Ezúttal sem ment a Szolnoknak a Szeged ellen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2021.11.21. 12:50
Kovács Milánék (balra) győzelmet arattak Kónya Márkék felett (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában az ötödik helyen álló Szeged a 12. helyezett Szolnok otthonában lépett pályára. A hazaiak kilenc éve nem tudták legyőzni Tisza-parti ellenfelüket, és ez a sorozat ezúttal sem szakadt meg, a vendégek Horváth Krisztofer duplájával elvitték a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–SZEGED-CSANÁD GA 0–2(0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 250 néző. Vezette: Berényi Tamás (Baghy Csaba, Belicza Bence Péter)
SZOLNOK: Csáki K. – Szekszárdi (Molnár R., 59.),Papp Sz., Szabó A., Tóth B.,Gohér (Vólent, 59.; Irmes, 81.) – Tisza K., Kónya M., Sipos Z. (Tömösvári, 59.) – Kurdics, Lakatos I. (Rokszin, 78.).Vezetőedző: Csábi József
SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Gajdos (Dobos Á., 90+2.), Kovács M. (Vári, 62.), Simon Á., Kóródi (Gréczi, 90+2.) – Horváth K. (Lestyán, 90+2.), Haruna (Germán, 66.).Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Horváth K. (40., 85.)
Csábi József: – Volt már olyan, hogy vesztes meccs után gratulálok a fiúknak, de ezúttal nem tehetem. Tudtam, hogy stabil, jó tempóban játszó csapat a Szeged, és hogy a pálya talaját ismerve párharcokkal teli mérkőzés lesz. Ennek ellenére az ellenfél jobban alkalmazkodott a körülményekhez, és fizikálisan is fölénk kerekedett. Megpattanó lövésből szereztek vezetést a vendégek, és nem volt meg a hitünk, hogy megfordítsuk a mérkőzést, a második gól pedig mindent eldöntött.
Dragan Vukmir: – Nagyon jó meccset játszottunk egy masszív szolnoki csapat ellen. Az első perctől irányítottuk a találkozót, lőttünk két gólt, s egészen a 93. percig nem engedtünk helyzetet a hazaiaknak, így megérdemelt győzelmet arattunk.

Nemcsak a két csapat helyezése miatt volt esélyesebb ezen a találkozón a Szeged, hanem amiatt is, hogy a Szolnok kilenc éve nem tudta legyőzni vetélytársát. A vasárnapi Tisza-parti csata első játékrészében a vendégek futballoztak jobban, veszélyesebben a Tiszaligeti Stadionban, a hazaiak csupán egy fejest tudtak felmutatni. Dragan Vukmir tanítványai pedig előbb lesgólt szereztek, majd Horváth Krisztofer megpattanó lövése után már érvényes találatot is jegyezhettek (0–1), így elégedetten vonulhattak az öltözőbe.

A folytatásban igyekezett nagyobb elánnal játszani a MÁV, de a Szeged kontrollálta a mérkőzést, nem hagyta kibontakozni ellenfelét – nem is igazán jöttek a hazai helyzetek. A hajrában aztán újabb gólt szerzett Horváth Krisztofer (0–2) – ezúttal Molnár-Farkas Tamás hosszú indítása után – , amellyel végleg eldöntötte a meccset, így a Szeged tovább menetel, míg a kék-fehérek immár hét bajnoki óta nyeretlenek.

20. Tiszakécske16221216–36–208

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, két góllal legyőzte a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a Szolnoki MÁV-ot! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Még egy nagy szolnoki helyzet a végére! Molnár Róbert jobb oldali beadását Kurdics fejelte vissza középre a hosszúról, Tömösvári 5 méterről fejelhetett, de Molnár-Farkas Tamás lábbal védett! A kipattanót Irmes rúgta rá 8 méterről, de ebben nem volt igazán erő, így a vendégkapus ölébe hullott a labda.

90+2. perc: Még hármat cserél a Szeged, érkezett Lestyán Lionel, Dobos Áron és Gréczi Márton, míg lejött a kétgólos Horváth Krisztofer, Gajdos Zsolt és Kóródi Nándor.

Az utolsó percekben is próbálkozik a MÁV, de nincs a hazaiakban átütő erő. Ez a mérkőzés már eldőlt.

85. perc: GÓL! KETTŐVEL VEZET A SZEGED! Molnár-Farkas Tamás rúgta előre kézből a labdát, 70 méteres indítását Horváth Krisztofer kezelte le, kicselezte Molnár Róbertet, majd 8 méterről a jobb alsóba vágta a labdát! 0–2

81. perc: Vári tartott rá Vólent Rolandlábára, aki megsérült, és hordágyon kellett levenni a pályáról. A szolnoki támadó helyére Irmes Dávid érkezett.

78. perc: Hazai csere, Lakatos István helyén Rokszin Ádám.

77. perc: Horváth Krisztofer tekerte rá a bal oldali, 20 méteres szabadrúgást, de Csáki kiütötte a léc alá tartó labdát!

Az elmúlt percekben veszélyesebbé vált a Szolnok, de még ennél is több kell a hazaiaktól.

70. perc: Kónya lőtt 16 méterről, a középre tartó lapos lövés kijött Molnár-Farkasról, a kipattanóra Lakatos István érkezett, aki elől viszont menteni tudott Kővári! A vendégek védőjét ápolni kellett az eset után, de folytatni tudja a játékot.

67. perc: Kóródi tűzte rá 10 méterről, enyhén balról, de a félmagas lövést Csáki kiütötte a röviden.

66. perc: Újabb vendégcsere, Germán Tamás váltja Harunát.

