Cserejátékos góljával nyert a Békéscsaba Győrött

NÉMETH RICHÁRDNÉMETH RICHÁRD
2021.11.21. 12:50
A fejpárbajt és a meccset is a Csaba nyerte meg (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB II 16. fordulójában a játéknap előtt 6. helyen álló ETO FC Győr az utolsó előtti, 19. helyen álló Békéscsabát fogadta. Bár jobban nyomott a házigazda a második félidőben, a három pontnak a viharsarki gárda örülhetett (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
16. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0–1 (0–0)
Győr,
ETO Park, 547 néző. Vezette: Németh Á. (Szalai Dániel, Király Zsolt)
ETO:
Fadgyas – Kovács K., Bagi (Kulcsár K., 77.), Csonka, Fodor F., Vincze Á. – Toma, Tuboly, Berki (Szimcso, 62.) – Óvári, Bacsa (Priskin, 62.). Vezetőedző: Klausz László
Békéscsaba:
Czinanó – Nagy S. (Hodonicki, 70.), Farkas M., Bora, Kitl M. (Fazekas L., 77.) – Szabó P. (Gránicz, 70.), Sipos G., Király P. – Horváth P., Pantovics (Zvara, 83.), Lukács R. (Paudits, 77.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Gránicz (74.)
Klausz László
: – A hét elején éreztem a játékosokon, hogy tompábbak, ami a meccsen is meglátszott. Nem vagyok elégedett, mert nem éreztem az akaratot a fiúkon, hogy ezt a meccset meg tudjuk nyerni, és nem voltunk jók a párharcokban sem. Úgy érzem, a hetvenedik percig azt játszottuk, amivel eddig sikeresek voltunk, de nem volt meg az átütőerő a támadásokban. A végére ki-ki mérkőzés lett, amiből mi jöttünk ki rosszul.
Schindler Szabolcs: – Jót tett a válogatott szünet a csapatnak, nagyon sokat edzettünk. Sikerült jól felkészülnünk az ETO-ból, szervezett futballt mutattunk be, és kihasználtuk az ellenfél hibáit. Az első félidőben fölényben játszottunk, mi többet kockáztattunk. A második játékrész kiegyenlítettebb volt, de összességében megérdemelten nyertünk.

Gyenge színvonalú mérkőzésen egyik csapat előtt sem adódott igazán nagy gólhelyzet az első félidőben. Többnyire a Békéscsaba birtokolta a labdát, a Rába-partiak néhány kontra végén próbáltak veszélyeztetni, de összességében körülményesen és pontatlanul játszott mindkét együttes, így a kapuk nem forogtak veszélyben.

A fordulást követően magasabb fokozatra kapcsoltak a zöld-fehérek. A 65. percben Priskin tűnt el a tizenhatoson belül, de Németh Ádám játékvezető úgy látta, nem történt szabálytalanság. Az eset után kiegyenlítettebb lett a játék, majd a csereként beálló exgyőri labdarúgó, Gránicz Patrik talált be az utolsó negyedóra kezdetén, amivel eldöntötte a mérkőzést. 0–1

20. Tiszakécske16221216–36–208

93. perc: Vége a mérkőzésnek. A második félidőben hiába nyomott jobban az ETO, a Békéscsaba 1–0-ra nyert és elvitte a három pontot az ETO Parkból.

92. perc: Farkas Márk kapott sárga lapot.

90. perc: A játékvezető három percet hosszabbít.

88. perc: Kulcsár szabadrúgása lepattant a sorfalról, majd Kovács ívelt középre a másik oldalról, Fodor azonban nem tudott erősen fejelni, így könnyedén hárított Czinanó.

83. perc: Pantovic helyett Zvara folytatja a vendégeknél.

79. perc: Újabb kettős csere a liláknál: Kitl helyett Fazekas Lóránt, Lukács Raymond helyett Paudits Patrik érkezett a pályára.

77. perc: Bagi helyett Kulcsár Kornél áll be az ETO-nál.

74. perc:GÓÓÓÓL! Vezet a Békéscsaba! A csereként beállt Gránicz bal oldalról indult befelé a tizenhatos vonalában, két védő mellett is megtolta a labdát, majd a kapu bal aljába tekert. 0–1.

70. perc: Kettős csere a Békéscsabánál is: Gránicz Patrik Szabó Pétert, Hodonicki Márk Nagy Sándort váltja.

69. perc: Horváth Péter keresztbe lőtt labdájáról marad le a középen bevetődő Lukács.

67. perc: Jobbról, a tizenhatos vonala elől végezhetett el szabadrúgást Óvári, labdája azonban elakadt a sorfalban.

66. perc: Kitl Miklós kapott sárga lapot buktatásért.

65. perc: Véleményes szituációban Bora sodorta el a kiugrásra kész Priskint a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

62. perc: Csere az ETO-nál: Bacsa helyett Priskin, Berki helyett pedig Szimcso érkezik a pályára.

59. perc: Egy, a védőkről lecsorgó labdát Kovács Krisztián lőtt 12 méterről kapura, de Czinanó szögletre mentett.

57. perc: A győri kaputól 20 méterre kapott szabadrúgást a Békéscsaba, de Király lövése egy méterrel fölé szállt.

56. perc: Bagi István kapott sárga lapot.

54. perc: Kitl tette vissza a labdát az alapvonalról Pantovic elé, aki 17 méterről a kapu fölé tekert.

49. perc: Szabó Pétert rúgta fel a középpályán Tuboly, amiért sárga lapot kapott.

46. perc: Folytatódik a találkozó.

Az első félidőben jobbára a Békéscsabánál volt a labda, komoly helyzet azonban egyik kapu előtt sem alakult ki..

45. perc: Vége az első félidőnek.

Bacsa Patrikék (zöldben) nem sok gondot okoztak Czinanó kapusnak az első félidőben (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

40. perc: Lukács Raymond kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

37. perc: A jobb oldalról középre tekert Toma-szabadrúgásba Fodor fejelt bele, de labdája a vendégek kapuja mellé csorgott.

35. perc: A védők szorításában Pantovic lőtt 21 méterről a kapu fölé.

31. perc: Toma 35 méteres szabadrúgását könnyen fogta meg a csabaiak hálóőre.

28. perc: Toma 22 méteres lapos lövését tolta szögletre Czinanó.

27. perc: Békéscsabai felszabadítás után Tuboly lőtt jó 30 méterről. Labdája méterekkel a kapu mellett-fölött hagyta el a játékteret.

17. perc: Berki ívelt középre egy szabadrúgást, a kapuból kirontó Czinanó azonban ütközött Fodorral, így a játékvezető szabadrúgást ítélt a viharsarkiaknak.

12. perc: Vendég szögletet követően Szabó Péter lőtt a hosszún a győri tizenhatos vonaláról, de labdája elakadt egy az ötösön álló győri védőben.

Nem sok esemény történt az első tíz percben. Egyelőre többet birtokolja a labdát a Békéscsaba, de mezőnyfölénye meddő.

4. perc: Fadgyas húzza le a békéscsabaiak első szögletét.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a győriek zöldben, a csabaiak lilában játszanak.

Kezdésre készülve (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hatodik helyen álló Győr a 19. helyezett Békéscsaba ellen.