A Vasas nyerte a Haladás elleni rangadót, már feljutó helyen a Diósgyőr

F. B., R. Z.F. B., R. Z.
2021.11.21. 12:52
Hiába az emberhátrány, a Vasas (piros-kékben) legyőzte a Haladást és az élre állt (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 16. fordulójának rangadóján a Vasas a Haladást fogadta hazai pályán, és hiába játszott 60 percben keresztül emberhátrányban, Pátkai góljával megszerezte a három pontot, és az élre állt. Feljutó helyen zárta a fordulót a Diósgyőr is, amely a Budaörs ellen aratott ötgólos győzelmet Miskolcon. Meglepetésgyőzelmet aratott két kieső helyen álló csapat, a Békéscsaba és a III. Kerület – előbbi Győrben, utóbbi Pécsen diadalmaskodott. Győzött a Kecskemét, a Soroksár, a Szeged és a Siófok is. A Csákvár kétgólos hátrányból mentett pontot a Szentlőrinc ellen, míg a Nyíregyháza és a Budafok összecsapásán nem született gól.

NB II
16. FORDULÓ

VASAS FC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0) –ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Illovszky Rudolf Stadion, 1500 néző. Vezette: Vad II István (Georgiou Theodoros, Berényi Ákos)
VASAS: Jova – Szivacski , Otigba, Iyinbor, Silye – Pátkai, Hinora, Berecz Zs. – Radó (Szilágyi Z. –, 85.), Feczesin (BobálG., 89.), Pekár (Litauszki, a szünetben). Vezetőedző: Kuttor Attila
HALADÁS: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Bosnjak – Doktorics (Tóth-Gábor, 70.), Holdampf, Kiss B., Szekér (Devecseri, 56.) – Tóth Milán (Guzmics, 82.), Horváth R. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Pátkai (1–0) a 14. percben
Kiállítva: Iyinbor a 27., Németh Milán a 90+3., Litauszki a 90+3. percben
Kuttor Attila
: – Értékes pontokat szereztünk, mert közel hetven percen keresztül emberhátrányban futballozva győztünk. Nagyon jól kezdtünk, a kiállítás ugyanakkor megváltoztatta a játék képét, a folytatásban a védekezésre kellett összpontosítanunk. Valódi csapatként küzdöttünk, aminek meg is lett az eredménye.
Németh Szabolcs: – Rangadóhoz méltó, kiélezett mérkőzést játszottunk, mezőnyben időnként jól futballoztunk, de a hazaiak jól zárták le a területeket. Szünetben arra kértem a játékosokat, bátran próbálkozzanak távoli átlövésekkel, s bár egyenlítenünk nem sikerült, emelt fővel hagyhattuk el a pályát.

DIÓSGYŐRI VTK–BUDAÖRSI SC 5–0 (3–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 1428 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
DVTK: Póser – Hegedűs J., Karan (Bertus, 57.), Szatmári Cs. – Eperjesi, Zsemlye (Kocsis, 57.; Kispál, 73.), Molnár G. (Zsolnai R., a szünetben), Oláh B., Bokros – Könyves, Horváth Z. (Németh M., 57.). Vezetőedző: Kondás Elemér
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K. (Menyhárt, 73.), Gyurácz, Kékesi, Pintér D. (Halmai, 60.) – Bognár D. (Kapronczai, 60.) – Molnár Cs., Sajbán Miklós, Lengyel Béla – Balázs Zs. (Gula, 65.), Horváth R. (Vankó, 60.). Vezetőedző: Gabala Krisztián
Gólszerző: Karan (1–0) a 30., Könyves (2–0) a 45., Molnár G. (3–0) a 45+1., Horváth Z. (4–0) a 46., Könyves (5–0) a 49. percben
Kondás Elemér: – Nem kezdtük valami jól a meccset, eladogattuk a labdát, pontatlanok voltunk. Az első gól azonban megnyugtatta a csapatot, rengeteg helyzetünk volt, és nagy különbségű győzelmet arattunk. Néhány játékost még cserélni is tudtam, Kocsis esetében ez kényszerű volt, a sérülése miatt. Szerettem volna, ha még több gólt szerzünk, ma ennyi volt. Annak is örülök, hogy újabb találkozót hoztunk le kapott gól nélkül. Fontos győzelem volt a mai, az ötödik siker zsinórban, és ezzel felkerültünk a második helyre. Szeretnénk tovább menni, folytatni azt, amit elkezdtünk.
Gabala Krisztián: – Nagyon nehéz mit mondani, mert azt gondolom, az első 30 percben nagyon jól játszottunk, megleptük a Diósgyőrt, olyan presszinget gyakoroltunk rá, amire nem számított. A góllal felborult a tervünk, nem akarok belemenni, hogy ki hibázott, és miért, hosszú folyamat eredménye ez. Elkezdtünk kapkodni, nem voltunk higgadtak, és az első félidő utolsó tíz percében eldőlt a meccs. A szünetben azt mondtam, hogy el kell kezdeni a jövőben gondolkodni, a szerdai meccset szem előtt tartva cseréltem, minden döntés azt szolgálta, hogy a következő bajnokin legyen több a csapat.