62. perc: A Szeged is változtat, Kovács Milán helyén az egykori MÁV-játékos, Vári Barnabás a pályán.

60. perc: Gajdos rúgta meg csúnyán Tiszát, amiért sárga lapot kapott.

59. perc: Hármat cserél a Szolnok, érkezik Molnár Róbert, Vólent Roland és Tömösvári Bálint, elhagyja a pályát Szekszárdi Tamás, Gohér Gergő és Sipos Zoltán.

58. perc: Szabó Alex sárgult be, miután fellökte Horváth Krisztofert.

47. perc: Horváth Krisztofer adott nagy labdát Gajdosnak, aki hosszan tolta meg, így Szabó Alex menteni tudott előle a tizenegyespontnál!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, csere nem volt egyik oldalon sem!

A Tisza-parti csata első játékrészében a Szeged futballozott jobban, veszélyesebb volt, a Szolnok csupán egy fejest tudott felmutatni. A vendégek előbb lesgólt szereztek, majd egy megpattanó lövés után már érvényes találatot is jegyezhettek, így elégedetten vonulhattak az öltözőbe. A hazaiaknak többet kell mutatniuk a folytatásban.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

45. perc: Egy perc a ráadás.

40. perc: GÓL! VEZET A SZEGED! Horváth Krisztofer ívelt be egy szabadrúgást, a bal oldalon Haruna kapta a labdát, aki élesen középre lőtt, de ekkor még Tóth Bence fel tudott szabadítani. A labda viszont visszakerült Horvát Krisztoferhez, aki 30 méterről ballal lőtt, a labda megpattant Kónyán, és így a bal alsóban kötött ki! 0–1

Ódor Mátéék (2) több helyzetet dolgoztak ki, mint a kék mezes Szolnok (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

35. perc: Horváth Krisztofer bal oldali szöglete után Haruna fejelt 7 méterről nem sokkal a léc fölé!

28. perc: LESGÓLT SZEREZ A SZEGED! Gajdos kapott jó indítást Pejovicstól, Csákira vezethette a labdát, de inkább passzolt Harunának, aki hiába lőtt 11 méterről az üres kapuba, az asszisztens lest intett! Határeset volt.

27. perc: Temesvári húzta vissza Lakatos Istvánt, így megkapta a meccs első sárgáját.

21. perc: Tisza jobb oldali beadását követően Sipos fejelte 10 méterről, de két-három méterrel a jobb kapufa mellé.

18. perc: Simon Ádám bal oldali beívelése után Haruna fejelhetett tisztán 7 méterről, de rosszul találta el, így jócskán mellé ment a labda.

Sipos Zoltán (középen) és szolnoki társai ezen a meccsen nem kapták el a fonalat (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Nagyjából 250 néző látogatott ki a Tiszaligeti Stadionba.

13. perc: Temesvári 22 méterről elvégzett szabadrúgása után szállt a labda pár méterrel fölé.

7. perc: Ódor rúgta rá 20 méterről, de néhány méterrel fölé ment a labda.

A Szolnok tiszta kékben, a Szeged teljesen fehér szerelésben játszik.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

ELŐZMÉNYEK

A hazaiaknál Tóth László hiányzik vállsérülés miatt, míg a vendégeknél Farkas Aurél nem léphet pályára, mivel a legutóbbi bajnokin piros lapot kapott.

A MÁV legutóbb 2012. szeptember 29-én győzte le (1–0) a Szegedet, méghozzá idegenben. Azóta 13 bajnokin nem tudott nyerni a szolnoki csapat, négy döntetlen mellett kilenc vereség a mérlege Tisza-parti ellenfelével szemben.

– Azt tudjuk, hogy a szolnoki pálya nem a legjobb, és az ellenfél hazai környezetben nagyon meg tudja nehezíteni bárki dolgát – mondta Dragan Vukmir, a Szeged vezetőedzője a Délmagyarországnak. – Nincs jó passzban a Szolnok, nagy szükségük van a három pontra, mi viszont megpróbálunk mindent a győzelem megszerzése érdekében. Meglátjuk, ki kezdeményez majd többet, ki hogyan, milyen kezdővel áll fel. Azt mondják, főleg fizikális bajnokság az NB II, de kell taktika meg sok minden más. Ha van minőséged, meg tudsz valósítani mindent. A helyzetkihasználásban mindenképpen kell javulnunk, még ha az utóbbi három meccsen nem is kaptunk gólt.

– Nem volt zökkenőmentes a felkészülésünk, a vá­loga­tottszünet első hetében többen lebetegedtek – kezdte Csábi József, a szolnokiak trénere az Új Néplapnak. – Szerencsére ki tudtunk állni a Diósgyőr elleni edzőmérkőzésre, amely elérte a célját, több mindent tudtunk gyakorolni, s több olyan játékos is pályára tudott lépni, akinek szüksége volt meccsterhelésre. A Szegednek a kerete alapján szerintem az első ötben a helye, és jelenleg ezt hozzák is, így azt kell mondjam, nem mi vagyunk az esélyesek. Azonban már többször megmutattuk, hogy bármelyik csapattal felvesszük a versenyt, így ismét ezt tesszük, mert szeretnénk újra nyerni.

A MÁV hat mérkőzés után próbál meg ismét győzelmet aratni, ez jelenleg a leghosszabb nyeretlenségi sorozat a másodosztályban. A szolnokiak legutóbb a III. Kerület otthonában játszottak gól nélküli döntetlent. A Szeged három meccs óta veretlen, az előző fordulóban a Kecskemétet verte 2–0-ra.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy egymással a 12. helyen álló Szolnok és az ötödik helyezett Szeged.