Megint nyert az éllovas Nyíregyháza, a Vasas idegenben ütötte ki a Szolnokot

2021.09.12. 15:52
Ötgólos különbséggel nyert fehér mezes a Vasas a Szolnok otthonában (Fotó: Mészáros János/ Új Néplap)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Nyíregyháza az Ajka elleni győzelmével megerősítette éllovas pozícióját, a Vasas pedig idegenben ütötte ki a Szolnokot és felugrott a harmadik helyre. Vereséggel nyitott a Békéscsabára egyéves szünet után visszatért Schindler Szabolcs, miután a Soroksár mindhárom pontot elvitte a lila-fehérek otthonából. Kecskeméten véget ért a Siófok döntetlensorozata, a Balaton-parti gárda egy késői góllal szenvedett vereséget. Nyerni tudott a Haladás Dorogon és már a második helyet birtokolja. A Budafok gólzáporos meccsen verte a Tiszakécskét, a Szentlőrinc pedig meglepetésre Szegeden tudott diadalmaskodni. A záró mérkőzésen a DVTK kétgólos hátrányból mentett pontot az ETO vendégeként.

LABDARÚGÓ NB II

7. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DVTK 2–2 (1
–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 1200 néző. Vezette: Csonka Bence (Kovács Gábor, Mohos Milán)
ETO:
Ruisz – Kovács K., Lipták, Fodor, Forgács D. – Vitális, Toma, Bagi (Kiss M., 80.), Óvári (Vernes, 80.) – Bacsa, Priskin (Szimcso, 22., Berki, 76.). Vezetőedző: Klausz László
DVTK:
Póser – Polgár, Szatmári, Szűcs K. (Zsolnai, a szünetben) – Eperjesi, Oláh (Bertus, 63.), Zsemlye, Molnár G. (Hornyák M., 88.), Bárdos (Bokros, a szünetben) – Könyves, Horváth Z. (Suljic, 71.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző:
Szűcs K. (2. – öngól), Óvári (47.), ill. Molnár G. (63.), Könyves (71.)
Klausz László:
Nagy nyomás nehezedett a védelmünkre, többnyire a Diósgyőr irányította a mérkőzést. Talán kétgólos vezetésünk után illett volna nyerni, de játékosaim így is tisztességesen küzdöttek.
Kondás Elemér: – Az első szögletből saját kapunkat vettük be, és a második játékrészt is rosszul kezdtük. Ugyanakkor érezhetően van tartás a csapatnak, hogy kétgólos hátrányból is egyenlített, sőt meg is nyerhettük volna a mérkőzést.

