Idegenben született meg a Haladás első győzelme

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2022.08.07. 17:20
Borvető Áronék (9) az első félidő utolsó másodperceiben szereztek vezetést (Fotók: Trifonov Éva)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában nyeretlen csapatok találkoztak Sényőn, a Nyíregyháza Spartacus ideiglenes hazai pályáján. A Haladás a kiegyenlített első félidő utolsó másodperceiben szerzett vezetést, s mint később kiderült, győztes gólt, mert a Szpari hiába nyomott a második játékrészben, csak helyzetekig jutott (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–1 (0–1)
Sényő, 800 néző. Vezette:Lovas László (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Artner, 79.), Gengeliczki, Baki, Deutsch – Csősz (Vass P., 61.), Márkus (Szokol, 79.) – Kovács Á. (Sigér Á., 79.), Adamcsek, Szerető (Gresó, 61.) – Novák Cs. Megbízott edző: Balogh Zoltán
HALADÁS: Verpecz – Lucas, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Csernik, Hursán, Sipos Z. (Derekas, 65.), Doktorics (Horváth R., 55.) – Borvető (Devecseri, 90.), Molnár R. (Lencse, 90.).Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Molnár R. (45+1.)
Balogh Zoltán
: – Csalódottak vagyunk, jobb idénykezdetre számítottunk. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, de a Haladás az utolsó másodpercekben előnybe került. A második játékrészben több lehetőségünk volt, ám képtelenek vagyunk betalálni, márpedig így nehéz lesz pontokat szerezni.
Németh Szabolcs: – Nagyon jól felkészültünk a Nyíregyháza célratörő játékából. A felíveléseit és a rögzített szituációs helyzeteket jól védtük. Lélektanilag jó pillanatban szereztük a gólt. Bátran futballoztunk, voltak kecsegtető helyzeteink, amiket nem értékesítettünk, így izgalmas volt a találkozó.

A nyitó forduló eredménye miatt csalódott csapatok találkoztak Sényőn, a Nyíregyháza Spartacus ideiglenes hazai pályáján. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a ráadásig mindkét oldalon egy-egy igazán nagy gólszerzési lehetőség adódott, ám a hazai kapu gólvonalán Gengeliczki Gergő mentett, míg a másik oldalon Verpecz István hárította Csősz Richárd erős távoli lövését. Az első játékrész hosszabbításában aztán a Haladás kihasználta a Spartacus figyelmetlenségét, és Molnár Rajmund találatával előnybe került. 0–1

A Szpari fordulás után mindent megtett, hogy egyenlítsen: többször cserélt az eltiltott Feczkó Tamás nélküli szakmai stáb. A nyíregyháziak folyamatosan jöttek előre, egymás után dolgozták ki a nagy lehetőségeket, ellenfelét a tizenhatosához szorította, ám a vendégek állták a sarat, és megtartották az eredményt, ezzel az idényben először nyertek.

20.15
: Diósgyőri VTK–Soroksár SC (Tv: M4 Sport)

Véget ért a mérkőzés.

90+3. perc: Gresóa labdát elrúgta az ellenfél tizenhatosánál, majd ütközött egy védővel. Nincs tizenegyes.

Négy perc a ráadás.

90. perc: Borvertő helyett Devecseri, Molnár helyett Lencse a pályán.

88. perc: Sigér távoli próbálkozás mellé ment. Továbbra is szorongat a Spartacus.

86. perc: Csernik lapos lövését Fejér fogta.

81. perc: Adamcsek elől mentett egy védő szögletre. Továbbra is a Szpari nyom.

79. perc: a Szpariban Márkus és Farkas helyezett Szokol, illetve Artner érkezett.

78. perc: Fejért megelőzte egy támadó, majd maga mögé visszanyúlva kellett hárítania.

77. perc: Baki kapott sárga lapot.

74. perc:HELYZET! Kovács jó passza után Adamcsek lőtt közelről, Csató a gólvonalról mentett szögletre.

73. perc: újabb ígéretes nyíregyházi támadások után Derekas kísérletezett 18 méterről, laposan a kapu mellé lőtt.

Az utóbbi percekben nagyon nyom a Nyíregyháza, a Haladásnak jól jön az ivószünet.

66. perc: Hursán sárga lapot érően akadályozott meg egy kontrát.

65. perc: Sipos helyére Derekas érkezett.

65. perc: bal oldali szöglet után Gengeliczkiről centikkel ment kapu mellé a labda.

63. perc: HELYZETEK! Szabadrúgás után Gengeliczki a kapuval szemben találta magát, ám hat méterről fölé lőtt. Picivel később Gresó csel után bombázott, Verpecz nagyot védett.