SZOLNOKI MÁV FC–SZEGED-CSANÁD GA 0–2 (0–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 250 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Csáki K. – Szekszárdi (Molnár R., 59.), Papp Sz., Szabó A., Tóth B., Gohér (Vólent, 59.; Irmes, 81.) – Tisza K., Kónya M., Sipos Z. (Tömösvári, 59.) – Kurdics, Lakatos I. (Rokszin, 78.) Vezetőedző: Csábi József
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Gajdos (Dobos Á., 90+2.), Kovács M. (Vári, 62.), Simon Á., Kóródi (Gréczi, 90+2.) – Horváth K. (Lestyán, 90+2.), Haruna (Germán, 66.) Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Horváth K. (0–1) a 40., Horváth K. (0–2) a 85. percben
Csábi József: – Volt már olyan, hogy vesztes meccs után gratulálok a fiúknak, de ezúttal nem tehetem. Tudtam, hogy stabil, jó tempóban játszó csapat a Szeged, és hogy a pálya talaját ismerve párharcokkal teli mérkőzés lesz. Ennek ellenére az ellenfél jobban alkalmazkodott a körülményekhez, és fizikálisan is fölénk kerekedett. Megpattanó lövésből szereztek vezetést a vendégek, és nem volt meg a hitünk, hogy megfordítsuk a mérkőzést, a második gól pedig mindent eldöntött.
Dragan Vukmir: – Nagyon jó meccset játszottunk egy masszív szolnoki csapat ellen. Az első perctől irányítottuk a találkozót, lőttünk két gólt, s egészen a 93. percig nem engedtünk helyzetet a hazaiaknak, így megérdemelt győzelmet arattunk.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAFOKI MTE 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, Városi Stadion, 200 néző.Vezette: Hanyecz Bence (Medovarszki János, Horváth Róbert)
NYÍREGYHÁZA: Hegedűs – Szokol, Papucsek, Jánvári, Galambos (Nemes, 84.) – Márkus – Pócsik (Novák Cs., 84.), Sztankó (Szabó B., 77.) Paku, Hamed (Vass P., 63.) – Zamostny. Vezetőedző: Feczkó Tamás
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics, Jagodics, Fótyik, Kotula (Kalmár O., 66.) – Filkor, Soltész I. – Szabó M. (Ihrig-Farkas, 66.), Adorján K., László D. (Zuigéber, 66.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Feczkó Tamás: – Két, taktikailag jól felkészített csapat mérkőzésén a második félidő elején mutatott játékunk alapján nyernünk kellett volna. Sajnálom, mert mindkét kapufánknál kifelé pattant a labda.
Csizmadia Csaba: – Küzdelmes, jó mérkőzés volt ez egy nehéz talajú pályán. Mindkét oldalon megvoltak a helyzetek, úgy éreztem, hogy ez egy egygólos mérkőzés lehet, de nem jött össze a gólszerzés egyik csapatnak sem. Igazságosnak érzem a döntetlent.