SZOLNOKI MÁV FC–VASAS 0–5 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok,
Tiszaligeti Stadion, 1700 néző. Vezette: Pillók Ádám (Becséri Gergely, Bede Tamás)
SZOLNOK: Csáki – Molnár R., Tisza K., Szabó A., Gohér, Lakatos Cs. – Tömösvári (Rokszin, 57.), Berdó, Sipos Z. (Vólent –, 82.) – Irmes (Kurdics, a szünetben), Lakatos I. (Tóth L., 57.). Vezetőedző: Csábi József
VASAS: Jova – Szivacski, Otigba, Iyinbor, Silye – Berecz, Pátkai (Szilágyi Sz., 76.), Márkvárt (Sztojka, 82.) – Radó (Pekár, a szünetben), Feczesin (Bobál G., 59.), Balajti (Hinora, a szünetben). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Otigba (0–1) a 7., Feczesin (11-esből, 0–2) a 16., Silye (0–3) az 53., Hinora (0–4) a 77., Sztojka (0–5) a 88. percben
Csábi József
: – A játékvezetést nem tudom hová tenni. Az első félidő alapján túlzó volt a kétgólos vendégvezetés, de akkor sem szabad összeomlani a folytatásban. A sok hiányzó miatt új védelmet kellett kialakítani, és ez a Vasas ellen nem fért bele.
Kuttor Attila: – Speciális játékra volt szükségünk a pálya talaja miatt, de jól alkalmazkodtunk, és megérdemelten győztünk. Korábban megesett, hogy szebb futballal nem nyertünk, ezúttal viszont remekül használtuk ki helyzeteinket. Ennek köszönhető a nagy különbségű siker.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SOROKSÁR SC 2–3 (1–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 860
néző. Vezette: Veizer Roland (Horváth Róbert Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Nagy S., Farkas M. (Albert I., 26.), Bora, Mikló – Sipos G., Király P. (Máris, 71.) – Horváth P., Varga Sz. (Kitl M., 71.), Szabó P. (Pantovics, 61.) – Paudits (Lukács R., 61.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér, Valencsik, Pászka – Nagy O. (Redzic, 69.), Csernik, Lőrinczy, Hudák M. – Kovác A. (Ladányi, 90+2.), Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Paudits (1–0) a 10., Hudák M. (1–1) a 18., Csernik (1–2) a 33., Horváth P. (2–2) az 54., Lőrinczy (2–3) a 66. percben
Schindler Szabolcs
: – Néhány napja érkeztem a klubhoz, próbáltam orvosolni a hibákat. A mérkőzés nem tetszett igazán, mert hullámzó volt a játékunk. Éppen feljövőben voltunk, amikor megkaptuk a harmadik gólt, a sikertelenség látszódik a játékosokon, de megpróbáljuk az ideális csapatot összerakni.
Lipcsei Péter: – Ránk fért a győzelem, gratulálok csapatomnak, szívvel-lélekkel küzdött. Nagyon jó ellenfelet győztünk le, biztos vagyok benne, hogy mi és a Békéscsaba sem lesz a kiesőzónában.

SZEGED-CSANÁD GA–SZENTLŐRINC SE 0–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 1500 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence, Tőkés Róbert)
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor (Lestyán, 72.), Tóth G., Temesvári, Mohl (Kővári, 89.) – Simon Á. – Dobos (Gréczi M., a szünetben), Kovács Milán, Horváth K. (Kóródi, 72.) – Germán (Haruna, a szünetben), Gajdos. Vezetőedző: Dragan Vukmir
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Keresztes, Tamás L., Németh M. – Harsányi I. (Török L., 62.), Havas, Biben (Nagy Zs., 90.), Szinanovics (Bányai, 76.) – Kovács Máté (Kiss-Szemán, 62.), Grumics (Mervó, 76.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Grumics (0–1) a 43. percben
Dragan Vukmir
: – Szomorú vagyok az újabb vereségünk miatt, különösen a támadójátékunkat érheti kritika. Néhány játékosunk nem érdemli meg, hogy a Szeged-Csanád mezét viselje.
Marián Sluka: – Készültünk a Szeged támadófutballjából, ennek ellenére az első fél órában ránk erőltette akaratát. Szünet után fegyelmezetten védekeztünk, veszélyes kontrákat vezettünk, és volt esélyünk előnyünk növelésére is.

KECSKEMÉTI TE–BFC SIÓFOK 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét,
Széktói Stadion, 1000 néző. Vezette: Rúsz Márton Punyi Gyula, Márkus Péter)
KECSKEMÉT: Varga Bence – Madarász (Buna, 34.), Szabó A., Rjasko, Belényesi Cs., Hadaró (Grünwald, a szünetben) – Katona B. (Bartha, 34.), Vágó, Nagy K. – Lukács D. (Szalai J., 89.), Tóth B. (Tóth D., 78.). Vezetőedző: Szabó István
SIÓFOK: Szmola – Polényi, Horváth M., Jagodics B., Varga Bence – Szakály A. (Eördögh, 87.), Varjas Z. – Horváth P., Szakály D. (Nikházi, 57.), Cipf (Balogh B., 65.) – Elek B. (Tóth Z., 65.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Tóth D. (1–0) a 86. percben
Szabó István
: – Többet tettünk a győzelemért, a Siófok fegyelmezett és szervezett csapat, nehéz megbontani a védelmét. Intenzívebben futballoztunk, gólt akartunk szerezni, ezért is tudtunk a nyolcvanhatodik percben még végigvinni egy kontrát. A türelem volt a kulcs, ez sokszor hiányzott a játékunkból, rengeteg volt a pontatlanság.
Domján Attila: – Gyenge mérkőzés volt, nagyon látszott, hogy a csapatok alaposan felkészültek egymás játékából. Biztos voltam benne, hogy kevés gól lesz, hat döntetlen után szerettünk volna végre nyerni, de keveset tettünk ezért. Mentünk előre, de ez minőségben kevés volt a Kecskemét ötvédős rendszere ellen.

