Szegeden is győzött, így veretlen maradt a Szentlőrinc

2021.09.12. 16:50
Hiába támadtak a szegediek, a Szentlőrinc védelme végig jól állt a lábán (Fotó: Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Szentlőrincet látta vendégül. A találkozót a volt szegedi Grumics Miroszlav első félidőben szerzett gólja döntötte el.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–SZENTLŐRINC 0–1 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1500 néző. Vezette: Takács Tamás (Belicza Bence, Tőkés Róbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Ódor (Kóródi, 72.), Tóth G., Temesvári, Mohl – Simon Á., Kovács Milán – Dobos Á. (Gréczi, a szünetben), Horváth K. (Lestyán, 72.), Gajdos – Germán (Haruna, a szünetben). Vezetőedző: Dragan Vukmir
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi, Tamás L., Keresztes, Németh M. – Havas, Kovács Máté (Kiss-Szemán, 62.) – Harsányi (Török L., 62.), Biben (Nagy Zs., 90+1.), Szinanovics (Bányai, 76.) – Grumics (Mervó, 76.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Grumics (43.)
Dragan Vukmir:
– Amit a Szentlőrinc akart, a három pontot, azt elvitte. Nem azt mondom, hogy a csapat nem küzdött, de meccsek óta a védelmünk mindig összehoz egy gólt, miközben a sok-sok helyzetből nem tudunk egyetlenegyszer sem betalálni. Nagyon szomorú vagyok, de az biztos, hogy a csapatban vannak olyanok, akik kikerülnek majd a keretből.
Marián Sluka: – Erre készültünk. Tudtuk, hogy a Szeged hazai pályán a kiváló szurkolói előtt mindig támadófutballt játszik. Az első harminc percben eléggé bátortalanok voltunk, ezt a szegediek megérezték, szépen kombináltak, ezért is kellett felemelnem a hangomat. Innentől sokkal jobban, szervezetten játszottunk, és egy szép támadás révén jutottunk vezetéshez. Türelmesek, szervezettek voltunk, akadt még két lehetőségünk, és a nyomás ellenére nagyon jól álltuk a sarat. Jó, veszélyes futballt mutatott be a Szeged, de mi igazi csapatteljesítmény produkáltunk.

Nem kellett sokat várni a szurkolóknak a Torinóból igazolt, a fiatalszabálynak tökéletesen megfelelő, 19 éves támadó középpályás, Horváth Krisztofer szegedi bemutatkozására. Dragan Vukmir azonnal a kezdőbe jelölte a Szentlőrinc ellen.

Nem kezdődött nagy iramban a mérkőzés, ami a Szentlőrincnek volt tökéletes. Dobos Áron viszont igen aktív volt, hiszen előbb lövés előtt nagy helyzetben blokkolták, majd Gajdosnak adott jó passzt, aki azonban a kapuval szemben állva 11 méterről Prokop lábába tüzelt. A 20. percben megint Dobos villant, lövése megpattant egy védőn, majd Prokop bravúrral védett. A szegedi megindulásokban volt fantázia, csak azok a fránya utolsó kulcsmegmozdulások nem stimmeltek. A vendégek masszív védekezését is sikerült megbontani, főleg a jobb szélen, míg a Szentlőrinc kevés kontrája mind gyenge volt.

Aztán a 43. percben teljesen váratlanul vezetéshez jutott a Szentlőrinc: Grumics ballal a lábak között kilőtte a bal alsó sarkot, 0–1. Az első félidőben a Szeged nem volt pontos a 16-oson belül, míg a vendégek egyetlen helyzetüket gólra váltották.

A szünet után Gréczi és Haruna személyében két friss támadó érkezett a szegediekhez. A hazai mezőnyfölény egyértelmű volt, ám a helyzetek nem jöttek a második félidő első negyedórájában. Gréczi lövése nem talált kaput a 64. percben, pedig tisztán lőhette el a labdát. A folytatásban sem találta a kapu felé az utat a hazai alakulat, igaz, Kovács Milán gólt lőtt, de les miatt nem adta meg a bíró. A hajrához érkezve egyetlen kérdés maradt: tud-e pontot szerezni a Szeged? A meccs végén ugyanis az már biztosnak látszott, hogy a Szentlőrinc veretlenségi sorozata tovább folytatódik.

