Jobb helyzetkihasználással csákvári bravúrgyőzelem a KTE ellen

NYITRAY ANDRÁSNYITRAY ANDRÁS
2022.02.20. 16:50
Nem kímélték egymást a csapatok (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a játéknap előtt 16. helyen álló Csákvár a harmadik Kecskemétet fogadta. A hazaiak lelkes játéka három pontot ért, Mónos Tamás együttese bravúrral felérő 2–1-es sikernek örülhetett a Kecskemét ellen.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–KECSKEMÉTI TE 2–1 (0–1)

Csákvár, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Máyer Gábor, Punyi Gyula)
CSÁKVÁR: Auerbach – Hosszú (Mayer, 70.), Dulló, Karacs, Major G. – Ominger (Derekas, 57.), Mészáros D. (Magyar, 79.) – Tamás N. (Torvund, 70.), Kártik (Makrai G., 79.), Mim – Molnár R. Vezetőedző: Mónos Tamás
KECSKEMÉT: Varga B. – Lukács D., Szabó A., Rjasko, Lipcsei Á. (Szökrönyös, 87.), Hadaró (Grünvald, 53.) – Nagy K., Vágó L., Szuhodovszki (Tóth B., 53.) – Katona B. (Győri B., 87.), Paudits (Tóth D., 53.). Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző:Molnár R. (48., 81.), ill. Paudits (21.)
Mónos Tamás
: – Ez egy nagyon fontos győzelem. Tudtuk, hogy a Kecskemét jó csapat, de ugyanúgy készültünk, ahogy eddig, most volt némi szerencsénk is viszont. Mindenki éles volt, agresszívak voltunk, előre védekeztünk, így megérdemelten nyertünk összességében.
Szabó István: – Nem érdemtelen a hazai csapat sikere. Az első félidőben a játékunk megfelelő, helyenként jó is volt, megszereztük a vezetést is. A másodikban viszont a Csákvár akarata érvényesült, a széleken meg tudott minket bontani, igaz, két kapufát is lőttünk. Mindkét csapat győzelemre játszott, a Csákvár belőtte a helyzeteit, mi nem.

A Csákvár erőfeszítéseit siker koronázta (Fotó: Kricskovics Antal)

A mérkőzést a fiatal csákvári csapat kezdte jobban, az 5. percben Molnár tört kapura bátran a félpályáról, majd 16 méterről jobbal lőtt, de Varga védeni tudott. Alig fél perccel ezután Ominger is tüzelt, de a jobb alsó mellett suhant el kísérlete. A 11. percben jött a válasz, Katona is a tizenhatos vonaláról vállalkozott, egy védőről pattant fölé próbálkozása. A 21. percben kicsit a semmiből jött a vendéggól, a rosszul hazapasszolt labdára Paudits csapott le, aki egy átvétel után jobbal a bal alsóba lőtt, így rögtön góllal debütált új csapatában (0–1). A folytatásban a hazai pontrúgások hordoztak magukban veszélyt, a 29. percben Mim beadása után Karacs elé csorgott le a labda, aki jobbal lőtt, de Varga kikapta a léc alól valahogy. A 34. percben megint Mim adott középre, Karacs ezúttal fejjel csúsztatott, de ez már kevésbé volt veszélyes.

A második félidőt gyors góllal kezdte a Csákvár, egy szöglet után a lecsorgó labda Molnár jobbal a jobb alsóba lőtte. A folytatásban cserékkel frissített a Kecskemét, ettől feljavult némileg a játéka, Nagy szöglete után Vágó fejelt a lécre az 56. percben. A folytatásban mindkét csapat győzelemre játszott, ebből a hajrában a Csákvár jött ki jobban. Hét perccel a lefújás előtt Torvund jobbról érkező beadásából Molnár fejelte a labdát öt méterről a léc alá. A hajrában a Kecskemét ezzel együtt könnyen egyenlíthetett volna, ám Tóth Barna lövése a kapufára pattant egy védőről, ami hazai sikert ért. 2–1

20. Tiszakécske24631524–47–2321

93 .perc: Vége, a Csákvár 2–1-re nyer.

