Harcos második félidei játékával fontos három pontot szerzett a Dorog a Szeged ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.02.19. 13:50
Albert Ádám (labdával) nem jelentett veszélyt a szegedi kapura (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)
A labdarúgó NB II 24. fordulójában a sereghajtó Dorog a forduló előtt 4. helyezett Szegedet fogadta. Az alacsony színvonalú első félidőt követően a másodikban nagyot harcolt a hazai gárda és Preklet Csaba 82. percben szerzett góljával 1–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

DOROGI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–0 (0–0)
Dorog,
Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Barna G., Lénárt, Preklet, Papp Máté – Sztojka, Kapornai (Berkó, 77.), Albert Á. (Kovács O., 90+2.) – Magyari Sz. (Papp Marcell, 59.), Szalai J. (Paudits, 59.), Szerencsi (Lustyik, 77.).Vezetőedző: Marián Sluka
SZEGED:Takács J. – Könczey (Rédling, 85.), Temesvári, Szilágyi Z., Kővári – Farkas A., Povázsay (Lestyán L., 85.) – Papp Á. (Beronja, 67.), Gajdos, Kundrák (Haruna, 74.) – Bíró B. (Géresi, 67.)Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Preklet (82.)
Marián Sluka: – Elsősorban gratulálni szeretnék a csapatomnak, hogy újra karakteres, szervezett játékot mutatott be. Egy új igazolásunk, egy kiváló játékos, Preklet Csaba döntötte el a mérkőzést, de ez az eredmény az egész csapat sikere. A továbbiakban is így kell majd játszanunk, hiszen messze vagyunk még a céljaink elérésétől.
Alekszandar Sztevanovics: – Gratulálok a Dorognak! Megérdemelten nyertek, hiszen jobban akarták a győzelmet. Kényelmesen játszottunk, megvoltak a helyzeteink, de ezek kimaradtak, az ellenfél pedig megbüntette a hibáinkat. Úgy érzem, hogy komoly gondjaink vannak már mérkőzések óta a gólszerzéssel. De ez a szép a fociban, hogy hamar jön a következő mérkőzés, amelyen javíthatunk majd.

2023-ben még nem tudott tétmérkőzést nyerni a sereghajtó Dorogi FC, aki a forduló előtt a tabella negyedik helyét elfoglaló Szeged ellen sem számított a találkozó esélyesének. Marián Sluka együttese stabil védekezésből próbált építkezni az első félidőben, és gyors kontrákkal igyekezett veszélyt teremteni a Szeged kapuja előtt. Bár a tabellán elfoglalt helyezés indokolná, a Dorog érezhetően nem szerette volna percekig kapuja elég szegezni vendégét, hiszen a Szeged javára meglévő tudáskülönbség bármikor eredményezhette volna azt, hogy a teljesen kinyíló hazaiak egy kontra végén gólt kapnak.

A találkozó első nagy helyzetére a 48. percig kellett várni, ekkor Magyari maradt üresen az ötösön belül, de éles szögből leadott lövését bravúrral védte Takács. Öt perccel később már a dorogiak kapusának, Molnárnak kellett bravúrt bemutatni Bíró lövését követően. A félidő közepén bár többet támadott a Dorog, úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a találkozó, mivel egyik kapu sem forgott veszélyben. Preklet Csaba azonban másképp gondolta ezt és a 82. percben szép dorogi támadás végén 11 méterről a szegedi kapuba juttatta a labdát. A jelek szerint Szegeden idén is csak szavak szintjén tervezik komolyan a feljutást, győzelmével a sereghajtó Dorog azonban tovább reménykedhet, hiszen pontszámban beérte az utolsó előtti helyen álló Kozármislenyt. 1–0

20. Dorogi FC24561323–38–1521

Ennek a belépőnek sárga lap lett a jutalma (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

90+4. perc: VÉGE!!! A sereghajtó Dorog meglepetésre legyőzte a Szeged, és megszerezte első győzelmét a 2023-as esztendőben. Köszönjük figyelmüket!