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 1000
néző. Vezette: Molnár Attila (Sinkovicz Dániel, Vörös Dániel)
PÉCS: Helesfay – Sági, Rácz L., Preklet, Katona L. – Grabant B. (Kónya D. , 62.), Króner (Futó, 62.), Kövesdi, Hegedűs M. (Hursán, 79.) – Geiger, Adamcsek (Tihanyi, a szünetben). Vezetőedző: Vas László
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Vaskó (Tányéros, 57.), Dulló, László N. – Mim (Molnár R., 62.), Mészáros D., Posztobányi, Kalmár – Torvund (Baracskai, 62.) – Takács T. (Murai, 83.). Vezetőedző: Mónos Tamás
Gólszerző: Geiger (1–0) a 30., Takács T. (11-esből, 1–1) a 43., Preklet (2–1) a 90+2. percben
Vas László
: – Nem szeretek a gondokra hivatkozni, de a kéthetes szünet alatt is akadtak problémáink. Ennek ellenére az akaratunkkal sikerült megnyernünk a mérkőzést, talán némi szerencsénk is volt.
Mónos Tamás: – Harcos Pécsre készítettem fel csapatomat, de a második félidő alapján nyernünk kellett volna, ehhez képest még a döntetlent sem szereztük meg.

DOROGI FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tatabánya,
Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Ducsai József (Aradi József, Varga Gábor)
DOROG: Belányi – Kárász, Berkó (Pálinkás, 83.), Izing – Nyíri (Oldal, 69.), Nagyházi (Csillag, a szünetben), Lénárth (Lőrincz, 69.), Hajdú R. (Szabó L., 69.), Papp M. – Girsik, Szerencsi. Vezetőedző: Fenyvesi László
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh M., Bosnjak – Csilus T. (Romic, 90+2.), Holdampf, Kiss B. (Monori, 66.), Szekér (Guzmics, 86.) – Tóth-Gábor (Délczeg, 66.), Tóth M. (Horváth R. G., 66.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Tóth M. (0–1) a 10., Monori (0–2) a 90+2. percben
Fenyvesi László
: – Szomorúak vagyunk, mert egy figyelmetlenség eldöntötte a mérkőzést. Ha pontokat akarunk szerezni, az elsőtől az utolsó percig koncentrálnunk kell.
Németh Szabolcs: – Kapott gól nélkül nyertünk, ez nagyszerű. Megyünk tovább a megkezdett úton.