89. perc: Makrai lő mellé 16 méterről.

87. perc: Katona és Lipcsei le, Szökrönyös és Győri be.

85. perc: Vendég szöglet után Lipcsei teszi vissza a labdát, Tóth Barna lövése a kapufára pattant a védőről.

83. perc: GÓL! Vezet a Csákvár! Torvund teker középre jobbról, Molnár fejel 5 méterről a léc alá, aki a gólörömért sárgát is kap. 21

79. perc: Kártik helyén Makrai. Mészáros helyén Magyar.

78. perc: Dulló lő ballal éles szögből, nem veszélyes.

76. perc: Derekas löki fel Katonát.

73. perc: A másik kapunál Tóth Dávid lőne egy csel után, belelépnek.

73. perc: Mim lőhet 15 méterről, Varga fogja.

70. perc: Tamás helyén Torvund. Hosszú helyén Mayer.

59. perc: Dulló rántja le Lukácsot.

57. perc: Ominger helyén Derekas.

Hiába igyekezett a Kecskemét  (Fotó: Kricskovics Antal)
Hiába igyekezett a Kecskemét (Fotó: Kricskovics Antal)

56. perc: Nagy szöglete után Vágó fejel a lécre!

53. perc: Szuhodovszki helyén Tóth Barna, Paudits helyén Tóth Dávid, Hadaró helyén Grünvald a vendégeknél.

50. perc: Szuhodovszki követi egy rúgás miatt.

49. perc: Katona sárgul be.

48. perc:GÓL! Egyenlítés! A szöglet után Molnár elé csorog le a labda, aki jobbal a jobb alsóba lő. 11

48. perc: Hosszú beadása után Kártik lő, fölé vágódik.

46. perc:Csere nélkül jön a folytatás. A KTE kezd.

Molnár és Lipcsei küzdelme egymással (Fotó: Kricskovics Antal)

45. perc: Szünetben a KTE vezet 10-ra.

36. perc: 20 méterről végezhetett el szabadrúgást a Csákvár, Mim a sorfalba, majd kapu fölé bombázott.

34. perc: Mim pontrúgás megint nem rossz, Karacs fejelte mellé.

33. perc: Lukács beadására Paudits érkezik, de már nem tudta rendesen kapura húzni.

29. perc: Mim teker középre egy szabadrúgást, a lecsorgót Karacs lövi rá, de Varga bravúrral kitolja a léc alól.

23. perc: Ominger újra távolról, a bal alsó mellé.

21. perc: GÓL! Vezet a KTE! Egy rossz hazaadásra Paudits csap le, majd jobbal a bal alsóba lő. 01

13 .perc: Ominger lő távolról, nem talált kaput.

11. perc: Katona tüzel 16 méterről, egy védőről pattan fölé.

5. perc: Molnár indult el, majd 16 méterről a jobb alsót célozta, de Varga védett. Nem sokkal ezúttal Ominger került lövőhelyzetbe, de a rövid alsó mellé tüzelt.

Kézfogás a kezdés előtt (Fotó: Kricskovics Antal)

1. perc:A Csákvár kezdett.

Mindkét csapat vereség után fordul rá erre a bajnoki fordulóra, a Kecskemét otthon a Diósgyőrtől kapott ki 3-2-re, míg a hazaiak a siófoki 2-0-os vereségből állnának fel. A KTE-nek a védelemben kell változásokat eszközölni, ugyanis Szalai Gábor és Buna Gábor is eltiltott. A Csákvár legnagyobb hiányzója a sérüléssel bajlódó Takács Tamás, aki 13 gólt rúgott eddig a bajnokságban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két bajnokiját elveszítő Csákvár a Kecskemét ellen.