90+3. perc: Molnár kapott sárgát időhúzásért.

90+3. perc: Géresi lőtt 22 méterről a kapu fölé.

90+2. perc: Cserélt a Dorog, Albert helyére Kovács érkezett.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

86. perc: A reklamáló dorogi kispadon kapott sárga lapot Marián Sluka vezetőedző, ha jól láttuk.

85. perc: Kettőt cserélt a Szeged, Könczey helyére Rédling, Povázsai helyére Lestyán érkezett.

82. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Dorog! Egy jobb oldali dorogi támadás végén, a 16-oson belül Berkó passzolt Preklethez, aki átette bal lábáról a jobbra a labdát, majd 11 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–0!

77. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Szerencsi helyére Lustyik, Kapornai helyére Berkó érkezett.

74. perc: Cserélt a Szeged, Haruna érkezett Kundrák helyére.

74. perc: Preklet buktatta Gajdost, sárga lap.

A most csereként beállt Beronja Zoran döntötte el a két csapat őszi mérkőzését, hiszen a szegediek mind a két gólját ő szerezte.

67. perc: Kettőt cserélt a Szeged, Papp helyére Beronja, Bíró helyére Géresi állt be.

64. perc: Bíró kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

63. perc: Szépen felépített dorogi akció végén a frissen beállt Papp Marcell lőtt kapura 17 méterről, a labda centikkel szállt el a jobb kapufa mellett.

61. perc: Könczey buktatta Albertet, sárga lap.

59. perc: Kettőt cserélt a Dorog, Magyari Szilárd helyére Papp Marcell, Szalai József helyére Paudits Patrik állt be.

55. perc: Gajdos kapu elé ívelt szabadrúgására két szegedi játékos is üresen érkezett a hosszú oldalon, azonban Temesvári kibillent egyensúlyából lövés közben, így a labda a kapu fölé szállt.

53. perc: Könczey ugratta ki Pappot, aki Bíróhoz passzolt, a szegediek támadója betört a 16-oson belülre, majd 11 méterről kapura lőtt, de Molnár szögletre tolta a bal alsóba tartó labdát.

48. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást követően Magyari tudta levenni a labdát az ötösön belül, de éles szögből leadott lövését Takács bravúrral védeni tudta. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés, csere egyik oldalon sem volt a szünetben.

45+3. perc: Vége az első félidőnek! Nem született idáig gól a találkozón, még csak igazán nagy gólhelyzetet sem jegyezhettünk fel idáig.

45+1. perc: Kundrák beadása után Bíró csúsztatta kapura a labdát, Molnár azonban jó ütemben vetődött és fogta a bal alsóba tartó fejest.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik.

45. perc: Egy szegedi támadás végén kis szerencsével, de Papp Áron elé került a labda, a szegedi el akarta tolni a labdát Molnár Zsombor mellett, de a dorogi hálóőr gyors vetődéssel megszerezte a labdát.

38. perc: Sztojka vezette fel a pálya közepén a labdát, majd 25 méterről kapura lőtt, a labda pont Takács előtt pattant fel, de a szegedi hálóőr így is védeni tudott.

36. perc: Szalai tette ki a szélre a labdát Alberthez, a hazaiak játékosa élesen a kapu elé ívelt, de a kilépő Takács kezeiben halt el az akció.

35. perc: Szalairól Kundrák elé került a labda, a szegedi játékos 15 méterről a kapu fölé lőtt.

Nem született gól a szegediek veszélyes szabadrúgásából (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

34. perc: Gajdos végezte el szabadrúgást, de lövése a sorfalról szögletre pattant.

33. perc: Farkas Aurélt buktatják a 16-os vonala előtt, veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Szeged.

31. perc: Jobb oldalról érkező beadás után Kundrák tudott fejelni a 11-es pont közeléből, de a labda a kapu mellé szállt.

29. perc: Albert könyökölte le Farkast, sárga lap.