III. KERÜLETI TVE–BUDAÖRSI SC 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kalap utca, 450
néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Király Zsolt)
III. KERÜLET: Balázs J. – Kleisz, Opavszky (Erdei G., 61.), Fejes A., Bekker – Bori – Horváth O. (Sili, 61.), Barczi, Egerszegi (Szalai V., 78.), Remili (Rabatin, a szünetben) – Borvető (Rajczi, 61.). Megbízott edző: Czvitkovics Péter
BUDAÖRS: Dala – Tóth K., Gyurácz, Kékesi, Kapronczai (Pintér D., 71.) – Petneházi (Lengyel B., 90.), Molnár Cs. – Sajbán Miklós – Vankó (Halmai Á., 71.), Horváth R., Winkler. Vezetőedző: Márkus Tibor
Czvitkovics Péter
: – Akár le is szerelhettük volna a két kaput, mert nem volt rájuk szükség. A cserék lendítettek ugyan a játékunkon, mert szünet után már több párharcot nyertünk, de így is sok hibával futballoztunk. Minden pontnak örülnünk kell, mégsem lehetek elégedett.
Márkus Tibor: – Ritmustalanul játszottunk, kevés helyzetet alakítottunk ki, elsősorban átlövésekkel próbálkoztunk – mint az eredmény is mutatja – sikertelenül. Győzelemért jöttünk, de nem tettünk érte eleget, az utolsó öt perc láttán pedig az egy pontot is meg kell becsülnünk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–FC AJKA 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 400
néző. Vezette: Szőts Gergely (Márkus Tamás, Rózsa Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Kilyén, Szokol, Jánvári, Nemes M. – Paku, Márkus A. – Csörgő (Szabó B., 85.), Vass P. (Pócsik, 69.), Gresó (Zamostny, 60.) – Novák (Banyoi, 85.). Vezetőedző: Szergej Pacaj
AJKA: Horváth D. – Tóth G., Heffler T., Tar, Présinger – Görgényi – Murka (Földi B., 66.), Lehoczky, Csizmadia Z. (Szűcs K., 78.), Sejben (Szarka, 66.) – Gaál B. (Orosz M., 78.). Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Csörgő (1–0) a 29., Zamostny (2–0) a 74. percben
Szergej Pacaj
: – Az első játékrészben nem a megbeszéltek szerint játszottunk, a gól viszont megnyugtatta csapatomat. A második félidei játékunk már jobban tetszett, a cserék jól teljesítettek, és megérdemelt győzelmet arattunk.
Kis Károly: – Csapatom nagy erőket mozgósított, hogy legyőzze a listavezetőt, több nagy lehetőséget is kidolgoztunk, amelyek kimaradtak, ellenfelünk pedig jól sáfárkodott a helyzeteivel.

BUDAFOKI MTE–TISZAKÉCSKEI LC 4–2 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Promontor utca, 400 néző. Vezette: Erdős József (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Bese B. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula (Kalmár, szünetben) – Soltész I., Filkor (Nándori, 75.) – László D. (Zuigeber, 65.), Kovács D. (Adorján, 75.), Ihrig-Farkas – Szabó L. (Szabó M., 68.). Vezetőedző: Boér Gábor
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler (Lovas, 81.), Oláh M., Kiprich D., Farkas M., Uzoma (Csáki, 72.) – Kovács B. (Simon M., 72.), Horváth A. (Zádori, 58.), Erdei C. (Pongrácz, 58.) – Heffler N., Szalay. Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Szabó L. (1–0) a 19., Ihrig-Farkas (2–0) a 28., Heffler N. (11-esből, 2–1) a 40., Kalmár O. (3–1) a 70., Ihrig-Farkas (4–1) a 89., Zádori (4–2) a 90+1. percben
Boér Gábor
: – Magabiztos győzelem volt, bár már hamarabb is lezárhattuk volna a mérkőzést. A gólok számát tekintve maradt még bennünk bőven.
Visinka Ede: – Több hibát vétettünk, mint amennyire számítottam, főleg labdabirtoklásban. A helyzeteink számával nem volt gond, de túl sok volt a hiba. Érezhető előrelépés a játékunkban, de ez még mindig nem elég.

1. Nyíregyháza Spartacus 7 5 2 17–8 +9 17
2. Szombathelyi Haladás 7 4 3 8–2 +6 15
3. Vasas FC 7 4 2 1 16–8 +8 14
4. Kecskeméti TE 7 4 2 1 15–8 +7 14
5. Dorogi FC 7 4 3 9–10 –1 12
6. Diósgyőri VTK 7 3 3 1 10–7 +3 12
7. Budafoki MTE 7 3 2 2 14–9 +5 11
8. Szolnoki MÁV FC 6 3 2 1 10–10 0 11