WKW ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park, 547 néző. Vezette: Németh Ádám (Szalai Dániel, Király Zsolt)
ETO: Fadgyas – Kovács K., Bagi (Kulcsár K., 77.), Csonka, Fodor, Vincze Á. – Berki (Szimcso, 62.) Toma, Tuboly, Óvári – Bacsa (Priskin, 62.) Vezetőedző: Klausz László.
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S. (Hodonicki, 70.), Farkas M., Bora, Kitl (Fazekas L., 77.) – Szabó P. (Gránicz, 70.), Sipos G., Király P. – Lukács R. (Paudits, 77.), Horváth P., Pantovics (Zvara, 83.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Gólszerző: Gránicz (0–1) a 74. percben
Klausz László: – Tompa volt a csapat, nem éreztem az akarást a játékosokban, veszítettek a párharcokba, s mentek ugyan előre, de akcióinkban nem volt átütőerő. Mintha megelégedtek volna a korábbi három győzelemmel.
Schindler Szabolcs: – Kifejezetten jót tett nekünk a válogatott szünet, ebben az időszakban sokat edzettünk, és felkészültünk a Győr játékából. Kihasználtuk a hazaiak hibáit, és a játék összképe alapján megérdemelten győztünk.

KECSKEMÉTI TE–DOROGI FC 2–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét
, 700 néző. Vezette: Farkas Tibor (Sinkovicz Dániel, Rózsa Dávid)
KECSKEMÉT: Varga B. – Buna (Katona B., a szünetben), Gál Sz., Szabó A., Szalai G., Hadaró (Grünvald, a szünetben) – Vágó L. (Marsa 89.), Bartha L. (Szuhodovszki 71.), Nagy K. – Tóth B. (Puskás Z. 92.), Tóth D. Vezetőedző: Szabó István
DOROG: Mursits – Kárász, Keresztes, Izing, Papp M. – Lénárt (Lőrincz 81.) – Oldal (Csillag 71.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna G. 71.), Szedlár (Girsik 71.) – Szabó L. (Pálinkás 86.) Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szalai G. (1–0) a 75., Tóth B. (2–0) a 85. percben
Szabó István: – Az első félidőben a Dorog mélyen védekezett, próbált kontrázni, amire számítottunk is. Elégedetlen voltam, de a problémákat a szünetben rendeztük. A második félidőben már a helyzetek száma, illetve a játék képe alapján is megérdemelten nyertünk. Nyomás alá helyeztük a Dorogot, s csak idő kérdése volt, mikor szerzünk gólt.
Fenyvesi László: – Egész héten készültünk az ellenfél szabad- és szögletrúgásaira, illetve bedobásaira, erre utóbbi szituáció után kaptunk gólt. Utána előrébb mentünk, de egy kontra végén megkaptuk a második gólt. Bosszús vagyok, mert egy pontot szerezhettünk volna.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZENTLŐRINC 2–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Zelizi – Major G., Vaskó, Dulló, Körmendi – Mészáros D. (Kalmár B., 72.), Magyar Zs. – Torvund (Murai, 70.), Kártik, Molnár R. – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
SZENTLŐRINC: Hajagos – Erdélyi B., Hesz, Tamás L., Németh M. – Havas, Újvárosi (Biben, 72.) – Harsányi I. (Szinanovics, 72.), Jancsó, Kiss-Szemán (Keresztes, 84.) – Grumics. Vezetőedző: Marian Sluka
Gólszerző: Harsányi I. (0–1) a 66., Szinanovics (0–2) a 78., Takács T. (1–2) a 86., Takács T. (2–2) a 88. percben
Kiállítva: Kártik (reklamálásért) a 91. percben
Mónos Tamás: Úgy éreztem az első félidőben, hogy kezünkben van a meccs, de szokás szerint a kimaradt helyzetünk után megkontráztak minket és hátrányba kerültünk. Óriási fegyverténynek tartom, hogy 0–2 után, néhány perc alatt sikerült egyenlítenünk.
Marian Sluka: A Csákvár nem érdemelt pontot, mi ajándékoztuk meg őket. Nagyon jól futballoztunk, a játékosok 85 percig mindent megvalósítottak abból, amit elterveztünk, de tudomásul kell venni, nem csak előre, hanem hátrafelé is fegyelmezetten kell játszani mindenkinek.

