A Tiszakécske elvette a Nyíregyháza tavaszi veretlenségét

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.02.19. 13:50
Gresó Mátyásék először kaptak ki a tavasszal (Fotók: Trifonov Éva/Nyíregyháza Spartacus)
A labdarúgó NB II 24. fordulóját idén veretlenül váró Nyíregyháza Spartacus közvetlen riválisát, a Tiszakécskét fogadta Balmazújvárosban. A vendégek jól használták ki kevés helyzetüket és 2–1-re győztek, ezzel az első sikerüket aratták 2023-ban.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (1–1)
Balmazújváros, 250
néző. Vezette:Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Pataki, a szünetben), Szokol (Csősz, a szünetben), Deutsch, Nagy B. – Sigér Á. (Papucsek, 89.) – Gresó, Pekár, Pantovics (Adamcsek, 71.), Szerető – Ramos (Novák Cs., 64.). Vezetőedző: Visinka Ede
TISZAKÉCSKE: Antal – Balázs B., Végső, Máté, Farkas N. – Erdei C., Biben, Kiss N., Pongrácz (Zamostny, 67.), Oláh M. (Gyurján B., 79.) – Vachtler (Geiger, 59.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Ramos (42.), illetveKiss N. (15.), Zamostny (81.)
Visinka Ede:
– Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek, emiatt hátrányba is kerültünk. A második félidőre átrendeztük a gondolatokat, így már jobban játszott a csapat, győzelemre játszottunk, erre kaptunk egy megmagyarázhatatlan gólt. Még ilyen, rosszabb játékkal is lehetett volna nyerni, vagy legalább nem kikapni.
Klausz László: – Nagyon ránk fért ez a győzelem. Nem minden működött úgy, ahogy szerettem volna, a védekezésünket például fejleszteni kell, mert megint gólt kaptunk pontrúgásból, márpedig ezek olyan lélektani pillanatokat okozhatnak, amik eldönthetnek meccset. Az eredmény viszont mindent felülír, összességében megérdemelten nyertünk.

A tabella alsó fele igen sűrű, így az ott elhelyezkedő csapatok egymás elleni csatája kiemelt fontosságú a résztvevőknek. Ilyen volt két közvetlen rivális, a Nyíregyháza Spartacus és a Tiszakécske összecsapása.

A tavaszt jó formában kezdő Szpari nem indította kifejezetten jól a meccset, mert ellenfelénél ugyan többet birtokolta a labdát, de sokáig nem jutott helyzetig. A vendégek sem sűrűn értek fel a hazai tizenhatosig, első szögletüket azonban kihasználták, Vachlter Csaba beadását Kiss Norbert fejelte a kapuba (0–1). A piros-kékek kontrákkal veszélyeztettek, aztán a játékrész végén ők is pontrúgás után találtak be: Pekár László labdája jutott el Myke Bouard Ramoshoz, aki a Soroksár elleni duplája után ismét gólt szerzett (1–1).

A második játékrész nehezen indult be, de idővel a Nyíregyháza egyre inkább érvényesítette akaratát, közel járt a második gól megszerzéséhez. A vendégek így sem az eredmény őrzésére törekedtek, ezt is jelzi, hogy támadót állítottak be, méghozzá a Spartacus korábbi játékosát, Zamostny Balázst, aki előbb csak veszélyeztetett fejjel, később be is vette a kaput, amivel eldöntötte a mérkőzést (1–2).

A Tiszakécske először nyert, a Nyíregyháza először kapott ki tavasszal.

Köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. A Tiszakécske 2–1-re legyőzte a Nyíregyháza Spartacust.

90+2. perc: Antal sárga lapot kapott időhúzásért.

90+2. perc: Novák fejelt mellé szöglet után.

Három perc a ráadás.

89. perc: Sigér Á. az előbb említett akciónál megsérült, nem tudja folytatni a játékot. Így még érdekesebb, hogy ő kapott sárga lapot. Papucsek érkezett a helyére.

87. perc: Sigér Á. lövését Végső akadályozta meg becsúszással, mindketten a földön maradtak. Nyíregyházi szabadrúgás helyett a támadó játékos kapott sárga lapot.

Zamostny Balázs az ötödik fordulóban is betalált korábbi csapata ellen, a maival kilencgólos a bajnokságban.

81. perc: GÓL! Jobb oldalt vezetett akciót a Tiszakécske, Biben pontos beadását Zamostny kissé balról, 9 méterről a kapu hosszú oldalába fejelte. 1–2

79. perc: Oláh B. helyett egy nyíregyházi nevelésű játékos, Gyurján B. állt be a Tiszakécskébe.

77. perc: veszélyes akciót vezetett a Spartacus, végül Szerető próbálkozott lövéssel, labdája szögletre pattant.

76. perc: Zamostny csúsztatott fejesét Fejér ütötte szögletre. Szép volt a fejes, bravúrral védett a kapus.

71. perc: Kiss N.kapott sárga lapot.

71. perc: Pantovicsot váltotta Adamcsek.

67. perc: a vendégek is cseréltek, Pongrácz helyett Zamostny a pályán.

65. perc: kapu előtti kavarodást úszott meg a Tiszakécske. Egyre több a hazai lehetőség.

64. perc: Ramos helyett Novák érkezett.

62. perc: Ramos most ugrás után a földön maradt, mert becsúszott alá egy tiszakécskei játékos. Nincs tizenegyes.

60. perc: Ramos találta magát lövőhelyzetben, próbálkozását bravúrral védte Antal.

59. perc: Vachtler helyett Geiger érkezett.