62. perc: hazai szöglet után vezetett kontrát a Hali, Molnár 18 méterről szerezhette volna meg második gólját, ám lövése nem csapódott időben, egy méterrel a kapu fölé szállt.

61. perc: kettőt cserélt a Spartacus. Szeretőt Gresó váltotta, Csősz helyére Vass jött a pályára.

55. perc: a Haladás változtatott a csapatán először. Horváth érkezett Doktorics helyére.

53. perc: Lucas a gólvonal előtt egy méterre tisztázott fejjel.

51. perc: Szerető ügyesen cselezett középre, lőni nem tudott, de lekészítette a labdát Márkusnak,Bosnjak blokkolt és lent is maradt, ápolni kellett a védőt.

Elkezdődött a második félidő.

Abszolút kiegyenlített a játék, az utolsó másodpercekben mégis vezetést szerzett a Haladás.

Véget ért az első félidő.

45+1. perc:GÓL! Borvető üresen maradt jobb oldalon, középre passzolt Molnárnak, aki 7 méterről laposan, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt, 0–1.

Egy perc a ráadás.

44. perc: bedobás után Baki csúsztatott fejjel, Verpecz szedte össze a labdát.

38. perc: HELYZET! Csősz 25 méterről félfordulatból bombázott, Verpecz hárított. Szép lövés, ügyes védés.

31. perc: a Haladás labdaszerzés után kontrázott, Csősz nagyon fontos pillanatban szerelt sikeres becsúszással. Ő egyébként ma játssza első mérkőzését a Szpariban. Nem sokkal később Csernik nem először tört a 16-oson belülre.

A piros mezes nyíregyháziak első hazai meccsüket játsszák Sényőn

Ivószünet.

A Spartacustól Novák Csanád és az egyelőre padon helyet foglaló Jánvári Gábor, valamint Artner Dávid játszott korábban Szombathelyen. A másik oldalon Predrag Bosnjak volt egykor a mai ellenfél futballistája.

Nem könnyű Lovas László játékvezető feladata, sok a szabálytalanság.

15. perc: Doktorics kapott sárga lapot.

14. perc: HELYZET! Fejér rosszul jött ki a kapujából, így Borvető találta magát ziccerben, Gengeliczkia gólvonalról mentett – a vendégek szerint a kezével, a játékvezető úgy látta, hogy a testével.

11. perc: Deutsch szögletét Adamcsek készítette le, Márkus ollózása közel volt a kapuhoz, de Verpecz is rajta volt.

5. perc:Szerető jó csel után balról passzolt volna a kapu elé, ezt még tisztázták a védők, a kipattanót Deutsch lőtte nem sokkal mellé 16 méterről.

2. perc: Szerető balról, 10 méterről vette célba a vendégkaput, lapos lövése egy védő lábán lelassult, Verpecz gyűjtötte be a labdát.

1. perc: 21 másodperc elteltével Doktorics próbálkozott távolról, lövése fölé szállt.

Elkezdődött a mérkőzés.

A Spartacus korábbi edzője és vezetője, Brekk János betöltötte 65. életévét. Papucsek Barna csapatkapitány, és Révész Bálint elnök köszöntötte a nyíregyházi klub fontos alakját.

A csapatok már a pályán.

A szombathelyiek javítani akarnak az első fordulóban elért döntetlenen után

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Csalódott csapatok találkoznak egymással, hiszen a Nyíregyháza Spartacusnál és a Szombathelyi Haladásnál is jobb helyezésben reménykednek az előző idényben elért 10., illetve 6. pozíciónál, ennek megfelelően mindkét gárda alaposan átformálta játékoskeretét nyáron, kezdésként mégsem arattak sikert. A Szpari a Győr vendégeként kapott ki1–0-raaz 1. fordulóban, míg a Hali úgy ikszelt otthon a Csákvárral, hogy már a negyedik percben hátrányba került, majd csak a 92. percben egyenlített (1–1).

Mint ismert, a Spartacus stadionépítés miatt nem szerepelhet Nyíregyházán. Az előző idényben Balmazújváros volt a piros-kékek ideiglenes otthona, ebben a kiírásban már a megyeszékhelyhez közelebbi Sényőn játszhatják hazai meccseiket. A településnek NB III-as csapata van, hogy a létesítmény a másodosztályú bajnokság előírásainak is megfeleljen, új eredményjelzővel gazdagodott, javítottak a fű minőségén, valamint a nyíregyházi klub az egykori stadionjának székeivel bővítette a lelátót.

A Szpari vezetőedzője, Feczkó Tamás a győri találkozó végén reklamálásért piros lapot, majd hárommeccses eltiltást kapott, így már a mai, Haladás elleni bajnokin sem ülhet a kispadon.

