NYITRAY ANDRÁS 2021.11.21 12:50 Frissítve: 2021.11.21 21:27

Elvérzett a Dorog Kecskeméten

A labdarúgó NB II 16. fordulójában a negyedik helyen álló Kecskemét a 10. helyezett Dorogot fogadta. Sokáig úgy tűnt, nem születik gól a mérkőzésen, de a hajrában a Kecskemét kiharcolta a sikert, és 2–0-ra nyerni tudott.

A küzdelem dominált a mérkőzésen (Fotó: Bús Csaba)

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

KECSKEMÉTI TE–DOROGI FC 2–0 (0–0)
Kecskemét, 700 néző. Vezette: Farkas Tibor (Sinkovicz Dániel, Rózsa Dávid)
KECSKEMÉT: Varga B. – Buna (Katona B., a szünetben), Gál Sz., Szabó A., Szalai G., Hadaró (Grünvald, a szünetben) – Vágó L. (Marsa 89.), Bartha L. (Szuhodovszki 71.), Nagy K. – Tóth B. (Puskás Z. 92.), Tóth D. Vezetőedző: Szabó István
DOROG: Mursits – Kárász, Keresztes, Izing, Papp M. – Lénárt (Lőrincz 81.) – Oldal (Csillag 71.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna G. 71.), Szedlár (Girsik 71.) – Szabó L. (Pálinkás 86.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Szalai G. (75.), Tóth B. (85.)

Szabó István: – Az első félidőben a Dorog mélyen védekezett, próbált kontrázni, amire számítottunk is. Elégedetlen voltam, de a problémákat a szünetben rendeztük. A második félidőben már a helyzetek száma, illetve a játék képe alapján is megérdemelten nyertünk. Nyomás alá helyeztük a Dorogot, s csak idő kérdése volt, mikor szerzünk gólt.
Fenyvesi László: – Egész héten készültünk az ellenfél szabad- és szögletrúgásaira, illetve bedobásaira, erre utóbbi szituáció után kaptunk gólt. Utána előrébb mentünk, de egy kontra végén megkaptuk a második gólt. Bosszús vagyok, mert egy pontot szerezhettünk volna.

A Kecskemét nem volt könnyű helyzetben, hiszen Szalai Józsefre és Lukács Dánielre sem számíthatott Szabó István, ami csökkentette a támadásbeli variációs lehetőségeket. A 4. percben ennek ellenére is a hazaiak veszélyeztettek, egy szöglet után Tóth Dániel lőhetett 15 méterről, Mursits azonban leért a bal alsóhoz. A folytatásban kiegyenlített volt a mérkőzés, kevés lehetőség alakult ki, egyedül a 16. percben jegyezhettünk fel egy újabb Tóth próbálkozást a tizenhatos bal csücskéről, de ez a rövid alsó mellé ment. A 30. percben Hadaró szúrt rá egy szabadrúgást 16 méterről, de pont Mursits kezeibe lőtt, majd a 38. percben Bartha tüzelt fölé Buna előkészítése után.

A második félidőben mindkét csapat cserékkel igyekezett meghúzni a váratlant, de nem igazán volt benne a gól a meccsben. A 75. percben aztán a Kecskemét sokadik alkalommal mutatta meg, hogy pontrúgások után életveszélyesek játékosai. Tóth Dániel jobb oldali nagy bedobását Szalai Gábor csúsztatta a rövidbe öt méterről, 1–0. A KTE szervezetten futballozott ezután is, majd öt perccel a vége előtt le is zárta a találkozót. Nagy centerezése után Tóth Dániel lövését még bravúrral védte Mursits, de a kipattanó után pontosan centerezett a kecskeméti támadó és Tóth Barna az ötös vonaláról a jobb alsóba lőtt jobbal, 2–0.

20. Tiszakécske16221216–36–20 8
A lila mezes Kecskemét a hajrában lőtt gólokkal múlta felül a Dorogot (Fotó: Bús Csaba)

90+3. perc: VÉGE! 2–0-ra nyert a Kecskemét. Köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Pálinkás fejel fölé.