PÉCSI MFC–III. KERÜLETI TVE 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 600 néző. Vezette: Antal Péter (Kulman Tamás, Ország Péter)
PMFC: Helesfay – Dávid Z., Preklet, Katona L. – Svedyuk (Hegedűs M., a szünetben), Kónya, Tölgyesi (Szabó Z., 90.), Marques-Airosa (Okorie, 82.) – Károly B. (Kövesdi, 61.) – Tihanyi (Bíró B., a szünetben), Adamcsek. Vezetőedző: Vas Lászó
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori, Szalai V., Fejes A., Bekker – Egerszegi, Rabatin – Sili (Horváth O., 82.), Kleisz (Schuszter, 29.), Barczi (Rajczi, 88.) – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs.
Gólszerző: Borvető (0–1) a 84. percben
Vas László: – Fájó a vereség, különösen annak ismeretében, hogy mindkét fél eldönthette volna a maga javára a mérkőzést. Hektikus találkozó volt, és a felvétel alapján egy szabályos gólunkat vette el a játékvezető. Sajnos a végén a mi kapunkba került a labda.
Kemenes Szabolcs: – Az első félidő mindkét részről döcögősen alakult, de a második már egy nyílt, jó mérkőzést hozott. Akár többgólos különbség is kialakulhatott volna mindkét oldalon, nagyon örülünk a megszerzett három pontnak.

FC AJKA–SOROKSÁR SC 1–2 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Barna Gábor (Bede Tamás, Kiss Balázs)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Présinger – Tajthy (Stoiacovici, 82.) – Csizmadia (Orosz M., 82.), Lehoczky, Tóth G. (Kenderes, 82.), Gaál (Murka, 72.) – Szarka (Dragóner, 90.)Vezetőedző: Kis Károly
SOROKSÁR SC: Varga Á. – Ternován, Gengeliczki (Valencsik, 82.), Csontos, Pászka – Haris, Hudák M. – Szerető (Kovác, a szünetben), Lőrinczy, Korozmán (Magyari, 66.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Gaál B. (1–0) a 39., Lovrencsics B. (1–1) a 74., Kovác (1–2) a 90+3. percben
Kis Károly: – ,,Magas” színvonalú játékvezetés mellett szenvedtünk vereséget, ha most elmondanám amit gondolok, százötven évre tiltanának el. Gratulálok a Soroksárnak.
Lipcsei Péter: – Nagyon jó csapattól vittük el a három pontot, harcosságból jelesre vizsgáztak játékosaim. Nyilván voltak az első és a második félidőben is pontatlanságok, de boldogok vagyunk, a mi helyzetünkben nagyon kellett ez a győzelem.

BFC SIÓFOK–TISZAKÉCSKEI LC 4–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Molnár Attila (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Szmola – Polényi G., Jagodics B., Varjas Z., Varga B. – Megyesi M. (Krausz, 67.), Szakály A. (Szakály D., a szünetben) – Cipf (György N., 83.), Eördögh A., Kiss B. (Balogh B., 67.) – Horváth P. (Farkas G., 87.). Vezetőedző: Domján Attila
TISZAKÉCSKE: Holczer – Vachtler (Pongrácz, 74.), Csáki, Kiprich D. (Farkas N., 56.), Farkas A. (Horváth A., 74.), Uzoma – Kovács B. (Benke, 67.), Erdei C., Oláh G. – Zádori, Heffler N. (Gyurján, 67.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Eördögh (1–0) az 51., Kovács B. (1–1) az 54., Cipf (11-esből, 2–1) a 67., Horváth P. (3–1) a 69., Szakály D. (4–1) a 79. percben
Domján Attila: – Régóta nem nyertünk, ezért az első félidőben görcsösen játszottunk, de a megszerzett első gólunk után már felszabadultan futballoztunk. Megérdemelten nyertünk.
Visinka Ede: – Teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak, mert a második játékrészben csak egy csapat volt a pályán. Sajnálom, hogy stabil játékból a végén sima vereség lett. Nagyon sok munka vár még ránk.