Hozta a kötelező győzelmet a DVTK a Szentlőrinc ellen

BERECZ CSABABERECZ CSABA
2022.04.24. 16:50
Horváth Zoltán korai gólját ünneplik a diósgyőriek (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a játéknap előtt harmadik helyezett Diósgyőri VTK a 13. Szentlőrincet fogadta. A meccset a hazai csapat Horváth Zoltán találatával 1–0-ra megnyerte, így – hétfőig biztosan – feljutó helyre lépett előre.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–SZENTLŐRINC 1–0 (10)
Diósgyőr, 1405néző. Vezette: Káprály Mihály (Tőkés Róbert, Sinkovicz Dániel)
Diósgyőri VTK: Danilovics – Szatmári, Hegedűs J., Belényesi – Szűcs K., Lucas, Oláh B., Bárdos – Molnár G. (Zsolnai, 83.), Horváth Z. (Hornyák, 65.), Jurek (Kocsis D., 65.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Szentlőrinc: Hajagos – Hesz, Nagy Zs. (Szabó M., 78.), Tamás L. – Rétyi, Biben, Grumics, Török (Mucsányi, 70.), Nagy B. (Havas, 7.; Törőcsik, 70.) – Mervó (Drljo, 70.), Bányai. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Horváth Z. (6.)
Dragan Vukmir: – Elsősorban szeretnék gratulálni a saját játékosaimnak. Nagyon akartak, nagy küzdelem volt. Fontos volt a mai meccs, nem volt könnyű a fiúknak, volt rajtuk némi nyomás is, de idejében szereztünk gólt, utána jól zártuk a területet az ellenfél elől. A Szentlőrinc veszélyes ellenfél volt, kontrákkal próbálkoztak, de a legfontosabb, hogy a mai napon sikerült megszerezni a három pontot. Pici kapkodás volt az előrejátékunkban, még dolgozni kell azon, hogy ez rendben legyen.
Marián Sluka: – Gratulálok a Diósgyőrnek a három pont megszerzéséhez. Szomorú vagyok, mivel a pályán látott játék alapján nem érdemeltünk vereséget. Sajnos, rossz passzban vagyunk, egy kapushibából, illetve védekezési hibából gólt kaptunk az elején. Amit elterveztünk, az első félidőben működött, bár az erős, agresszív párharcokban alulmaradtunk, két játékosunk is megsérült, lehet, hogy egyiküknek eltört a bokája. A félidőben hittünk abban, hogy elérhetjük azt, amit szerettünk volna, a szünetben hangosabban beszéltem a játékosokkal, a második félidőben szervezettebben, akaratosabban játszottunk, így ki-ki meccsen maradtunk alul a jó erőkből álló DVTK-val szemben.

Nagy küzdelemben szerzett fontos pontokat a DVTK (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

Az első félidő alacsony színvonalú játékában, a 6. percben – amikor egy sérülés miatt a vendégek csak tízen voltak a pályán – a hazaiak Horváth Zoltán fejesével megszerezték a vezetést. A gólhoz kellett a vendégek kapusa is, aki Belényesi ívelésénél elkalkulálta magát. Innen a DVTK-nak nem volt sürgős, a Szentlőrinc pedig nem tudott mit kezdeni azzal, hogy többet volt náluk a labda. A 27. percben Molnár Gábornak volt egy nagy gólszerzési lehetősége, de a pontatlanságokon kívül érdemi dolog nem történt az első játékrészben.

A második félidő sem lett jobb, mint az első, annyi volt a különbség, hogy a DVTK nem engedte, hogy többet legyen a labda ellenfelénél. A pontatlanság viszont megmaradt mindkét oldalon, helyzeteket nem tudott kialakítani egyik csapat sem. A Szentlőrincnek a 74. percben egy szöglet után volt egyenlítési lehetősége, amely kimaradt, mert Tamás László fejese pár centivel elkerülte a bal felső sarkot. 1–0

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, nyert a DVTK.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

87. perc: Bárdos és Drljo kapott sárga lapot.

83. perc: Csere a hazaiaknál, Molnár G. ment le, Zsolnai jött be.

82. perc: Molnár G. jobboldali szabadrúgását ütötte ki a vendégkapus.

78. perc: Újabb vendég csere, Nagy Zs. helyett Szabó M. jött be.

74. perc:Drljo jobboldali szöglete után Tamás L. fejelt centikkel a bal felső sarok mellé.

Ez a labda Hajagos zsákmánya lett (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

70. perc: Hármas csere a vendégeknél, Mervó helyett Drljo, Havas helyett Törőcsik, Török helyett Mucsányi állt be.

65. perc: Kettős csere a DVTK-nál, Jurek helyett Kocsis, Horváth Z. helyett Hornyák a pályán.

62. perc: Belényesi mélységi indítását szedte fele Hajagos, Horváth Z. elől.

56. perc: A játékvezető ítélete szerint lesről juttatta a kapuba Molnár G. beadását Horváth Z.

50. perc: Közzétették a hivatalos nézőszámot, ami 1405 fő.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a második félidővel.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Rétyi jobboldali szöglete után Grumics fejelt a kapu fölé.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

39. perc: Oláh B. lőtt 19 méterről a kapu fölé.

27. perc: Jurek balról érkező, remek passza után Molnár G. került nagy helyzetbe, de a bal alsó sarokra tartó, közeli lövését Hajagos hárította.

23. perc: Belényesi is kapott egy sárga lapos figyelmeztetést.

22. perc: Rétyi kapott sárga lapot.

16. perc: Elkezdték a szurkolást a hazai ultrák, miközben elfoglalták a helyüket a lelátón.

12. perc: Jurek lőtt 20 méterről, középről, a bal kapufa mellé.

7. perc: Csere a vendégeknél, Nagy B. helyett Havas jött be.

Horváth Zoltán győztes gólt szerzett (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország

6. perc: GÓL, 1–0! Belényesi balról lőtte a kapu elé a labdát, Hajagos rosszul jött ki az ívelésre, Horváth Zoltán pedig átfejelte felette a labdát, a gólvonalon túlra.

3. perc: Nagy B. sérülése miatt áll a játék.

1. perc: A vendégcsapat kezdte a meccset.

Bemelegítés a kezdés előtt (Fotó: Ádám János/Észak-Magyarország)

A hazai ultraszektorban a fanatikusok helyett mindössze egy drapéria jelent meg, amelyen ez állt: ,,15 percig úgy szurkolunk, ahogy Ti játszottatok!". A drukkerek a hétfői, Haladás otthonában elszenvedett 1–0-s vereség után döntöttek a kifejezés ezen eszköze mellett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Dragan Vukmir irányítása alatt még nyeretlen Diósgyőr az előző négy fordulóban mindössze egy pontot gyűjtő Szentlőrinc ellen.