Kétgólos hátrányból fordított, és nyert a Diósgyőri VTK

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2022.02.20. 16:50
Horváth Zoltán szerezte a második és a harmadik hazai gólt (Fotó: dvtk.eu)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a listavezető DVTK a játéknap előtt 17. helyezett Szolnoki MÁV FC-t látta vendégül, és fordulatos mérkőzésen 3–2-es győzelemmel otthon tartotta a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZOLNOKI MÁV FC 3
–2 (2–2)
Diósgyőr,
DVTK Stadion, 2132 néző. Vezette: Lovas László (Sinkovicz Dániel, Varga Gábor)
DIÓSGYŐR: Póser – Szűcs K., Szatmári, Bárdos – Polgár (Németh M., 84.), Zsolnai (Oláh B., 63.), Lucas, Molnár G., Keller – Könyves (Kocsis, 89.), Horváth Z. (Eppel, 63.).Vezetőedző: Kondás Elemér
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Tóth B. – Tömösvári (Kurdics, 64.), Földi M. (Sipos Z., 64.), Tisza – Busa (Lakatos I., 57.), Irmes (Tóth L., 78.), Hleba. Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Polgár (30.), Horváth Z. (43., 54. – a másodikat 11-esből), ill. Hleba (17.), Irmes (27.)
Kondás Elemér: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, eleinte úgy tűnt, a Szolnok nem akar gólt elérni, mert kilenc-tíz emberrel védekezett. Aztán egy jól eltalált lövés után hátrányba kerültünk, majd elkövettünk egy nagy hibát, amiből újabb gól született. Szerencsére, a kétgólos hátrányból is fel tudtunk állni, és még a szünet előtt kiegyenlítettünk. Küzdeni kellett a második félidőben a győzelemért, ezt megtették a játékosok, és ennek eredménye is lett.
Romanek János: – Remekül kezdtünk, egyenrangú ellenfelei voltunk a hazai csapatnak. Jelentősnek tűnő előnyünk azonban elfogyott, mert elkerülhető gólokat kaptunk. Az egyenlítés fordulatot hozott a meccsbe. A második félidőben sokat tettünk a pontszerzés érdekében, fegyelmezettek voltunk, de a DVTK-nak sok olyan játékosa van, aki a döntő pillanatban képes jó megoldásra.

A meccs elején nem tudott veszélyes akciókat építeni a hazai együttes, és a 17. percben Hleba egy átlövésből a vendégeknek szerzett vezetést. Az egyenlítésért küzdő DVTK, tíz minutával később nagyot hibázott hátul, Szűcs K. rossz hazaadására Irmes csapott le, és kettőre növelte a vendégek előnyét. Nem sokáig volt ilyen jó helyzetben a Szolnok, mert Polgár a 30. perben szépített, nem sokkal a félidő vége előtt Horváth Zoltán találata pedig már az egyenlítést jelentette.

A második játékrész elején 11-esből, Horváth Zoltán révén megfordította az állást a hazai együttes, majd volt még néhány lehetősége, hogy lezárja a meccset, de a helyzetek kimaradtak. A hajrában a Tisza-partiak nagyon küzdöttek az egyenlítés érdekében, ez azonban nem jött nekik össze, a ráadásban Kovács O. fejese elkerülte a kaput.

A DVTK sorozatban 13 bajnokiján maradt veretlen, és továbbra is magabiztos előnnyel áll a legjobb feljutó, vagyis az első helyen. 3–2

20. Tiszakécske24631524–47–2321
Nagyon kellett küzdenie a három pontért a DVTK-nak (Fotó: dvtk.eu)

93. perc: VÉGE a mérkőzésnek, a DVTK nyert, 3–2-re.

92. perc: Tóth L. szögletét Kovács O. fejelte 7 méterről a léc fölé.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

89. perc: Csere a hazaiaknál, Könyves helyett Kocsis állt be.

86. perc: Póser kapott sárga lapot.

84. perc: Csere a DVTK-nál, Polgár helyett Németh M. állt be.

83. perc: Hleba kapott sárga lapot.

81. perc: Lakatos jobbról végzett el szabadrúgást, a bal alsó sarokra tartó lövését Póser tolta ki az alapvonalon túlra.

78. perc: Csere a Szolnoknál, Irmes helyett Tóth L. folytatja.

77. perc: Molnár G. végzett el szabadrúgást a kaputól 24 méterre, középről, bombáját a jobb alsó sarok elől tenyerelte szögletre Hegedűs L.

70. perc: Egy bal oldalon futó vendégakció végén a bal kapufával szemben Tisza érkezett, aki elől nagyon nehezen tudott tisztázni a diósgyőri védelem.

68. perc: Lakatos távoli bombáját fogta Póser.

67. perc: Keller balról érkező beadása elsuhant a középen érkező Könyves és Eppel előtt.

64. perc: A Szolnok is kettőt cserélt, Földi helyett Sipos, Tömösvári helyett Kurdics állt be.

63. perc: Csere a DVTK-nál Horváth Z. helyett Eppel, Zsolnai helyett Oláh B. állt be.

58. perc: Molnár G. passzával Könyves lépett ki a jobb oldalon, a csatár löketét Hegedűs L.a felső léc segítségével terelte el a kaputól.

57. perc: Csere a Szolnoknál, Busa helyett Lakatos állt be.

54. perc: GÓL, 3–2! A szolnoki 16-oson belülre ívelt labdáért Szabó A. és Zsolnai futott versenyt, előbbi fellökte a hazai támadót, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Horváth Z. vágta a bal felső sarokba.

51. perc: Lucas lőtte 18 méterről a szolnoki kapus kezébe a labdát.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a második félidővel.

45. perc: VÉGE az első félidőnek!

43. perc: GÓL, 2–2! Könyves jobboldali szögleténél nem tudott felszabadítani a vendég védelem, a labda Horváth Z. elé került, aki 10 méterről, laposan a bal alsó sarokba lőtt.

37. perc: Lucas jó indítása találta meg Molnár G.-t, a 16-oson belül, ám a középpályás nem tudta megjátszani a labdát, mert kibillent az egyensúlyából.

32. perc: Könyves balról, 22 méterről, néhány centivel a bal felső sarok fölé csavarta a labdát.

30. perc: GÓL, 1–2! Keller adott be a kapu elé balról, jól. A lasztit Horváth Z. fejjel csúsztatta meg, az érkező Polgár pedig közelről a kapu bal oldalába küldte a játékszert.

27. perc: GÓL, 0–2! Szűcs K. rossz hazaadására Irmes csapott le, és 18 méterről a kapu jobb oldalába bombázott.

23. perc: Irmes jobbról érkező beadását Polgár fejelte el a kapu torkában, Tömösvári elől.

17. perc: GÓL, 0–1! A DVTK térfelén csorgott a labda szolnoki lábról, lábra, míg Hleba elé nem került, a csatárközépről, 25 méterről kapura szúrta a lasztit, ami a jobb alsó sarokban kötött ki.

15. perc: Horváth Z. fejelt a kapu torkában a léc fölé, szintén lesről.

13. perc: Könyves talált a kapuba, lesről, úgyhogy nincs gól.

7. perc: Tisza a bal oldalon tört be a hazai 16-oson belülre, ám nagyon eltévesztette a hosszú alsó sarkot, bedobás lett a lövéséből.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: dvtk.eu)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, hogy folytatja-e jó sorozatát a jelenleg zsinórban 12 veretlen bajnokinál tartó DVTK, illetve merre halad tovább az előző fordulóban, az FC Ajka elleni győzelmével a 13 meccses nyeretlenségi sorozatát lezáró Szolnoki MÁV FC.