Sluka győzelemmel mutatkozott be a dorogi kispadon

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2022.10.15. 12:50
Fotó: Pusztai Sándor/Kelet-Magyarország
A labdarúgó NB II 12. fordulójának nyitó mérkőzésén a Nyíregyháza Spartacus a sereghajtóként érkező Dorogot fogadta Sényőn. Az első félidőben a vendéglátónak volt nagyobb esélye arra, hogy előnybe kerüljön, ám a gól nélküli első negyvenöt perc után Marián Sluka csapata átvette az irányítást, és 1–0-ra győzött.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–DOROGI FC 0–1 (0–0)
Sényő, 400
néző. Vezette: Lovas László (Varga Gábor, Punyi Gyula)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Márkus, Sigér Á. – Farkas B. (Pataki, 73.), Pantovics (Kovács Á., 73.), Gresó (Ramos, 57.; Csősz, 83.) – Novák Cs. (Pekár, 58.). Vezetőedző: Huszák Géza
DOROG:Borsos – Kárász (Tóth B., 71.), Gyurácz, Keresztes, Papp M. – Magyari (Oldal, 82.), Lénárt, Sztojka, Barna G. – Albert Á. (Lustyik, 71.), Vígh (Kovács O., 90+1.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Keresztes (85.)
Huszák Géza:
– Az első félidőben volt három-négy lehetőségünk, hogy mi szerezzük meg a vezetést, akkor teljesen más mérkőzés lehetett volna. Küzdelmes meccs volt, tudtuk, hogy a Dorog új edzővel az életéért küzd. Hajtottunk mi is, de a minőség hiányzott, sajnos gyengébben játszottak azok a futballistáink, akik a pluszt hozzá tudják tenni a támadójátékhoz.
Marián Sluka:
– Kevés időnk volt együtt dolgozni, de majdnem száz százalékban visszakaptam azt, amit gyakoroltunk. Voltak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor nem koncentráltunk megfelelően, hibázgattunk, de nem lehetek elégedetlen, mert nagyon erős csapattól vettük el a három pontot. Gratulálok a játékosaimnak!

A Nyíregyháza Spartacus jövő keddi Magyar Kupa-mérkőzése miatt rendhagyó módon szombat délelőtt megkezdődött az NB II 12. fordulója. Sényőn két olyan csapat találkozott egymással, amely közel sem elégedett jelenlegi helyzetével – a Szpari a 14., a Dorog az utolsó helyről várta a folytatást. Utóbbi együttes új fejezetet indított a héten: Marián Sluka személyében megtalálta új vezetőedzőjét.

A Spartacusnál semmit nem akartak a véletlenre bízni, kezdeményezően kezdtek, míg a vendéggárda kontrákra rendezkedett be. A labdabirtoklási fölény két-három helyzetet és temérdek szögletet eredményezett az első félidőben. Noha Borsos Vilmosnak háromszor, Fejér Bélának kétszer kellett védenie, az első negyvenöt perc feledhető volt.

A Dorog más felfogásban jött ki a folytatásra, nekirontott a hazai csapatnak. A Nyíregyháza nehezen jutott el ellenfele kapujáig, míg a vendégektől sorra jöttek a beadások a másik oldalon. Huszák Géza cserékkel próbált fordítani a mérkőzés menetén, Pekár Lászlónak volt is egy lécen csattanó szabadrúgása. Épp amikor enyhült a dorogi nyomás, szöglet után Keresztes Krisztián megszerezte a vezetést (0–1). Marián Sluka vezetőedző sikerrel mutatkozott be, csapata hét mérkőzés után nyert újra bajnokit.

Véget ért a mérkőzés!

90+1. perc: Vígh helyére Kovács Olivérérkezett.

Négy perc a ráadás.

88. perc: Márkus jó helyzeten volt, de lövésébe nem tudott erőt tenni, Borsos fogta a labdát.

85. perc: GÓL! Sztojka jobb oldali szögletét Keresztes középen, 6 méterről a bal alsóba fejelte. 0–1

83. perc: Ramos mozgása sprint közben megtört, majd földre rogyott. Cserélni kellett a támadót, aki hosszú sérülés után a napokban tért vissza. Csősz állt be.

82. perc: Magyari helyére Odalállt be.

80. perc: KAPUFA!Papp nagyon veszélyes helyen buktatta Kovácsot, amiért sárgát kapott. A Szpari 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, Pekár lövése Borsosról a lécre pattant, onnan vissza a mezőnybe, ahol tisztázott a védelem.

73. perc: változtatott a Spartacus is, Pantovicsot Kovács, a fiatal Farkast Pataki váltotta.

71. perc: kettőt cserélt a Dorog, Tóth és Lustyik érkezett Kárász, valamint Albert helyett

69. perc: Ramos esett el a tizenhatoson belül, műesésért sárgát kapott.

67. perc: Lénárt kapott sárga lapot.

