Három gól, három pont – Siófokon lépett nagyot előre a Szeged

Vörös SándorVörös Sándor
2021.02.28. 13:50
A második negyvenöt percben pörögtek fel az események Siófokon (Fotó: Németh András)
Megszakította hatmeccses nyeretlenségi sorozatát a Szeged-Csanád Grosics Akadémia, amely a labdarúgó NB II 26. fordulójában 3–2-es győzelmet aratott a BFC Siófok vendégeként lejátszott alsóházi rangadón.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ
BFC Siófok–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 23 (11)
Siófok, Városi Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Horváth Tibor (Rózsa Dávid, Bertalan Dávid)
SIÓFOK:
Hutvágner – Tömösvári, Jagodics B., Horváth M., Kiss B. (Deutsch B., 79.) – Szakály A., Varjas (Hajnal G., 69.) – Cipf, Gaál B. (Nikházi, 76.), Balogh B. – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
SZEGED: Varga B. – Kővári, Szilvási, Pejovics, Mohl – Gajdos (Gréczi M., 66., Oláh G., 90.), Jovanovic, Simon Á., Bitó (Ódor, 90.) – Kóródi (Varga Sz., 56.), Germán. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Simon Á. (0–1) a 24., Balogh B. (1–1) a 31., Horváth M. (öngól, 1–2) a 78., Nikházi (2–2) a 83., Varga Sz. (2–3) a 89. percben
Watlner Róbert: – Sajnos futottunk az eredmény után, kétszer is hátrányba kerültünk, elkerülhető gólokat kaptunk. A lényeg és a legfontosabb, hogy néhány játékosomnak érdemes lenne jobban átérezni a helyzetünket.
Dragan Vukmir: – Kétszer is vezetést szereztünk, de az ellenfél sajnos rendre gyorsan válaszolt. Közvetlen a vége előtt lőtt gólunkra a Siófoknak már nem maradt ideje a válaszra.

Egyszer minden sorozat megszakad – klasszikus kijelentés, mely gyakran elhangzik a sportvilágban, s a Szeged-Csanád Grosics Akadémia siófoki vendégjátéka előtt ez a bizakodás mindkét csapattal kapcsolatban elmondható volt. A vasárnap délutáni alsóházi rangadót a házigazdák – beleértve a hétközi, túlórába torkolló Magyar Kupa-mérkőzést is – három vereséggel a hátuk mögött várták, míg a kék-feketék zsinórban hat nyeretlen bajnoki után látogattak a Balaton déli partjára.

A tétet figyelembe véve, s a két együttes korábbi mérkőzéseiből kiindulva inkább számíthattunk küzdelmes, sok párharccal tarkított csatára, mintsem gólzáporra a napos balatoni délutánon. A találkozó első szakasza ennek megfelelően telt, majd a 23. percben jobbról érkező szabadrúgás után Simon Ádám eszmélt a leggyorsabban, és vezetéshez juttatta csapatát (0–1). A vendégek öröme azonban nem tartott sokáig, nyolc perccel később Balogh Bence Benitó szezonbeli tizedik góljával újfent döntetlenre (1–1) álltak a felek.

43 szabálytalanság mellett hat sárga lapot hozott a szegediek siófoki vendégjátéka (Fotó: Németh András)

Az egyenlítő gól érezhetően jót tett a mérkőzés színvonalának, a szünetig hátralévő időben a siófokiak próbáltak dominálni, de újabb találatot nem jegyezhettünk fel. A térfélcserét követően már a korábbinál támadóbb szellemben folytatták a vendégek, akik előtt ennek megfelelően nagyobb lehetőségek adódtak, s a 78. percben egy öngólnak köszönhetően újfent előnyhöz jutottak (1–2). A kapott gól ezúttal is lendületbe hozta a sárga-kékeket, akik több formás támadást is vezettek addig, amíg öt perccel később Nikházi Márk remek fejesével ismét kiegyenlítettek(2–2).

A hajrában sokan elkönyvelték már a pontosztozkodást, de a nagyot küzdő, motiváltan futballozó Tisza-parti együttes ebbe nem törődött bele, és hosszú bedobás után Germán kiugratta – Tömösvári és Szakály között – Varga Szabolcsot, aki 11 méterről, szép mozdulattal átemelte a labdát a kint álló Hutvágner felett (2–3).

Egyszer minden sorozat megszakad – ez részben tehát be is igazolódott, hiszen a Szeged-Csanád Grosics Akadémia ezen a délutánon hatmeccses nyeretlenségi sorozatot zárt le, ráadásul 371 nap után szerzett ismét legalább három gólt bajnoki mérkőzésen. Ezzel szemben a siófokiak továbbra is gödörben vannak, egyhuzamban a negyedik tétmérkőzésükön maradtak alul, miközben a bajnoki tabellán az üldözők vészesen közelednek rájuk.