25. perc: Könczey lövése a védőkről Povázsai elé került, aki 18 méterről kapura lőtt, de a labada a léc fölött hagyta el a játékteret.

16. perc: Kundrák vette le a labdát a dorogi térfél közepén, majd 24 méterről a kapu mellé lőtt.

A dorogiaknál egyébként Kárász Krisztián volt a kezdőbe nevezve eredetileg, de a bemelegítés közben kisebb sérülést szenvedett, ezért került a helyére Barna Gergő.

7. perc: Jobb oldali dorogi szögletet követően Szerencsi ívelt a kapu elé, de ívelése erősre sikerült, így a kilépő Takács könnyedén szerezte meg a labdát.

Órási felhőszakadás zúdult a pályára, így a negyedik percben járva...

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Dorog indította útjára a labdát.

Pályán a csapatok, a Dorog piros-feketében, a Szeged fehér-kékben játszik majd.

Kézfogás a kezdés előtt  (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)
Kézfogás a kezdés előtt (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

ELŐZMÉNYEK

Mindkét csapat háza táján volt miről beszámolnunk a héten. A Dorog szakmai stábjaDjordje Kamberrel egészült ki,míg Szegeden a játékoskeretben történt változás, hiszenkölcsönbe érkezett a Vasas válogatott támadója,Géresi Krisztián. Géresi akár már ma debütálhat új csapatában, hiszen helyet foglal a kispadon.

Magyari Szilárd nem csak a bemelegítés során, hanem a mérkőzésen is gólveszélyesen játszott

A magyarfutball.hu adatbázisa szerint a két csapat a másodosztályban 14, az élvonalban 6 alkalommal mérkőzött egymással. A mérleg öt dorogi győzelem, mellett tizenegy szegedi győzelem és öt döntetlen. Az aktuális bajnokság ötödik fordulójában Szegeden 2–0-s hazai győzelem született. Dorogon legutóbb 2021 augusztusában mérkőztek, akkor 1–0-s dorogi sikerrel zárult a találkozó.

A Szeged egy Győr elleni döntetlen és egy Szentlőrinc elleni vereséget követően a harmadik idei tétmeccsét már megnyerte, Alekszandar Sztevanovics együttese 3–0-s győzelmet aratott a Szombathelyi Haladás ellen. A szegediek szakvezetőjea klub honlapjának nyilatkozotta találkozót megelőzően: „Számunkra minden ilyen meccs nehéz, el kell fogadnunk, hogy mi vagyunk az esélyesek. A Dorog a kiesés ellen küzd, minden pont nagyon fontos számukra, csakúgy, mint nekünk. Tiszteljük az ellenfelet, de elsősorban magunkat kell tisztelnünk. Hiszem, hogy a játékosok megértik az üzenetet és arra törekednek, hogy kihozzák magukból a legjobbat. Csak rajtunk múlik, hogy milyen eredményt érünk el, természetesen győzni szeretnénk.”

Továbbra is az utolsó helyen áll a Dorogi FC csapata, amely 2023-ban tétmérkőzésen még nyeretlen. Marián Sluka együttese a Gyirmót és a Szentlőrinc otthonában egy-egy pontot szerzett, hazai pályán az MTK ellen viszont vereséget szenvedett. „Masszív, jól összerakott, rutinos gárda a szegedi, amely komoly kihívást jelent számunkra. Becsülettel felkészültünk a mérkőzésre, emellett jó hír, hogy Lénárth Tamás visszatérhet a csapatba. Vannak ugyan sérültjeink, de a szakmai stáb mindent megtesz azért, hogy ők is pályára léphessenek holnap. Ha mégsem tudnak, a bevetésre váró labdarúgóink ezúttal is bizonyíthatják, hogy helyük van a kezdőcsapatban.”– nyilatkozta Marián Sluka, a Dorog vezetőedzője akemma.hu vármegyei portálnak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a sereghajtó Dorog az előző körben fölényes győzelmet elérő Szegeddel szemben.