Ami az eredményeket illeti, a Tiszakécske idáig nem brillírozott vendégként, eddigi 11 meccséből csak egyet nyert meg, ötször döntetlent játszott és ugyanennyiszer kikapott.

55. perc: Végső belépője sárga lapot ért.

A nyíregyháziak saját nevelésű játékosa, a csereként beállt Pataki Bence a héten 2025-ig meghosszabbította a szerződését a Szparival.

51. perc: Pekár távoli lövése lelassult, mire a kapuig ért, Antal gond nélkül fogta a labdát.

Csősz Richárd a 2021–2022-es idényben a Tiszakécske játékosa volt. A másik oldalon is vannak olyanok, akik a korábbi csapatuk ellen szerepelnek, vagy szerepelhetnek. Zamostny Balázs tavaly nyáron épp Nyíregyházáról érkezett a kécskeiekhez. A Spartacusnál töltött két szezonja alatt 12 gólt szerzett az NB II-ben. A hiányzó Horváth Zoltán futballozott a Szpari utánpótlásában. Gyurján Bence nyíregyházi, két és fél szezonon át volt a felnőttcsapat játékosa, Végső Előd ugyancsak nyíregyházi nevelés, 2021-ben távozott a csapattól.

46. perc: a szünetben kettőt változtatott a Szpari. Farkas B.-t Patakiváltotta, míg az első játékrész végén megsérült Szokol helyett Csősz állt be.

Elkezdődött a második félidő!

Pantovics Nikoláék az első félidő hajrájában egyenlítettek

45+1. perc: Véget ért az első félidő!

45+1. perc: ütközés után Szokol maradt lent a földön a lábát fájlalva. A védőt hordágyon kellett levinni a pályáról.

Egy perc a ráadás.

Myke Bouard Ramos a múlt heti két gólja után ma is betalált.

42. perc: GÓL! Pekár jobbról, az alapvonal közeléből végzett el szabadrúgást. Lapos passza elgurult több játékos lába között, így eljutott a középen érkezett Ramoshoz, aki négy méterről, jobbal a léc alá lőtt. 1–1

40. perc: Szokol felszabadítási kísérlete Kiss elé pattant, a vendégek játékosa eltörte a labdát. A másik oldalon Szerető próbálkozott egy távoli lövéssel, labdája nem volt veszélyes a kapura.

39. perc: Pekár passza után Ramos cselezte magát a 16-oson belülre, ahol esett, de nem bántotta senki, ő sem reklamált tizenegyest.

37. perc: Balázs kapott sárga lapot

A mai a 16. mérkőzés a két együttes között, és a vendégek mérlege jobb: 7 alkalommal nyertek, háromszor lett döntetlen a végeredmény, ötször a Spartacus diadalmaskodott.

33. perc: Pantovics szöglete nagyon veszélyesen tekeredett a kapu elé, végül érintetlen ment ki az alapvonalon.

27. perc: Pantovics jó csel után az alapvonalig cselezte magát, Antal jól zárt és fogta a beadását.

23. perc: újabb ígéretes kontrát vezettek a hazaiak, az utolsó passz azonban pontatlan volt, Máté tisztázott.

20. perc: Fejér kidobásával indult meg Ramos, aki Pantovicshoz játszott, majd érkezett vissza a labda a lendületben maradt csatárhoz. Ramos még éppen elérte azt az alapvonal elől, de a helyzet ezzel elszállt.

18. perc: remek kiugratás után Nagy adott be bal oldalról, a középen érkezett Gresó estében hozzá tudott érni a labdához, de nem tudta azt kapura irányítani. A támadó azt reklamálta utána, hogy nem magától esett el a lövés előtt. A síp néma maradt.

A két csapat őszi összecsapását a Tiszakécske 1–0-re nyerte meg Zamostny Balázs találatával. Az a gól is szögletből született. A Nyíregyháza Spartacus jelenlegi vezetőedzője, Visinka Ede akkor még a kécskeieket irányította, majd novemberben távozott a klubtól.

16. perc: Vachtler 22 méterről próbálkozott, lapos lövése nagyjából egy méterrel kerülte el a kaput.

A kécskeiek 18 éves játékosa a harmadik gólját szerezte meg az NB II-ben.

15. perc: GÓL! Vachtler végezte el a mérkőzés első szögletét, balról érkező labdájára tökéletesen érkezett Kiss Norbert, aki 5 méterről a kapu közepébe fejelt. 0–1

10. perc: az első tíz percben a Spartacus birtokolta többet a labdát. Mindkét csapat csak egy-egy beadásig jutott idáig.

A Spartacus azon négy csapat közé tartozik, mely tavasszal még veretlen (DVTK, MTK, Gyirmót). A piros-kékek a Haladás 1–0-s legyőzése után 1–1-et játszottak a Siófokkal, legutóbb 2–2-re zártak a Soroksár vendégeként. A Tiszakécske a Kozármisleny elleni 2–2-vel kezdte az évet, majd 1–0-ra kikapott a DVTK otthonában, múlt héten a Csákvárral játszott 1–1-et.

3. perc: Farkas Norbert beadása megcsúszott egy fejen, így egyik társának sem volt jó a labda.

Közvetlen riválisok találkoznak egymással: a Tiszakécske a 13., a Nyíregyháza a 14. helyről várta a találkozót. A két csapatot egy pont választja el egymástól.

Elkezdődött a mérkőzés!

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két bajnokiján ikszelő Nyíregyháza a legutóbbi három fordulóban nyeretlen, csupán két pontot gyűjtő Tiszakécske ellen Balmazújvárosban.