„Koncentráltabbnak kell lennünk a kapu előtt és higgadtabbnak a befejezéseknél – idézi Feczkó Tamást aKelet-Magyarország.– A Haladásnak hazai pályán reális esélye lett volna a Csákvár ellen, ám már a harmadik percben vezettek a vendégek, végül döntetlent értek el. Szombathelyen kimondták, hogy fel akarnak jutni, annak megfelelően igazoltak. Újabb rangadó vár ránk, de reményeink szerint sok szurkoló kilátogat Sényőre, ami nagyot lendíthet a csapaton és győzünk hétvégén.”

„A héten mindennap edzettünk, a fiúk becsülettel dolgoztak, egy rossz szavam sem lehet rájuk – olvasható aVas Népebeharangozójában Németh Szabolcs, a Haladás vezetőedzőjének várakozása. – Szombaton pedig délelőtt buszra szállunk, majd este már Tiszaújvárosban edzünk. A Nyíregyháza hozzánk hasonlóan nagy átalakuláson ment keresztül, sok új játékost igazolt a nyáron. Masszív, fizikálisan erős, szervezett csapat lesz az ellenfelünk. Ám azért utazunk, hogy elhozzuk mindhárom pontot. Sajnos vannak sérültjeink, Mursits Roland, Csilus Tamás, Szijjártó Ármin, Rácz Barnabás és Vanja Zvekanov játékára nem számíthatok.”

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A NYÍREGYHÁZA SPARTACUSNÁL
Érkezők: Adamcsek Máté(PMFC),Artner Dávid(Szombathelyi Haladás),Baki Ákos(MTK),Csősz Richárd(Tiszakécskei LC),Deutsch Bence(Siófok),Farkas Bendegúz(Puskás Akadémia – kölcsönbe), Girdán Levente(DVTK II),Kalocsai László(Sényő – kölcsönből vissza),Kovács Norbert, Motkó Benjamin(mindkettő Tállya – kölcsönből vissza),Oláh Benjámin(Nyíregyháza Spartacus II),PantovicsNikola(szerb-magyar, Békéscsaba),Myke Bouard Ramos(brazil-magyar, MTK Budapest),Szerető Krisztofer(FTC, legutóbb Soroksár),Nikola Vasziljevics(szerb-magyar, Tiszaújváros – kölcsönből vissza)
Távozók: Banyoi Andrei(román-magyar, AS FC Buzau – Románia),Csilus Ádám(Szentlőrinc),Debreceni Zalán(Haladás – kölcsönből vissza, onnan Paks), Csörgő Raul(Szentlőrinc),Kaka Amedome Godwords(ghánai, MTK – kölcsönből vissza),Hamed Yasin(szudáni-magyar, Békéscsaba – kölcsönbe),Nemes Milán(?),Pócsik Botond(III. Kerületi TVE),Szabó Bálint(Újpest),Sztankó Dávid(Kazincbarcika),Zamostny Balázs(Tiszakécske)

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A HALADÁSNÁL
Érkezők:Balogh Ferenc(Nagykanizsa – kölcsönből vissza),Bartusz Dániel(Tiszaújváros),Bokor Bence(Mosonmagyaróvár – kölcsönből vissza),Bolla Gergő(NK Nafta Lendva – Szlovénia),Borvető Áron(III. Kerület),Csernik Kornél(Soroksár),Derekas Zoltán(Mezőkövesd),Hursán György(Pécs),Molnár Rajmund(Aqvital FC Csákvár),Mursits Roland(Dorog),Nagy Richárd(Teskánd),Nyíri Vince(Dorog),Pálfi Donát(Győri ETO),Rácz Barnabás(FC Eindhoven – Hollandia),Sipos Zoltán(Szolnok),Alban Taipi(északmacedón, Renova – Észak-Macedónia, szabadon igazolhatóként),Vanja Zvekanov(szerb-magyar, FK Javor-Matis Ivanjica – Szerbia)
Távozók:Liviu Antal(román, zalaegerszegi kölcsön után CS Mioveni – Románia),Artner Dávid(Nyíregyháza),Balogh Ferenc(SC Sopron),Bokor Bence(SC Sopron),Debreceni Zalán(Paksi FC),Dezamits Dominik(Paksi FC),Délczeg Gergely(visszavonult),Guzmics Richárd(?),Holdampf Gergő(DVTK),Kállai Kevin(Mezőkövesd),Kállai Zalán(Mezőkövesd),Kiss Bence(ETO FC),Monori Norbert(Mosonmagyaróvár),Pataki Márk(Oberwart – Ausztria),Rózsa Dániel(Répcelaki VSE),Stieber András(?),Szekér Ádám(Tiszakécskei LC),Tóth-Gábor Kristóf(Bp. Honvéd – kölcsönből vissza, majd Pécsi MFC),Tóth Milán(Sturm Graz II – Ausztria)