57. perc: nem is várt tovább Huszák Géza, Novák és Gresó helyére Pekár valamint Myke Ramos érkezett.

A második félidőben a Dorog irányítja a játékot, percek óta a nyíregyházi kapu előterében jár a labda.

51. perc: előbb Keresztes csúsztatott a kapu irányába, majd Vígh is belefejelt a labdába, Fejér nagy bravúrral hárított.

46. perc: Magyari távolról tekert nem sokkal fölé.

Elkezdődött a második félidő!

A frissen kinevezett vezetőedzővel, Marián Slukával a dorogi klub készített interjút: https://www.youtube.com/watch?v=_dE9WTBKtzc

Véget ért az első félidő.

43. perc: vendégszöglet után Lénárt kapásból lőtt 12 méterről, kissé jobbról, Fejér védett.

42. perc: ezúttal szabadrúgással jutott a kapu elé a Spartacus, Lénárt és Borsos közös erővel vetett véget az akciónak.

38. perc: a sokadik szögletét végezte el a Nyíregyháza, ezúttal Jánvári mindenkinél magasabbra emelkedett, de picivel a kapu fölé fejelt.

36. perc: ígéretes kontrát vezetett a Szpari, de Gresó az alapvonal közelében túlcselezte magát.

35. perc: Papp gyönyörűen ívelt Gyuráczhoz, akinek Fejér fogta a fejesét.

32. perc: Pantovics jobb oldali szögletét Baki közelről juttatta kapura, Borsos a gólvonalon védett.

29. perc: Albert távoli bombáját Fejér védte. Ez volt az eddigi legveszélyesebb dorogi próbálkozás.

27. perc: Barna kapott sárga lapot Sigér lerántásáért.

A Dorog hét pontjából kettőt szerzett idegenben: Békéscsabán 0–0-t, Mosonmagyaróváron 1–1-et játszott. A csapat összességében szerzett kilenc gólja négyes holtversenyben a legkevesebb a mezőnyben, a 21 kapott gól a második legrosszabb a bajnokságban.

20. perc: éledezik a Dorog is. Az utóbbi percekben egyik csapat sem veszélyeztetett.

Az első 15 percben a hazaiak birtokolták többet a labdát és ígéretes lehetőségeket dolgoztak ki, míg a vendégek elsősorban a kontrákra építenek.

9. perc: szabadrúgás után Novák 8 méterről fejelt, Borsos bravúrral tolta léc fölé a labdát.

A két csapat eddigi 14 meccsből hat alkalommal győztek a nyíregyháziak, míg a piros-feketék ötször örülhettek. A legdrámaibb meccs tavaly augusztusban volt, amikor 90. percben 2–1-re vezetett a Dorog, de jött Gresó Mátyás, és két találattal megfordította a mérkőzést.

2. perc: Gresó bal oldali beadása után Farkas éles szögből lőtt a hosszún, Borsos szögletre ütötte a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Rendhagyó időpontban, szombat kora délután rendezik meg az NB II 12. fordulójának nyitómérkőzését. A változtatásra azért volt szükség, mert a Nyíregyháza Spartacus kedden már a Magyar Kupában lép pályára a Vasas ellen.

A Sényőn játszó házigazda nem titkolt célja, hogy sikerélmény után várja az első osztályú kupariválist, a piros-kékek szeretnének ugyanis újabb jó sorozatba kezdeni a bajnokságban – ötmérkőzéses veretlenségi szériát követően múlt vasárnap Szentlőrincen kaptak ki 2–1-re. Pedig a Szpari már elkezdett felzárkózni az élmezőnyhöz, köszönhetően annak, hogy többek között a Gyirmótot és az MTK-t is megverte az elmúlt hetekben.

A jelenlegi 14. helyezésükkel egyáltalán nem elégedettek a Nyírségben, ám a vendég Dorog náluk is rosszabb helyzetben van.

A Komárom-Esztergom megyei alakulat az első kilenc fordulóban hat pontot szerzett, a Kozármisleny elleni vereség után Fenyvesi László szerződése felbontását kért. Az előző két mérkőzésre Bene Ferenc szakmai igazgató készítette fel a csapatot (a szakember Nyíregyházán is dolgozott korábban). Az ő irányításával sem termett ugyan sok babér a dorogiaknak, de a DVTK vendégeként a 90+5. percben kapott góllal szenvedtek vereséget, míg múlt héten majdnem az egész mérkőzést emberelőnyben játszva értek el döntetlent a Csákvár ellen.

A klub szerdán jelentette be az új vezetőedző, Marián Sluka szerződtetését. A szlovák tréner nem ismeretlen hazánkban, hiszen játékos-pályafutása alatt több NB I-es együttesnél megfordult, edzőként dolgozott Zalaegerszegen, 2020 nyarától 2022 májusáig a másodosztályú Szentlőrincet irányította. A 43 éves mester feladata egyértelmű: elmozdítani a kiesőzónából a jelenleg sereghajtó dorogi csapatot.