Les: 2–2 (2–1)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés! A Szeged-Csanád Grosics Akadémia megszakította hatmeccses nyeretlenségi sorozatát, s 32-es győzelmet aratott a BFC Siófok vendégeként. Köszönjük, hogy figyeltek ránk!

Letelt a rendes játékidő, melyet követően három perc a hosszabbítás.

90. perc: Dupla Tisza-parti változtatás: Bitó Martin helyett Ódor Máté a pályán, Gréczi Márton Pétert pedig Oláh Gergő váltotta.

89. perc: GÓL! ISMÉT BETALÁLT A SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA! Mohl Dávid hosszú, siófoki térfélen elvégzett bedobása után Germán ugratta ki Tömösvári és Szakály között Varga Szabolcsot, aki 11 méterről, remek mozdulattal emelte át a labdát a kint álló Hutvágner felett. 23!

84. perc: Varga Szabolcs műesésért kapta a mérkőzés hatodik sárga lapját.

Nikházi Márk gyönyörű mozdulattal fejelte a szegedi kapu bal oldalába a labdát (Fotó: Németh András)

83. perc: GÓL! ISMÉT EGYENLÍTETT A BFC SIÓFOK! Cipf – Hajnal volt a labda útja, majd utóbbi remekül centerezett a túloldalon érkező Nikházi Márkhoz. A frissen pályára lépő, rutinos középpályás 4 méterről, gyönyörű mozdulattal fejelte a kapu bal oldalába a labdát. 2–2!

79. perc: A hazaik harmadik cseréje az alsóházi rangadón: Deutsch Bence váltotta Kiss Balázst.

78. perc: ISMÉT MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA! Varga Szabolcs ívelte középre a szegediek megismételtetett szabadrúgását a jobb oldalról. A magasan felívelt labdát a hazaiak menteni igyekvő védője, Horváth Milán Gábor fejjel nagyon rosszul találta, majd behullot a kapu bal oldalába. 1–2!

76. perc: Waltner Róbert újabb változtatásra szánta el magát: Nikházi Márk váltotta Gaál Bálintot.

73. perc: Gyors szegedi kontra végén Mohl Dávid ugratta ki Bitó Martint, aki becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd némi hezitálás után 6 méterről a jobb alsóra célzott – labdáját Hutvágner ölelte magához.

69. perc: Cserére csere a válasz: a siófokiak oldalán Hajnal Gergely váltotta Varjas Zoltánt.

66. perc: Második vendégváltoztatás: Gajdos Zsolt le – Gréczi Márton Péter be.

64. perc: A vendégek vezetőedzője, Dragan Vukmir kapta a mérkőzés újabb sárga lapját reklamálásért.

61. perc: A bal oldalról érkezett a siófokiak második szöglete, melyet Gaál Bálint végzett el – labdáját Simon Ádám fejelte ki Cipf Dominik elől.

56. perc: Elsőként a Szeged-Csanád Grosics Akadémia szakmai stábja változtatott a mérkőzésen: Kóródi Nándor helyett Varga Szabolcs a pályán.

Nagy harc zajlott minden labdáért (Fotó: Németh András)

Hat perc telt el a második félidőből, érdekesség, hogy a szünetbeli 7–13 után jelenleg 12–13 a szabálytalanságok aránya.

46. perc: Balogh Bence Benitó buktatta a félpályán Kővárit, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

46. perc: Csere nélkül elkezdődött a második játékrész.

Ez történt az első félidőben:
Lövés, fejes: 3–6
Kaput eltalálta: 1–3
Szöglet: 1–1
Szabálytalanság: 7–13
Les: 2–1

45+1. perc: Véget ért az első félidő. Hamarosan jövünk a második felvonással!

A tartalék játékvezető egyperces hosszabbítást jelzett.

45. perc:Bitó Martin kapta a mérkőzés harmadik sárga lapját, miután nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

Az előző gondolatmenetet folytatva... A somogyiak a pályaválasztóként rendezett tizenhárom bajnokiból tizenkettőn szereztek legalább egy gólt, egyetlen kivétel a Szolnoki MÁV FC elleni, két héttel ezelőtti összecsapás (0–1). A Tisza-partiak ezzel szemben a vendégként lejátszott 12 bajnokin három alkalommal maradtak lőtt gól nélkül.