Nos, győzött a vendégcsapat, ugyanakkor tovább tart a Szeged vészes gólszegénysége.

20. Tiszakécske7258–16–82

90+5. perc: vége a mérkőzésnek.Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: a vendégek edzője, Marián Sluka kapott sárgát.

90+1. perc: Nagy Zs. jött be Biben helyére.

90. perc: 5 perc a ráadás.

89. perc: Mohl helyére Kővári jött.

87. perc: Mervó zicerét fogta bravúrral Molnár-Farkas.

86. perc: egy kontra végén Mervó lőtt, Molnár-Farkas eldőlve védett.

81. perc: Bekim Kapic kapott sárgát a hazai kispadon.

76. perc: Grumics helyett Mervó érkezik, illetve Szinanovics helyére Bányai.

74. perc: Grumics is sárgát kapott.

74. perc: Tamás kapott sárga lapot.

72. perc: cserél a Szeged: Horváth K. és Ódor helyére Lestyán és Kóródi jött.

Futbalett a szentlőrinci kapu előtt (Fotó: Délmagyarország)

64. perc: Horváth K. passza után Gréczi lépett be a 16-oson belülre, lövése nem talált kaput.

62. perc: kettőt cserél a Szentlőrinc: Harsányi és Kovács Máté helyett Kiss-Szemán és Török L. érkezett.

60. perc: az első negyedóra eseménytelensége után Erdélyi kapott sárgát.

46. perc: kettőt cserélt a Szeged: Germán és Dobos Á. helyére Haruna és Gréczi érkezett.

45. perc: vége az első félidőnek.

45. perc: Horváth K. szabadrúgása után Kovács M. a hosszún ballal rosszul találta el a felpattanó labdát, mellébelsőzött.

43. perc: GÓÓÓÓL! Grumics a lábak között ellőtte a labdát 14 méterről, amely a bal alsó sarokban kötött ki, 0–1.

40. perc: Grumics érkezett Németh M. beadására, ám Temesvári szorításában nagyon mellé fejelt.

36. perc: Kovács Máté lőtt, a labda laposan mellé ment.

34. perc:Germán egy csel után lőtt, de a labda gyenge volt, így könnyedén Prokop zsákmánya lett.

Keményen harcoltak a csapatok (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

28. perc: Kovács M. fejjel készítette le a labdát Dobosnak, aki mellel átvette, majd ballal fölé lőtt.

20. perc: Dobos takarásból lőtt a 16-oson belül, egy védő vállán megpattant a labda, Prokop bravúrral védett.

12. perc: hazai szöglet után Germán a földre fejelte le a labdát, Prokop könnyedén fogta az onnan felpattanó labdát.

11. perc: Dobos volt megint aktív, passzából Gajdos lőtte lábon 11 méterről Prokopot.

7. perc: Szinanovics balról jobbal adott be, ez a labda is elment mindenki előtt az ötös vonalában.

3. perc: Dobos Á. indult el egyedül, a 16-os előtt kicselezett egy védőt, de a másik a 16-oson belüli lövés pillanatában blokkolt. A szöglet után Horváth K. lapos beadását Gajdos a hosszún érkezve tüzelte fölé.

1. perc:elkezdődött a mérkőzés, kék-fekete szerelésben a szegediek, fehérben a vendégek.

Onuigbo Maduka Marius ezúttal nem kapott helyet a Szentlőrinc kezdőjében(Fotó: Kuklis István/ Délmagyarország)

Alighogy leigazolta az olasz Torinóból Horváth Krisztofert a Szeged-Csanád GA, máris a kezdőben találta magát a 19 éves támadó középpályás.

Bemelegít a még veretlen szentlőrinci csapat (Fotó: Kuklis István/Délmagyarország)

A Szentlőrinc támadója, Miroszlav Grumics az előző két szezont Szegeden töltötte, így ismerősök fogadták a Szent Gellért Fórum öltözőfolyosóján.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy az eddig közepesen teljesítő Szeged a még veretlen, de csak egy meccset megnyerő Szentlőrinccel.