig, de a vendégek a második félidőben kiegyenlítettek.

A MÁV az elmúlt héten 3–2-rekikapotta DVTK vendégeként, pedig két góllal vezetett 27 perc után. Ebben az esztendőben a szolnokiak egyszer szereztek pontot, két hete 1–0-ra legyőzték hazai pályán az Ajkát.

„Hasonló összecsapásra számítok, mint amikor az Ajkát fogadtuk– mondta az Új Néplapnak Romanek János, aSzolnoki MÁVvezetőedzője. – Kiélezett mérkőzésre készülünk, a Csákvár is az életéért küzd. Nagyon fontos, hogy ne kövessünk el olyan védelmi hibákat, mint Diósgyőrben vagy akár korábban Soroksáron. Több koncentrációra lesz szükség, de ha az megvan, akkor biztos vagyok benne, hogy lesz esélyünk a győzelemre. A mi helyzetünk igazán csak a három pont ér sokat, ezért dolgozunk, hogy be is gyűjtsük.”

Így melegítettek a szolnoki játékosok a meccs előtt (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Meglepetésre a Csákvár legutóbb 2–1-relegyőztea Kecskemétet, ráadásul hátrányból fordítva. A két hazai gólt a 19 éves Molnár Rajmund szerezte, aki a kezdőben kapott helyet Szolnokon.

„Nagy és fontos győzelmet arattunk a Kecskemét ellen, így érthető módon feldobott hangulatban dolgoztak a játékosok a héten– felelteklubjaérdeklődésére Mónos Tamás, a Csákvár vezetőedzője. – Ennek a három pontnak viszont akkor éreznénk igazán az értékét, ha a Tiszaligeti Stadionban is tudnánk nyerni. Egyrészt leszakítanánk magunkról a kék-fehéreket, másrészt stabilizálhatnánk helyünket a középmezőny végén. Minél több csapat van a hátunk mögött, annál nyugodtabban készülhetünk a bajnokság hajrájára.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy a kieső helyen tanyázó Szolnoki MÁV az eddig négy ponttal többet kasszírozó Csákvár ellen.