90+2. perc: Tóth Barna helyén Puskás Zoltán.

90+1. perc: Katona lő, Mursits véd.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás.

89. perc: Marsa jön Vágó helyett.

88. perc: Hatalmas lehetőség Lőrincz előtt, de senkitől sem zavartatva mellé fejel néhány méterről.

85. perc: Újabb kecskeméti gól! Mursits előbb fogja Tóth Dániel közeli lövését, de ő visszateszi középre a labdát, amit Tóth Barna gyűr be 5 méterről a jobb alsóba, 2–0.

84. perc: Barna távolról, veszélytelen.

81. perc: Vágó harcol ki lövőhelyzetet, de fogja Mursits. Közben cserélt is a Dorog, Lénárt helyén Lőrincz állt be.

75. perc: Vezet a KTE! Tóth Dániel nagy bedobása után Szalai Gábor fejel a rövid sarokba 5 méterről, 1–0!

71. perc: Három vendég csere: Hajdú helyén Barna, Szedlár helyén Girsik, Oldal helyén Csillag. A hazaiak is változtatnak, Bartha helyén Szuhodovszki.

68. perc: Nagyon gólnélküli szaga van a meccsnek, a kapusoknak kevés dolga akadt.

58. perc: Tóth Barna próbálkozik ollózó mozdulattal egy beadás után, a labda pont a kapus kezébe hullik.

50. perc: Tóth Dániel megy el a jobb oldalon, lapos beadása a hosszún Grünvaldot találná meg, de rosszul találja el. Nem sokkal ezután Katona lövése hal el a blokkban egy csel után.

49. perc: Kárász fejel egy szöglet után, veszélytelen.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Grünvald és Katona állt be Buna és Hadaró helyett.

Szalai Gábor (lilában) küzd a labdáért (Fotó: Bús Csaba)

45. perc: Nincs gól az első félidőben.

38. perc: Buna csúsztat Bartha elé, aki jobbal lő fölé kapásból 15 méterről.

32. perc: Hadaró most buktat, sárga.

31. perc: Hadaró lapos lövése pont Mursits kezében köt ki.

30. perc: Vágót buktatják a tizenhatos vonalán, szembe a kapuval, ez nagy lehetőség.

26. perc: Nincs nagy iram, így nehezebben is találnak rést a csapatok egymás védelmén.

16. perc: Tóth Dániel lő a tizenhatos bal csücskéről, a rövid mellé megy.

15. perc: Kiegyenlített meccs, egyelőre szervezett mindkét csapat.

9. perc: Szedlár húz befelé balról, de éles szögből csak az oldalhálóba lő.

4. perc: Kecskeméti helyzet! Egy szöglet után Tóth Dániel lőhet 15 méterről, Mursits leér a bal alsóhoz.

1 .perc: A KTE kezd.

A két klub a múltban nem sokszor találkozott egymással, ez lesz csupán a harmadik tétmeccsük. Eddig mindkét alkalommal a Kecskemét hagyta el győztesen a pályát. A Dorog a Siófokot győzte le legutóbb 4–1-re a válogatott szünet előtt, amikor a KTE Szegeden maradt alul 2–0-os különbséggel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a negyedik helyen álló Kecskemét és a 10. helyezett Dorog.

2022.05.16 07:38:19

Labdarúgó NB II HORVÁTH GÁBOR

Nem született gól az FC Ajka és a Diósgyőri VTK találkozóján, ezzel matematikailag eldőlt, hogy a borsodiak maradnak NB II-esek.

2022.05.13 19:20:37

Labdarúgó NB II S. L.

Romanek János együttese hátrányból tudta megnyerni a rendkívül fontos idegenbeli mérkőzését.

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Hiába játszott nyolcvan percen keresztül jól a Csákvár, a Soroksár a hajrában bebiztosította győzelmét.

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Magabiztos játékkal múlta felül a Budafok a Békéscsabát, amelynek sorsa az utolsó fordulóban dől el.

Labdarúgó NB II KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Az első félidőben Birtalan szerzett vezetést a hazaiaknak, a másodikban Barczi zárta le a meccs érdemi részét.