Védője remek egyéni megmozdulásával nyert a Soroksár

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.03.19. 13:50
Lisztes Krisztiánt (feketében) nem kímélték a tiszakécskei védők (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 28. fordulójában a forduló előtt 10. helyezett Soroksár a forduló előtt még közvetlenül mögötte álló Tiszakécskét fogadta. Az alacsony színvonalú első félidőt követően a második félidőre felpörgött a hazai csapat, és szépségdíjas találattal 1–0-s győzelmet aratott riválisával szemben.

Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Takács Tamás (Kiss Balázs, Mayer Gábor)
SOROKSÁR:Kovács M. – Nagy O., Króner, Valencsik, Vincze Á. – Németh E. (Varga S., 81.), Hudák M. – Lisztes K. (Ternován, a szünetben), Köböl (Vass Á., 74.), Hajdú R. (Kékesi A., 90+1.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
TISZAKÉCSKE:Antal B. – Oláh M. (Horváth Z., 62.), Kiprich D., Csáki, Farkas A. (Vachtler, a szünetben) – Balázs B., Biden (Kiss N., 71.), Szekér Á. (Erdei C., 84.), Farkas N. – Vólent, Zamostny.Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Valencsik (55.)
Lipcsei Péter
: – A második félidőben a gólunk után, ha Hudák Martin berúgja a helyzetét, hamarabb eldönthettük volna a mérkőzést. Bár az első félidő nyögvenyelősre sikerült, a második izgalmasabbá vált. Remélem, hogy Németh Eriknek nem súlyos a sérülése.
Klausz László: – Sajnos annak ellenére, hogy egyes periódusokban uraltuk a játékot, nem sikerült helyzeteket kialakítanunk. A hazai vezetés után már szaladtunk az eredmény után, sajnos egyenlítenünk nem sikerült.

A forduló előtt a tabella 10. helyét elfoglaló Soroksár, a mögötte egy ponttal álló Tiszakécskét fogadta a labdarúgó NB II 28. fordulójában. A Soroksárnak lett volna miért visszavágnia ellenfelének, hiszen őszi összecsapásuk kécskei győzelemmel zárult. Az első félidő eseménytelenül telt, mindkét csapat nagyon gyenge produkciót mutatott be.

A második játékrészre egy láthatóan feltüzelt Soroksár futott ki. A 48. percben Hudák találta telibe a lécet távoli lövéssel, majd az 55. percben a vezetést is sikerült megszereznie Lipcsei Péter együttesének. Egy jobb oldali beadás után Lovrencsics és Németh közreműködésével került Valencsik elé a labda, a hazaiak védője pedig a kapunak háttal állva emelte a jobb alsó sarokba a labdát a kimozduló Antal feje felett. Az utolsó percekben igyekezett megszerezni az egyenlítő találatot a Tiszakécske, támadásai azonban egyáltalán nem jelentettek veszélyt Kovács kapujára. 1–0

90+4. perc: VÉGE! A Soroksár 1–0-ra legyőzte a Tiszakécskét Valencsik Dávid találatával.

90+1. perc: Cserélt a Soroksár, Kékesi érkezett Hajdú helyére.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Ternován remekül ugratta ki Hudákot, aki egy az egyben vezethette kapura a labdát, azonban rossz megoldást választott és a kilépő Antalba lőtt.

86. perc: Vincze kapott sárga lapot.

85. perc: Hajdú cselezte tisztára magát a kécskei 16-oson belül, majd az érkező Lovrencsicshez passzolt, azonban Balázs tisztázni tudott.

84. perc: Ismét cserélt a vendég csapat, Erdei érkezett Szekér helyére.

81. perc: Cserélt a Soroksár, Németh helyére Varga állt be.

75. perc: Kiss és Valencsik rúgott össze egymással, előbbi kapott sárga lapot az esetet

követően.

Köböl Krisztián (labdával) 74 percet töltött a pályán, de így is az egyik legveszélyesebb hazai játékos volt (Fotó: Koncz Márton)

74. perc: Cserélt a Soroksár, Vass érkezett Köböl helyére.

73. perc: Zamostny végzett el szabadrúgást 17 méterről, de lapos lövése elakadt a sorfalban, majd az ismétlés is a kapu mellé szállt.

71. perc: Cserélt a Kécske, Biben helyére Kiss állt be.

