A Kazincbarcika három góllal nyert a Kozármisleny otthonában

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2023.02.19. 13:50
A Kazincbarcika három góllal nyert a Kozármisleny otthonában (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a Kozármisleny a Kazincbarcikát fogadta. A mérkőzés elején Kurdics révén egy megpattanó lövéssel szereztek vezetést a vendégek, majd a második félidőben előbb Lippai, utána Pálinkás is betalált, így sima háromgólos barcikai sikerrel ért véget a kiesési helyosztó.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

HR-RENT KOZÁRMISLENY–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–3 (0–1)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 200 néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Sági, Várkonyi, Turi – Beke, Kosznovszky, Nagy E. (Horváth D., szünetben), Vajda R., Kun B. (Gránicz, 55.) – Bartha (Károly, 83.), Kotroczó (Vas, 65.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
KAZINCBARCIKA: Megyeri – Székely, Lippai, Szekszárdi, Süttő – Heil, Csatári (Puska, 87.) – Szabó B. (Ádám F., 55.), Kovács B. (Nagy Á. 87.), Kurdics (Hleba 72.) – Bacsa (Pálinkás, 55.). Megbízott vezetőedző: Simon László
Gólszerző:
Kurdics (4.), Lippai (68.), Pálinkás (82).
Szekeres Zoltán: – Nehéz mérkőzés volt, pedig arra az antifutballra készültünk, ami a Kazincbarcikára jellemző. A gyors gól meghatározta a mérkőzést.
Simon László: – Azt kaptam, amire számítottam. Jól felkészültünk a Kozármisleny rövid passzos játékából.

A mérkőzés elején egy megpattanó lövés után hamar vezetést szerzett a Kazincbarcika. Ezután megzavarodott a hazai csapat és sok hibával játszottak. Az első félidő végén kimaradt egy óriási lehetőség, Bartha lövését bravúrral hárította Megyeri, így egy gólos vendég előnnyel mentek pihenni a csapatok. A második félidőben már nem támadott le a Kazincbarcika, védekeztek és kontrákat vezettek. Az első ígéretes ellentámadás után még a kapufáról kifelé pattant a labda, majd viszont Lippai növelte egy szöglet után a vendégek előnyét. A végén még Pálinkás is betalált és döntötte el végleg a három pont sorsát. A Kazincbarcika tudta megszakítani a rossz sorozatát, a hazai csapat 5 forduló óta nyeretlen.

20. Dorogi FC24561323–38–1521

90+3. perc: A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

3 perc lesz a hosszabbítás

90. perc: Horváth D. kapott sárga lapot.

87. perc: Kettős vendég csere, Csatári és Kovács B. hagyta el a játékteret és érkezett Puska és Nagy Á.

83. perc: Hazai csere, Bartha ment le és Károly jött be.

A hajrára már eldőlt a három pont sorsa (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

82. perc: Szöglet után ismét vendéggól, 0–3! Süttő szöglete után a hosszún jött Pálinkás, első próbálkozása még kipattant, de másodszorra már betalált.

81. perc: Hleba 19 méteres szabadrúgását tolta ki léc alól Lékai.

77. perc: Szöglettel felérő szabadrúgást végzett el Gránicz, mindenki nézte, majd a labda a felső lécről pattant ki és szabadítottak fel a vendégek.

76. perc: Gránicz szabadrúgását öklözte szögletre Megyeri.

72. perc: Hleba érkezik Kurdics helyett.

A kép csalóka, a vendégek voltak lendületesebbek (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

68. perc: GÓL! 02! Kurdics szöglete után érkezett jól Lippai és fejelt közelről a kapuba.

65. perc: Újabb hazai csere, Vas érkezett Kotroczó helyére.

60. perc: A vendég csapat szinte egy emberként védekezik és a kontrákra építenek, ami most eredményes is volt, frissen érkezett játékosok fejezték be az ellentámadást, Pálinkás passzolt Ádámnak, aki ellőtte a labdát az érkező Lékai mellett, de a kapufáról kifelé pattant a labda.

55. perc: Két vendég és egy hazai csere, Szabó B. és Bacsa helyett Ádám és Pálinkás a pályán, mislenyi oldalon Kun helyett Gránicz folytatja.

54. perc: Kotroczó lőtt távolról kapu fölé.

52. perc: Egy kontratámadás végén Szabó B. találta el rosszul a labdát és lőtt jócskán kapu mellé.

48. perc: Turi fejelt kapu mellé Vajda jobb oldali beadása után.

45. perc: Szünetben cserélt a hazai csapat Nagy E. helyére Horváth D. érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45 perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Ismét Bartha került helyzetbe, lövését Megyeri hárította, a kipattanót pedig Bartha az oldalhálóba lőtte.

Bartha egyenlíthetett volna az első félidő végén (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

45. perc: Óriási hazai helyzet, Kosznovszky ment el a jobb szélen és passzolt középre, ahol Bartha érkezett és 5 méterről lőtt, Megyeri bravúrral hárított.

42. perc: Bartha kapott sárgát.

41. perc: Egy vendégtámadás végén két játékos került a földre a hazai büntető területen belül, kifelé járt a szabadrúgás, hiába került a labda a mislenyi kapuba.

Kovács B. ápolása miatt állt a játék.

32. perc: Mislenyi támadás végén Beke és Bartha kényszerítőzött jól és így Beke lőhetett éles szögből, Megyeri tornázta ki a lövést.

23. perc: Megvan az első hazai sárga is, Nagy E. kapta.

23. perc: Egy gyors hazai támadás végén Beke lövése ment kapu mellé egy vendég védőről.

19. perc: Bacsa távoli lövése pattant szögletre.

Hazai csapatot megzavarta a kapott gól, azóta több hiba is csúszik a támadásépítésbe.Mezőnyben folyik a játék az elmúlt percekben, a kapuk nem forogtak veszélyben.

Korán vezetett a Kazincbarcika egy megpattanó lövéssel (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

4. perc: Vezet a Kazincbarcika! Labdavesztés után Kurdics indult meg a hazai kapu felé, lövésre szánta el magát a kaputól 20 méterre, a labda megpattant Ságin, és a kapu jobb alsó sarkában kötött ki, Lékai nem tudott hárítani. 0–1!

4. perc: Kun adott be egy labdát a jobb szélről, Kotroczónak volt egy kicsit magas, így nem tudott kapura fejelni.

1. perc: Lippai már az első percben besárgult, Kun buktatásáért.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy forduló óta nyeretlen, kiesésre álló HR-Rent Kozármisleny a mindhárom idei bajnokiját elvesztő, de így is három ponttal és két hellyel előtte álló Kolorcity Kazincbarcika SC ellen.