35. perc: Tömösvári Bálint buktatta a siófoki tizenhatos előterében Kővári Róbertet, amiért Horváth Tibor felmutatta a sárga lapot a házigazdák játékosának

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 25 forduló alatt öt mérkőzésen nem szerzett gólt, míg a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a koronavírus-járvány miatt eddig 23 bajnokin lépett pályára, s hét alkalommal maradt lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig három találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből kettőt hazai környezetben –, míg a vendégek négy bajnokin – ebből három alkalommal idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

Nyolc perccel később Balogh Bence Benitó révén érkezett a siófokiak egyenlítő gólja (Fotó: Németh András)

31. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A BFC SIÓFOK! Gyönyörű háromszögelés után Szakály Attila centerezett középre, ahol a szegedi védők összefejeltek az érkező Elek Bencével, a labda pedig szerencsésen az érkező Balogh Bence Benitó elé került a siófokiak fiatalja 5 méterről, bal lábbal a léc alá lőtte, megszerezve szezonbeli tizedik gólját. 11!

Érdekességként megjegyezhető, hogy Horváth Tibort az egyik szakportál az őszi szezon legszigorúbb játékvezetőjének ítélte a másodosztályú bajnokságban, hiszen öt mérkőzésen 30 sárga és 4 piros lapot mutatott fel a vétkes játékosoknak.

Simon Ádám góljával szerzett vezetést a Szeged Siófokon (Fotó: Németh András)

23. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA! Az előző szituációnál megítélt szabadrúgást Aleksandar Jovanovic ívelte középre, ahol a siófoki védők röviden szabadítottak fel. Az érkező Simon Ádám lecsapott a labdára, majd 10 méterről, laposan a jobb alsó sarokba lőtte. 0–1!

22. perc: Horváth Milán ütközött sárga lapot érően a siófoki térfélen Germán Tamással.

Küzdelmes, sok párharccal tarkított csatát vívtak a felek (Fotó: Németh András)

A két klub ezen a délutánon 14. egymás elleni bajnoki mérkőzését vívja meg a másodosztályban, a közös történelmük 1982. december 5. óta íródik. Az azóta eltelt 38 esztendőben négy siófoki győzelem és hat döntetlen mellett három szegedi siker született, s a gólkülönbség (15–13) is a somogyiaknak kedvez(ett). A Balaton-parton a mai délutáni a hetedik egymás elleni találkozó a második vonalban; a múltbeli adatokat egy hazai és egy vendégsiker mellett négy kék-fekete győzelem teszi teljessé.

Helyzetek nélkül telt az első tíz perc, mely alatt egy vendégszögleten, négy szabálytalanságon (2–2), valamint két lesen (1–1) kívül egy szegedi kísérletet jegyezhettünk fel.

Az alsóházi rangadót Horváth Tibor vezeti, munkáját ezen a napon Rózsa Dávid és Bertalan Dávid segíti. A 36 esztendős, Komárom-Esztergom megyei játékvezető 33. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, s az eddigi fellépésein 155 sárga mellett 7 piros lapot osztott ki. Horváth Tibor nem ismeretlen a csapatok előtt, hiszen pályafutása során a siófokiaknak öt, míg a szegedieknek négy mérkőzést vezetett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia indította útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, előbb a vendégek, majd a házigazdák! A somogyiak ezen a napon tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely pedig zöld dresszében véd. A vendégek tiszta fehérben játszanak, míg Varga Bence citromsárga szerelésben áll a gólvonal elé.

Mindkét oldalon vannak hiányzók ezen a napon is: a hazaiak részéről Tajthy Tamás négymeccses eltiltást kapott, miután a Gyirmót FC Győr elleni bajnokin lekönyökölte Simon Andrást. A vendégek szakmai stábja ezen a napon nem számíthat Miroslav Grumic játékára, miután a rutinos támadó az előző fordulban begyűjtötte ötödik sárga lapját. Ha már itt tartunk... A hazaiaknál a Gaál Bálint, Izing Martin, Kiss Balázs trió négy sárga lappal a neve mellett lép(het) pályára ma, míg a szegedieknél az eddig kilenc sárga lapot jegyző Simon Ádámot fenyegeti az eltiltás veszélye. A siófokiaknál Horváth Péter és Kecskés Tamás sérülés miatt nem állhat Waltner Róbert rendelkezésére

Alsóházi rangadóra kerül sor Siófokon, ahol két, gödörben lévő csapat találkozik (Fotó: Németh András)

Helyszíni tudósításunkat ezúttal is helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: február utolsó vasárnapját a derült égbolt határozza meg, bő másfél órával a kezdősípszó előtt mintegy 10 Celsius-fokot mérhettünk. Kijelenthető, hogy ideális labdarúgóidő fogadta a csapatokat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 29 pontot gyűjtő, a tabella 14. helyén álló BFC Siófok a 26 egységgel a 17. pozícióban állomásozó Szeged-Csanád Grosics Akadémia együttesével találkozik. Hamarosan megtudjuk, hogy mire megy a tavaszi négy fordulóban mindössze három pontot gyűjtő balatoni csapat a Dragan Vukmir irányításával idén csupán egy döntetlent elérő Tisza-partiakkal szemben.