69. perc: Köböl lépett ki jó ütemben a jobb szélen, majd remekül játszotta át a labdát Hudákhoz, a hazai középpályás lövését azonban Antal nagy bravúrral védeni tudta.

67. perc: Zamostny lőtt kapura 20 méterről, Kovács könnyedén védeni tudott.

66. perc: Egy jobb oldali beadás után Horváth fejese szállt a soroksári kapu mellé.

62. perc: Cserélt a Kécske, Horváth érkezett Oláh helyére.

58. perc: Egy bal szélről kapu elé belőtt labdát Zamostny lőtt kapásból a jobb kapufa mellé.

55. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Soroksár! Lovrencsics visszafejelt labdája Németh közreműködésével Valencsik elé került, a soroksári védő a 16-os sarkának közeléből a kapunak háttal állva emelte a labdát a jobb alsó sarokba. 1–0!

52. perc: Köböl beadása után Lovrencsics fejelt a kapu mellé. Talán, ha elengedi a labdát a hosszún üresen érkező Hudáknak...

48. perc: KAPUFA! Hudák bal külsővel lőtt kapura egy jó 24 méterről, a labda a felső lécen csattant és a kapu felett hagyta el a játékteret.

A szünetben mindkét csapat cserélt, a Soroksárban Lisztes Krisztiánt Ternován Patrik váltotta, a Tiszakécskénél Farkas András helyére Vachtler Csaba érkezett.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Elég gyenge első félidőt láthattunk, reméljük a szünetben a vezetőedzőknek sikerül felpörgetni játékosaikat.

Vólent Roland (labdával) volt a legveszélyesebb kécskei játékos az első félidőben (Fotó: Koncz Márton)

45+1. perc: Soroksári szöglet következhetett volna még, de a játékvezető mivel nem hosszabbított egy percet se, lefújta az első félidőt. Takács Tamás nem lett népszerűbb a hazaiak körében...

41. perc: Köböl vett le egy labdát az ellenfél térfelének közepén, majd 20 méterről a kapu mellé lőtt.

33. perc: Egy bal oldali beadás után Kovács kezéből kiperdült a labda, majd Vólent az üres kapu fölé emelt. De a Kovács ellen elkövetett szabálytalanság miatt a játékvezető szabadrúgást ítélt a hazaiak javára.

Farkas Norbert (21) a levegő ura (Fotó: Koncz Márton)

31. perc: Lisztes szép cselekkel tört utat magának a kécskei védők között, majd a 16-os vonalánál a földre került. A játékvezető műesésnek látta az esetet és sárga lapot adott a hazaiak játékosának.

Az utóbbi percekben főleg mezőnyben zajlik a játék, egyik csapat sem tud helyzetet kialakítani a másik kapuja előtt.

13. perc: Köböl ugratta ki Hajdút, aki az alapvonal közelében kicselezte védőjét, majd éles helyzetből magasan a kapu fölé lőtt.

7. perc: Lisztes passza után Lovrencsics készítette le lövésre a labdát, a lendületből érkező Köböl azonban a kapu fölé bombázott.

Farkas András (jobbra) itt épp kicselezte Lisztes Krisztiánt, de a 3. percben csak sárga lapot érően tudta megállítani őt (Fotó: Koncz Márton)

3. perc: Farkas András vitte földre Lisztes Krisztiánt, sárga lap.

2. perc: Egy röviden kifejelt labdára Vólent csapott le a 11-es pont magasságában, de lövését blokkolták a hazai védők.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Tiszakécske indította útjára a labdát.

Pályán a csapatok, a Tiszakécske tiszta fehérben, a Soroksár tiszta feketében játszik majd.

A Soroksár kezdője öt helyen változott a múlt heti, szegedi kezdőcsapathoz képest. A Tiszakécske csapatánál kettő változtatás történt.

A két csapat 2018 óta mindössze hat alkalommal mérkőzött egymással a másodosztályban. A mérleg: három Soroksár-siker, kettő kécskei győzelem és egy döntetlen. Az őszi fordulók során a Tiszakécske 1–0-ra győzte le Lipcsei Péter együttesét.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi tíz bajnokiján mindössze egyszer győzni tudó Soroksár SC az előző fordulóban a Siófok ellen 1–0-ra nyerő Tiszakécskei LC ellen. Ha a vendégek szerzik meg a három pontot, megelőzik ellenfelüket.